هیوندای ix55 یا همان وراکروز بزرگترین اس یو وی شرکت هیوندای بود که بازار خوبی را در ایران داشت، داشتن چنین موقعیتی با توجه به مزیت هایی که این خودرو نسبت به کیا موهاوی دارد چندان دور از انتظار نیز نبود. این خودرو برای کسانی مناسب است که در هنگام خرید خودرو قدرت و عملکرد رتبه ی اول را برایشان دارد و در ادامه به مسائلی مانند زیبایی و طراحی خودرو می پردازند. هیوندای وراکروز با دارا بودن امکانات مناسب و کیفیت خوب در رده ی کراس اوورهای بزرگ با قیمت متوسط جا می گیرد اما با این حال همچنان شرایط فروش اقساطی هیوندای برای ارائه خدمات بهتر فعال می باشد، فروش اقساطی هیوندای وراکروز ix 55 مدل 2018 نیز در بسیاری از کشورها در حال حاضر آغاز شده است.

بررسی طراحی وراکروز ix55

یکی از شگردهای هیوندای که در این محصول نیز رعایت شده است هماهنگی جلو پنجره ی خودرو با طراحی کلی آن است. نمای جلوی خودرو کاملا پویا و دلچسب مخاطبان است اما در نگاه اول استفاده ی زیاد از پلاستیک در سپر خودرو کاملا مشهود می باشد ولی به طور کلی ظاهر خودرو در قسمت جلو همه پسند است و با سلیقه ی اکثر ایرانیان جور درمی آید.
در صورتی که از نیمرخ به این خودرو نگاه کنید متوجه می شوید که اندازه ی متوسط رینگ ها کاملا با سایز خودرو هماهنگی دارد اما باز هم در این قسمت برای اطراف رینگ ها از پلاستیک استفاده شده است که برای وجهه ی یک خودروی حدودا 200 میلیونی اصلا مناسب نیست.
وراکروز در نمای عقب وضعیت بهتری نسبت به بغل خودرو دارد و همه ی سلیقه ها با آن مطابقت دارد. 2 اگزوزی که در قسمت پایینی و پشت بدنه قرار دارند نیز نقش مهمی در تولید این ظاهر زیبا داشته اند و طراحی چراغ ها در نوع خودش عالی می باشد.
شروع حرکت با وراکروز ix 55
رانندگان با نشستن داخل وراکروز، کیفیت ادوات و متریال فضای داخلی را راضی کننده تلقی کرده اند. این خودرو با داشتن امکاناتی مانند حافظه ی حالت صندلی، تهویه اتوماتیک و محفظه خنک کننده گوشه ای از امکانات لوکس خودروهای رده بالاتر را نیز دارد اما اگر در مورد تجربه رانندگی با این خودرو کنجکاو هستید باید بگوییم از ابتدا که خودرو روشن می شود شما صدای زیادی را نمی شنوید و غرش موتور تنها در هنگام استارت زدن شنیده می شود. در ادامه ی حرکت با وراکروز آی ایکس 55 دنده ها کاملا به موقع تعویض می شوند و برای تنظیم سرعت مشکل خاصی نخواهید داشت. جعبه دنده ی هیوندای کیفیت بالایی دارد و این مزیت در هنگام رانندگی با آن کاملا احساس می شود.
سیستم تعلیق و فرمان خودرو نیز وضعیت قابل قبولی دارند و تنها نکته ای که رانندگان به آن اشاره کرده اند کیفیت جنس فرمان می باشد، به همین دلیل در صورتی که قصد خرید وراکروز ix 55 را دارید خرید محافظ عرق گیر برای فرمان را فراموش نکنید. درباره ی سیستم تعلیق خودرو باید بگوییم این سیستم عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است و شما به راحتی بدون تکان های زیاد قادر خواهید مسیرهای ناهموار را طی کنید، کمک فنرهای کاملا نرم این خودرو باعث شده اند تا راننده حتی با وجود ظرفیت 7 نفره ی تکمیل شده احساس کندی و خشکی در حرکت خودرو را تجربه نکند؛ وراکروز آی ایکس 55 همچنین ترمزهای قوی و خوبی نیز دارد و شما هنگام راندن با این خودرو با داشتن سرعت تا مرز 130 کیلومتر در ساعت احساس نا امنی نخواهید کرد.

به طور کلی هیوندای وراکروز ix55 با توجه به پیشرانه ی قوی و دینامیک خوب حرکتی گزینه ی مناسبی برای خانواده های پرجمعیت به حساب می آید اما هر خودرویی نکاتی منفی نیز دارد که در مورد وراکروز می توان به جنس نا مرغوب فرمان و داشبورد و طراحی داخلی ساده اشاره کرد، با این حال اما وراکروز همچنان یکی از با کیفیت ترین شاسی بلندهای هیوندای می باشد که قوی ترین خودرو در بازه ی قیمت 200-250 میلیونی است.