استقبال فراوان مصرف‌کنندگان ایرانی از خودروی فیدلیتی پرایم، به عرضه فیدلیتی پرستیژ با تغییرات ظاهری جدید همراه با ارتقای پیشرانه و گیربکس توسط گروه خودروسازی بهمن منجر شد. جلوپنجره به شکل یک ۸ ضلعی بزرگ و جایگزینی گیربکس ۶ سرعته با یک جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه تر، از جمله تغییرات عمده در نسخه فیس لیفت فیدلیتی پرایم هستند. در این مقاله، ضمن بررسی مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژ، توضیحاتی در مورد تغییرات عمده این خودرو ارائه می‌دهیم تا مصرف‌کنندگان به کمک یک راهنمای جامع خرید آگاهانه‌تری داشته باشند.

مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژ؛ خودرویی با برچسب لوکس

به‌طور‌معمول تفاوت‌های اندکی میان نسخه لیفت و مدل‌های قبلی وجود دارد؛ اما تغییرات در فیدلیتی پرستیژ به‌قدری بسیار است که برخی آن را محصول جدید گروه بهمن می‌دانند. برای مثال، قلب تپنده فیدلیتی پرستیژ یک پیشرانه ۱.۶ لیتری قدرتمند مجهز به توربوشارژ است که نسبت به پیشرانه ۱.۵ لیتری مدل پرایم، عملکرد بهتری دارد.

جایگزین شدن جعبه دنده ۶ سرعته فیدلیتی پرایم با یک جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تر نیز از جمله مشخصات فنی ارتقایافته فیدلیتی پرستیژ است. حال اگر تمایل به خرید فیدلیتی پرستیژ دارید، فروشگاه سپند خودرو امکان خرید ماشین اقساطی را برای مشتریان فراهم کرده است تا با قیمتی مناسب خودروی موردعلاقه خود را خریداری کنند.

پیشرانه ۱.۶ لیتری مجهز به توربوشارژ‌ قوی؛ مزیت مهم مشخصات فنی فیدلیتی پرستیژپیشرانه فیدلیتی پرستیژ چه عملکردی در رانندگی دارد؟

حداکثر قدرت فیدلیتی پرستیژ ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور پیشرانه ۱.۶ لیتری آن ۲۹۰ نیوتن متر است؛ این موضوع روی رانندگی با سرعت بالا تاثیر می‌گذارد. همچنین، از‌آنجایی‌که طراحی و تولید پیشرانه فیدلیتی پرستیژ توسط شرکت اتریشی AVL انجام می‌شود، خیال مصرف‌کنندگان از داشتن خودرویی مجهز به موتوری قدرتمند با توان خروجی بالا راحت خواهد بود. به‌علاوه، مصرف سوخت ترکیبی ۸ لیتری در هر ۱۰۰ کیلومتر، فیدلیتی پرستیژ را به گزینه‌ای اقتصادی و ایده‌آل برای مسیرهای شهری تبدیل می‌کند.

البته با وجود نوسانات قیمتی فراوان خودروهای کلاس کراس‌اوور در بازار ایران، خرید خودرو از طریق طرح‌های فروش فوق‌العاده‌ای همراه با شرایط ویژه مانند طرح فروش چری اقساطی یا محصولات سایر خودروسازان، فرصت‌های ایده‌آلی برای خریداران هستند؛ چراکه امکان خرید خودرو با قیمتی مناسب و تحویل فوری را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

بررسی جعبه دنده فیدلیتی پرستیژ

فیدلیتی پرستیژ به یک جعبه دنده از نوع ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه تر مجهز است؛ این موضوع، از جمله تغییرات چشمگیر این نسخه فیس لیفت نسبت به مدل پرایم محسوب می‌شود؛ چراکه احتمال فراوانی وجود داشت تا بر اثر داغ شدن گیربکس ۶ سرعته خشک فیدلیتی پرایم، آسیب‌های جدی‌تری به سایر بخش‌ها خودرو وارد شود.

همچنین برخی مصرف‌کنندگان هنگام قرار گرفتن دنده فیدلیتی پرایم در حالت دنده عقب (R) صداهای ناهنجاری می‌شنوند که کلیه این مشکلات در گیربکس نسخه فیس لیفت این خودرو کاملا برطرف شده است. برای خرید فیدلیتی پرستیژ، حتما شرایط فروش اقساطی فیدلیتی در فروشگاه سپند خودرو را مطالعه کنید تا باتوجه‌به میزان بودجه مناسب‌ترین طرح را انتخاب کنید. 

طراحی مدرن و دگرگونی کامل؛ از جمله تغییرات ظاهری فیدلیتی پرستیژ

از جمله تغییرات عمده ایجاد‌شده در طراحی فیدلیتی پرستیژ، می‌توان به شکل قسمت دماغه و نمای عقب این خودرو اشاره کرد که با حالت لایه‌بندی شده و چراغ‌های بهم پیوسته، ظاهری مدرن‌ پیدا کرده است.  همچنین در بررسی طراحی فیدلیتی پرستیژ شاهد تغییر فرم کلیه چراغ‌ها و جلوپنجره خواهیم بود. جلوپنجره این خودرو یک ۸ ضلعی بزرگ بوده و در کنار فرم کشیده چراغ‌ها، موجب خشن به‌ نظر رسیدن ظاهر فیدلیتی پرستیژ شده‌اند.

در نمای کناری این خودرو نیز یک خط کمانی ممتد به چشم می‌خورد که چراغ‌ها را به یکدیگر متصل کرده است و در قسمت ورودی درها این خط دیگر دیده نمی‌شود. فروش اقساطی بهمن موتور فرصت مناسبی است که مشتریان در اختیار دارند تا سایر محصولات گروه بهمن و به‌ویژه فیدلیتی پرستیژ را همراه با شرایطی ویژه خریداری کنند.

حالت لایه‌بندی شده و چراغ‌های بهم پیوسته از جمله تغییرات عمده طراحی فیدلیتی پرستیژ

ابعاد و اندازه فیدلیتی پرستیژ در بررسی مشخصات ظاهری آن

در بررسی مشخصات ظاهری فیدلیتی پرستیژ از نظر ابعاد و اندازه باید به مواردی همچون وزن خالص ۱۵۶۰ کیلوگرمی و طول، عرض و ارتفاع به‌ترتیب ۴۷۴۹ میلی‌متر، ۱۹۰۰ میلی‌متر و ۱۷۲۰ میلی‌متر اشاره کنیم. البته به‌ دلیل تفاوت اندک فیدلیتی پرستیژ با دیگنیتی پرستیژ از نظر ابعاد و اندازه، بسیاری از خریداران کار نسبتا دشواری برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه دارند؛ باوجود شرایط فروش دیگنیتی به‌صورت اقساطی، امکان مقایسه امکانات و انتخاب بهترین گزینه برای خریداران فراهم شده است. 

تجربه رانندگی ایمن در بررسی امکانات رفاهی فیدلیتی پرستیژ 

گروه بهمن امکاناتی نظیر چراغ‌های تطبیق‌پذیر جلو با نور بالا اتومات، پنل سیستم تهویه لمسی، صندلی راننده مجهز به حافظه، ایربگ‌های پرده‌ای، سامانه کنترل حرکت در شب، سیستم رانندگی نیمه خودکار، تابلوخوان و سیستم‌های ترمز اضطراری هوشمند و پیشگیری از تصادف را به فیدلیتی پرستیژ اضافه کرده است. همچنین، فیدلیتی پرستیژ با داشتن امکانات و تجهیزات ایمنی مانند موارد زیر تجربه رانندگی بی‌خطر برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد: 

  •  کیسه هوای جلو و جانبی
  • سیستم‌های ترمز پایداری ABS و EBD
  • رادارهای حرکت بین خطوط و نقطه کور
  • کنترل حرکت در سربالایی
  • کروزکنترل
  • ترمز پارک برقی
  • اتوهلد صندلی‌ها
  • سامانه ثبت وقایع رانندگی

پیش از خرید فیدلیتی پرستیژ این نکته را در نظر داشته باشید که تیگو ۷ پرو از نظر امکانات یکی از رقیب‌های سرسخت این ماشین محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم پس از مقایسه شرایط خرید تیگو ۷ پرو اقساطی و فیدلیتی پرستیژ در فروشگاه سپند خودرو و با در نظر داشتن مشخصات هر دو ماشین، بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. 

امکانات و تجهیزات ایمنی فیدلیتی پرستیژ؛ تجربه رانندگی بی‌خطر برای سرنشینان

فیدلیتی پرستیژ؛ بهترین شاسی بلند نیمه‌ لوکس در بازار ایران

در کلاس کراس‌اوورها مشتریان با خودروهای بسیاری مواجه هستند که هر کدام ویژگی‌ها و مشخصات مخصوص به خود را دارند. فیدلیتی پرستیژ از جمله خودروهای کراس‌اوور بازار ایران است که در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و تغییرات ظاهری آن در مقایسه با نسخه‌ پایه یعنی فیدلیتی پرایم پرداختیم.

فیدلیتی پرستیژ به‌ دلیل مجهز بودن به یک پیشرانه ۱.۶ لیتری با توان تولید ۲۹۰ نیوتن متر گشتاور و مصرف سوخت ترکیبی ۸ لیتری، خودرویی اقتصادی برای مصرف‌کنندگان ایرانی محسوب می‌شود. در نهایت اگر قصد خرید فیدلیتی پرستیژ را دارید، شرایط فروش اقساطی این ماشین در سپند خودرو برای شما فراهم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان سپند در ارتباط باشید.