یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مالکین خودرو دریافت خلافی خودرو و پرداخت آن به شمار می‌رود. در سال‌های قبل برای استعلام خلافی ماشین باید به‌صورت حضوری به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردید؛ این روش زمان بسیاری را از مالکین خودرو به خود اختصاص می‌داد. ازاین‌رو در سال‌های گذشته روش‌های آنلاین و بسیار سریع نیز مثل ارسال پیامک و استفاده از کد USSD برای استعلام و پرداخت خلافی وجود دارند. در ادامه بهترین شیوه‌های دریافت سریع خلافی خودرو و راه‌های پرداخت آن را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر شما نیز دغدغه پرداخت خلافی ماشینتان را دارید، مطالعه این مطلب کوتاه را در کمتر از ۴ دقیقه از دست ندهید.

۱. استعلام خلافی خودرو با پلاک از طریق برنامه پلیس من

یکی از سریع‌ترین راه‌های استعلام خلافی خودرو استفاده از اپلیکیشن «پلیس من» به شمار می‌رود. برنامه «پلیس من» توسط پلیس تاجا طراحی و ارائه شده است و امکان نصب روی همه نسخه‌های اندروید و iOS را دارند. این برنامه خدمات متنوعی خدمات پلیس راهور، آگاهی و صدور و تمدید گذرنامه را در بستر اینترنت ارائه می‌کند.

پلیس من برای استعلام خلافی خودرو در هنگام خرید و فروش خودرو نیز کاربرد دارد تا با خیال راحت معامله را انجام دهید. به‌این‌ترتیب فروش اقساطی سایپا تحویل فوری و خرید خودروهای دیگر در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون دردسرهای دریافت نکردن خلافی امکان‌پذیر است.

نصب نرم‌افزار پلیس من؛ یکی از راه‌های استعلام سریع خلافی خودرو

نحوه استفاده از برنامه پلیس من برای دریافت خلافی چگونه است؟

بعد از دانلود و نصب برنامه پلیس من، 4 گزینه راهور، گذرنامه، آگاهی و پیشگیری در صفحه اصلی این اپلیکیشن وجود دارد. برای گرفتن خلافی خودرو با شماره پلاک، باید گزینه راهور را انتخاب کنید. پس از وارد فهرست یا منویی می‌شوید که در آن باید روی گزینه اول یعنی استعلام تخلفات رانندگی کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه 5 هزار و 200 تومانی استعلام، وارد صفحه دیگری می‌شوید که از شما شماره پلاک خودرو را می‌خواهد.

پس از وارد کردن شماره پلاک، فهرست خلافی‌ها برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را یکجا یا تکی پرداخت کنید. برنامه پلیس من به‌طورکلی تاثیر مثبتی بر فرایند خرید و فروش اقساطی بهمن خودرو و مدل‌های دیگر ماشین موجود در بازار گذاشته است. با استفاده از این برنامه ناجا به‌راحتی برای استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن در هنگام انجام معامله اقدام خواهید کرد.

۲. دریافت خلافی خودرو از طریق سامانه پیامکی

برای دریافت سریع خلافی خودرو با پیامک فقط کافی است کد 17 رقمی VIN که بر روی سند و کارت ماشین درج شده است را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید. پس از ارسال پیامک به این سامانه، میزان خلافی ماشین به‌همراه شناسه پرداخت و قبض برای شما ارسال خواهد شد. با استفاده از شناسه ارسالی شما می‌توانید قبض جریمه را پرداخت کنید.

یکی از مزیت‌های استعلام خلافی از طریق پیامک سریع بودن آن است. ازاین‌رو زمان بسیاری را برای انجام فرایند دریافت خلافی طی نخواهید کرد. به‌طورکلی سامانه‌های پیامکی انجام بسیاری از امور را مثل اطلاع‌رسانی از فروش و خرید قسطی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز ایرانی را سرعت بخشیده است. با استفاده از سامانه‌های پیامکی نیازی به مراجعه به سایت و دسترسی به اینترنت نخواهید داشت.

ارسال پیامک؛ یکی از راه‌های دریافت خلافی خودرو

۳. دریافت خلافی خودرو با مراجعه به پلیس 10+

با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه و استعلام خلافی خودرو خود را دریافت کنید. در‌صورتی‌که مبلغ خلافی ماشین بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی برای پرداخت بدهی مراجعه کنید. در اختیار داشتن مدارک ضروری برای انجام امور مخالف خوردو مثل خرید کرمان خودرو فروش اقساطی ضروری است.

۴. مراجعه به وب سایت پلیس راهور ناجا؛ روشی برای استعلام رایگان خلافی خودرو

مراجعه به سایت پلیس راهور یکی از روش‌های استعلام سریع خلافی خودرو است که به‌راحتی و با دسترسی به اینترنت انجام می‌گیرد. در این روش برای استعلام خلافی خودرو به سایت پلیس راهور مراجعه و در سمت راست سایت روی گزینه خدمات کلیک کنید. برای استعلام سریع خلافی خودرو روی استعلام میزان تخلفات رانندگی از بخش منو خدمات بزنید. پس از کلیک روی این گزینه، به صفحه استعلام خلافی خودرو باز می‌شود.

در صفحه باز شده  شماره بارکد پستی (کد ۸ رقمی درج شده بر روی کارت ماشین) را به‌همراه گزینه امنیتی وارد و روی دکمه جستجو کلیک کنید. پس از طی کردن مراحل بالا میزان خلافی خودرو به‌همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با استفاده از این شناسه‌ها به پرداخت قبض خلافی خودرو اقدام کنید.

مراجعه به سایت راهور ناجا؛ راهکاری برای دریافت خلافی خودرو

مراجعه به سایت راهور ناجا برای استعلام خلافی خودرو یکی از روش‌های کاربردی استعلام خلافی است. دریافت خلافی برای انجام معاملات خرید و فروش ماشین الزامی است. همچنین مراجعه به این سایت فرایند اخذ خلافی را تسریع می‌بخشد تا خرید و فروش خودروهای دست دوم راحت‌تر انجام شود. برای استعلام قیمت ماشین های چینی و ایرانی دست دوم به مراکز معتبر مراجعه کنید.

۵. استعلام خلافی ماشین با کد USSD

استفاده از تلفن همراه و کد USSD یکی دیگر از روش‌های دریافت خلافی سریع خودرو هستند.  برای دریافت سریع خلافی خودرو با تلفن همراه کد #110* را شماره‌گیری کنید تا یک منوی دو گزینه‌ای برای شما نمایش داده شود. برای دریافت خلافی گزینه اول یعنی«خدمات قابل ارائه» را انتخاب کنید. در مرحله بعدی با انتخاب گزینه «دریافت خلافی خودرو» و وارد کردن کد 17 رقمی VIN مبلغ خلافی ارسال خواهد شد.

مزیت روش استعلام خلافی ماشین با کد USSD غیر‌حضوری بودن آن است؛ بااین‌حال شیوه استعلام بدهی ماشین با کد USSD فقط برای استعلام خلافی مناسب است. در‌‌حالی‌که برای استعلام مواردی مانند استعلام جریمه طرح آلودگی هوا یا پرداخت عوارض سالیانه ماشین و اطلاع از شرایط اقساطی ایران خودرو می‌توانید از خدمات اپلیکیشن‌های مخصوص خدمات خودرو استفاده کنید.

استعلام خلافی خودرو؛ اقدامی ضروری برا خرید و فروش ماشین

در این مقاله به بررسی ۵ روش برای استعلام سریع خلافی خودرو پرداختیم. اجرای کد USSD، مراجعه به سایت راهور ناجا و نصب اپلیکیشن «پلیس من» از روش‌های کاربردی برای دریافت خلافی خودرو است. هر یک از روش‌های نام‌برده شده مزیت‌های ویژه خود را دارند که در این مقاله معرفی کردیم.

دریافت سریع خلافی خودرو با پیامک و پلاک از روش‌های غیرحضوری برای استعلام خلافی خودرو هستند. انتخاب بهترین روش دریافت بدهی ماشین باتوجه‌به ترجیحات شخصی انجام می‌شود. همچنین راه‌های مختلف برای استعلام بدهی و خلافی ماشین زمان متفاوتی را به خود اختصاص می‌دهند. اگر شما نیز تجربه‌ای از اجرای روش‌های مختلف خلافی خودرو دارید، با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.