با تعمیرکاری اهل یکی از نقاط سرد ایران صحبت کردیم تا بفهمیم سرما چه تاثیری بر خودروها می‌گذارد و راه‌حل‌های ممکن را بشنویم.

در موقعی از سال هستیم که یخ‌زدگی به حدی شدید است که یک روز با دمای 10 درجه مانند مهلت استراحت است. دمای هوا به اعداد تک رقمی سقوط کرده و سرمای هوا رنج‌آور و خطرناک است. هوای بیرون واقعا سرد است.

تعمیرکار ما گوشه‌ایی از آنچه سرمای شدید با خودرو می‌کند را دیده است. با او صحبت کردیم تا بفهمیم سرما چه تاثیری بر خودروها گذاشته و راه‌حل‌هایش را بشنویم.

مشکل: شما صاحب یک خودروی هیبریدی یا الکتریکی هستید.

راه حل: تضمین می‌کنیم که داشتن خودروی الکتریکی مشکل نیست، اما آب و هوای سرد بر کارآیی و عملکرد خودروهای الکتریکی اثر می‌گذارد. دمای پایین باعث کاهش سرعت فرآیندهای شیمیایی باتری شده که منجر به تولید انرژی کمتر برای حرکت می‌شود. انرژی بیشتری نیاز است تا باتری در دمای مناسب کاری بماند و همچنین انرژی بیشتری نیاز است تا کابین (و شما) گرم نگاه داشته شود. تمامی این مسائل باعث کاهش کارآیی شده و به این معناست که مصافت قابل پیمایش شما کاهش پیدا خواهد کرد. در صورتی که نمی‌خواهید مجبور به پیاده‌روی در سرما شوید، این موضوع بسیار مهم است. در سال 1399 با یک خودروی الکتریکی در سرما رانندگی کردیم تا نتایج آن را با یکی از آزمایشاتمان که در سال 1398 و در شرایط تقریبا ایده‌آل انجام شده بود، مقایسه کنیم. نتیجه کاهش 19 درصدی در کارایی بود. سوالات بیشتری در مورد خودروهای الکتریکی دارید؟ ما جواب آنها را داریم.

مشکل: لاستیک‌های کم‌باد

با سرد شدن هوای درون لاستیک، این هوا منقبض و دارای فشار کمتری  شده که طبعا باعث کم‌باد شدن لاستیک می‌شود.

راه‌حل: تعداد دفعاتی که فشار باد لاستیک‌ها چک می‌شوند را افزایش دهید. متخصص ما پیشنهاد می‌کند که این کار را هفته‌ایی یک بار انجام دهید. ممکن است فکر کنید که مقدار اندکی از کم بودن باد لاستیک باعث تماس بیشتر لاستیک با سطح جاده شود، اما متخصصین لاستیک در مورد رانندگی با لاستیک‌هایی که دارای باد کمتر از میزان پیشنهادی شرکت سازنده هستند هشدار داده‌اند، چرا که این کار ممکن است باعث سایش نابرابر و یا حتی سایش غیر ایمن در لاستیک‌ها شود. تهیه لاستیک‌های زمستانی در ایالت‌هایی که دارای سرمای شدید هستند ایده خوبی است.

مشکل: خوابیدن باتری خودرو

زمستان بیشترین مشکل را برای باتری ایجاد می‌کند. اگر خودروی شما در آب و هوای بسیار سرد روشن نمی‌شود یکی از رایج‌ترین دلایل آن می‌تواند این باشد که باتری خودرو خوابیده است.

راه حل: خبر خوب این که راه‌حل این مشکل بسیار آسان است: می‌توانید باتری به باتری کنید. اما برای اینکه بالکل از خوابیدن باتری جلوگیری کنید او پیشنهاد می‌کند تا اتصالات آن را تمیز، محکم و به دور از زنگ‌زدگی نگاه دارید. متخصصین همچنین پیشنهاد می‌کنند که باتری‌های با عمر بیشتر از سه سال را تعویض کنید. افرادی که در آب و هوای بسیار سرد زندگی می‌کنند ممکن است مایل باشند تا گرم‌کن باتری خریداری نمایند. این گرم‌کن‌ها در بیشتر فروشگاه‌های قطعات خودرو در دسترس هستند.

مشکل: سفت شدن روغن

با سرد شدن هوا روغن نیز سفت می‌شود. طبق تخمین ها، در دمای منفی 20 درجه روغن به حدی سفت می‌شود که پمپ روغن حتی نمی‌تواند آن را مکیده و پمپ کند. به گفته وی: «گران‌روی آن به حدی بالا می‌رود که پمپ کردن آن مانند تلاش برای خالی کردن شیره نیشکر است».

راه حل: پیشنهاد میشود تا روغن را با روغنی دارای گران‌روی پایین تعویض کنید. گرنت اشاره می‌کند که «روغن‌های ترکیبی (سینتتیک) کمک شایانی به حل این مشکل خواهند کرد». فراموش نکنید که دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید، چرا که شرکت سازنده ممکن است وزن روغن برای استفاده در هوای سرد را مشخص کرده باشد. روغن‌های سینتتیک در هنگام استارت خودرو کارایی بهتری داشته و می‌توانند در دماهای منفی 40 درجه سانتی‌گراد عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

مشکل: یخ‌زدگی در لوله انتقال سوخت

اگر در منطقه‌ایی که زندگی می‌کنید دما به منفی 73 درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد، بنزین خودروی شما دچار یخ‌زدگی نخواهد شد. هرچند که بخار آب درون لوله انتقال سوخت می‌تواند یخ بزند. در مورد سوخت، یکی از مسائلی که دیده می‌شود این است که در صورت وجود هرگونه مواد بر پایه آب در مخزن سوخت، این آب دچار یخ‌زدگی شده و می‌تواند مسیر انتقال سوخت را مسدود نماید.

راه حل: پیشنهاد می‌شود تا مخزن را حداقل نیمه‌پر نگاه دارید.

مشکل: خوابیدن صفحه نمایش

اگر جنس صفحه نمایش  مانیتور خودروی شما از نمایش‌گر کریستال مایع (LCD) است، ممکن است متوجه کندی آن به هنگام پارک بودن خودرو در سرمای شدید شده باشید. این موضوع به این دلیل است که درست مانند روغن موتور و الکترولیت باتری، مولکول‌های کریستال مایع نیز با کاهش دما کند می‌شوند.

راه‌حل: در خودروهایی که این مسئله مشکل‌ساز است، کاری به غیر از صبر کردن برای گرم شدن خودرو نمی‌توان انجام داد. نصب گرم‌کن موتور می‌تواند تا حدی باعث تسریع حل این مشکل شود.

مشکل: صدای برف‌پاک‌کن

دمای زیرصفر می‌تواند باعث شکننده شدن تیغه‌های برف‌پاک‌کن شده و باعث ایجاد ترک یا شکستگی در آنها شود. همچنین برخی از محلول‌های شیشه‌شور نیز ممکن است در ماه‌های سرد سال به خوبی کار نکنند.

راه‌حل: می‌توانید خرید تیغه‌های زمستانی را مدنظر داشته باشید که برای آب و هوای سرد ساخته شده‌اند، همچنین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تیغه‌های نصب شده بر روی خودرو قدیمی و فرسوده نیستند. پیشنهاد می‌شود که هر شش ماه تیغه‌های خود را تعویض نمایید، اما به نظر می‌رسد که رانندگان کمی چنین تعصبی روی تیغه‌های برف‌پاک‌کن خودروی خود داشته باشند.

مشکل: یخ‌زدگی شیشه جلو از داخل

اگر سیستم گرم‌کن خودروی شما به خوبی کار نمی‌کند این موضوع می‌تواند یک مشکل ایمنی جدی باشد. به گفت گرنت: «در صورت رانندگی بدون گرم‌کن، بازدم شما با برخورد روی قسمت داخلی شیشه تبدیل به قطرات آب خواهد شد.»

راه‌حل: اطمینان حاصل کنید که تمامی گرم‌کن‌ها و سیستم گرمایشی خودرو به خوبی کار می‌کنند.

مشکل: ضدیخ آنگونه که باید و شاید عمل نمی‌کند.

اگر خنک کننده موتور که با عنوان ضدیخ نیز شناخته می‌شود، کهنه شده باشد و یا نسبت ترکیب آن با آب ناکافی باشد، نخواهد توانست از موتور شما در برابر سرما محافظت کند.

راه حل: متخصصین هشدار می‌دهند که تنها از ضدیخ در مخزن استفاده نشود، چرا که ضدیخ به تنهایی و به هنگامی که با آب ترکیب نشده است دارای نقطه انجماد بالاتری است. مناسب است که از ضدیخی استفاده شود که برای آب و هوای سرد ساخته شده است. اگر می‌خواهید راهی تعمیرگاه نشوید، می‌توانید نقطه انجماد ضدیخ خود را با دستگاهی به نام شکست سنج (refractometer) اندازه‌گیری کنید. اکثر خودروهای جدید مجهز به ضدیخ‌هایی با عمر طولانی هستند که در برابر سرما دوام می‌آورند، اما باید آنها را چک کرد. بر اساس نظر متخصصین ضدیخ خودروی شما باید حداقل هر دو سال کاملا تخلیه شده و با ضدیخ جدید پر شود.

مشکل: «مارهای برفی»

این عبارت به تسمه‌های کهنه اشاره دارد که به حدی سرد می‌شوند که یا از کهنگی و شدت سرما پاره می‌شوند و یا به حدی سرد هستند که خم نمی‌شوند. این مشکل بیشتر شامل تسمه‌های کهنه است که دارای شکنندگی بیشتری هستند.

راه حل: تنها اطمینان حاصل کنید که تسمه‌های خودرو در شرایط مناسبی هستند.

ممکن است امسال برای این توصیه‌ها اندکی دیر باشد، اما برای زمستان‌های بعدی پیشنهاد می‌شود که قبل از آغار فصل سرد خودروی خود را برای بررسی به تعمیرگاه ببرید تا بتوانید جلوی این مشکلات را قبل از اتفاق افتادن بگیرید. ریچ وایت، خودروها در دماهای زیر صفر نیازمند توجه بسیار هستند. چه مشتریان بررسی و تعمیرات لازم را انجام دهند و چه برای انجام آن به تعمیرگاه مراجعه کنند، سرمایه گذاری کوچک اما مهمی است که برای جلوگیری از تشدید هزینه‌ی غیرمترقبه و بالقوه‌ خطرناک خراب شدن خودرو در هوای بسیار سرد انجام می‌دهند.