فشار باد صحیح لاستیک میتواند باعث صرفه جویی شده و حتی از بروز تصادفات جلوگیری کند.

تنظیم بودن فشار باد لاستیک یکی از آسان‌ترین روش‌های نگهداری خودرو است که به آن توجه کافی نمی‌شود. اگر باد لاستیک‌ها تنظیم نباشد، داشتن قدرتمند‌ترین موتور، فرمان‌پذیری عالی و یا بزرگ ‌ترین صفحه‌های ترمز تاثیری نخواهد داشت. اوضاع می‌تواند به سرعت خراب شود.

اگر فشار باد لاستیکها کم باشد که در برابر فشار باد زیاد مشکل معمول‌تری است، سواری، سیستم تعلیق و عملکرد کلی اتومبیل تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. همچنین عمر مفید لاستیک کاهش و مصرف سوخت افزایش پیدا خواهد کرد و در مواردی ممکن است منجر به تصادفات جدی شود.

یکی از مهمترین مسائلی که مردم باید به خاطر داشته باشند این است که در واقع باد درون لاستیک، خودرو را جابه‌جا می‌کند. لاستیک قسمت مهمی از خودروی شماست، چرا که هر عملی که در خودرو انجام می‌شود، از شتاب‌گیری تا ترمز و فرمان ‌پذیری از طریق لاستیک به سطح جاده منتقل می‌شود.

کم بودن باد لاستیک ممکن است باعث تاثیر بر روی سواری اتومبیل، دقت فرمان ‌پذیری و حتی افزایش مصرف سوخت شود. این مسائل به این دلیل است که سطح تماس وسیع‌تر (سطحی از لاستیک که با جاده در تماس است) در لاستیک کم‌باد بیشتر بوده و اصطکاک بیشتری میان لاستیک و سطح جاده ایجاد می‌کند.

در مقابل، لاستیکی که بیش از اندازه باد شده نیز خصوصا به هنگام عملکرد خودرو در یک عکس‌العمل سریع یا موقعیتی اضطراری مشکلات مشابهی ایجاد می‌کند.

خوشبختانه اطلاع از میزان درست باد لاستیک برای وسیله نقلیه مورد نظر به آسانی مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو است. همچنین به طور معمول می‌توانید از برچسبی که بر قسمت میانی درب راننده چسبانده شده و حاوی این اطلاعات است نیز استفاده کنید. در برخی خودروها این برچسب بر روی درب باک، داخل داشبورد و یا درب صندوق عقب موجود است. زمان و تغییرات دما ممکن است در برخی موارد باعث ایجاد تغییراتی قابل توجه در میزان فشار باد لاستیک خودرو شوند. هر 30 روز یک پوند از فشار باد درون لاستیک کاهش پیدا می‌کند که کاملا طبیعی است. بنابراین حتی اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دارای ثبات آب و هوایی است باید باد لاستیک‌های خود را کنترل کنید.

البته تغییرات آب و هوایی شدید و تغییرات دمای فصلی می‌توانند تاثیر سریع‌تری داشته باشند. با هر 10 درجه افزایش یا کاهش دما، فشار باد لاستیک یک پوند افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

با اشاره به تغییرات دمای شدید که اخیرا در جهان مشاهده شد و باعث افزایش یا کاهش چهار تا پنج پوندی در فشار باد هر لاستیک شد، چراغ TMPS (سیستم مانیتورینگ فشار باد لاستیک) ماشین‌ها در زمستان به علت سرمای شدید روشن می‌شود.

حتی اگر خودرو دارای سنسورهای فشار باد لاستیک باشد، به همراه داشتن یک بادسنج دقیق کار عاقلانه‌ای است. بادسنج‌های مدادی ارزان قیمت گزینه خوبی هستند اما برای استفاده طولانی مدت دارای دقت و اطمینان کافی نیستند. چند صد هزار تومن برای یک بادسنج دیجیتال که هیچ قطعه متحرکی ندارد هزینه کنید تا در طولانی مدت نیز نتایجی قابل اطمینان در اختیار داشته باشید.

مراقب بادسنج‌های پمپ‌بنزین‌ها باشید. نباید به بادسنج‌هایی که در انتهای شلنگ‌های باد پمپ‌بنزین‌ها نصب شده‌اند اعتماد کنید، چرا که آنها احتمالا به دفعات مکرر زمین خورده و دارای دقت کافی نیستند.

به گفته وی، تحت هیچ شرایطی فکر نکنید که چون لاستیک‌ها کم باد به نظر نمی‌رسند، دارای باد کافی هستند: «آزمایشاتی انجام داده‌ایم که در آن باد لاستیک را تا 10 پوند کم کردیم و از زبده‌ترین افراد موجود خواستیم که بگویند باد لاستیک کافی است یا نه و همه اشتباده کردند.

بخشی از این مسئله به این دلیل است که لاستیک‌ها بسیار بهتر از گذشته ساخته می‌شوند: این به کیفیت بالای لاستیک‌های رادیال امروز باز می‌گردد، به خصوص آنهایی که دارای قابلیت رانندگی در حالت پنچری هستند. دیواره‌های این لاستیک‌ها به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که می‌توانند در شرایطی که باد لاستیک خالی شده و کاملا پنچر است وزن خودرو را تحمل کنند.