در بازار خودروهای کراس‌اوور، دو ماشین جذاب و مورد توجه دیگنیتی و فیدلیتی، به‌عنوان نمایندگان از گروه بهمن خودرو در ایران شناخته می‌شوند. هر دو خودرو با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود توانسته‌اند توجه بازار را به خود جلب کنند. دیگنیتی در حقیقت یک خودرو چینی به نام دانگ فنگ ix5 است. دیگنیتی با پیشرانه SFG15T در خط تولید بهمن موتور مونتاژ می شود. ازسوی‌دیگر، خودرو FIDELITY در واقع همان چری جتور X70S بوده که با تغییر برند توسط گروه بهمن موتور وارد بازار ایران شده است. با مقایسه فیدلیتی با دیگنیتی از جنبه‌های مختلف از جمله موارد فنی، طراحی ظاهری و داخلی و همچنین آپشن‌ها می‌توانید تصمیم‌گیری بهتری برای خرید هرکدام از آن‌ها داشته باشید.

بررسی مشخصات فنی و عملکرد بین فیدلیتی و دیگنیتی

فیدلیتی یک موتور 1.5 لیتری توربو با قدرت 155 اسب بخار و گشتاور 230 نیوتن‌متر دارد. سرعت حداکثری این خودرو کراس‌اوور 180 کیلومتر بر ساعت و شتاب آن از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت، 11.9 ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی آن 8.1 لیتر در هر 100 کیلومتر محاسبه می‌شود. خودرو دیگنیتی نیز به یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۵ لیتری توربو‌شارژر مجهز است. این موتور توربوشارژر خروجی قدرت ۱۴۸ اسب بخاری در محدوده ۵۶۰۰ دور بر دقیقه و خروجی گشتاور ۲۲۰ نیوتن متری در محدوده ۱۸۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند.

مصرف سوخت خودرو دیگنیتی در شهر معادل ۱۰.۴، خارج از شهر ۵.۴ لیتر و به‌صورت ترکیبی مصرف سوخت معادل ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد. درصورتی‌که مصرف سوخت خودرو فیدلیتی معادل 8.1 لیتر در 100 کیلومتر به‌صورت ترکیبی است؛ البته این مصرف سوخت برای خودرو 1575 کیلوگرمی قابل‌قبول خواهد بود. از نظر استاندارد آلایندگی هر دو خودرو فیدلیتی و دیگنیتی از سطح یورو ۵ تبعیت می‌کنند.

برای خرید هرکدام از این خودروها پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات تکمیلی را درباره شرایط فروش فیدلیتی اقساطی و دیگنیتی از کارشناسان سپند خودرو دریافت کنید.

عکس مقایسه موتور فیدلیتی با دیگنیتی

طراحی و ظاهر؛ مهم‌ترین فاکتور تفاوت بین فیدلیتی و دیگنیتی

طراحی بدنه دیگنیتی با استفاده از خطوط صاف و منحنی، جلو پنجره و سپر تهاجمی و سقف شیب‌دار نمایی اسپرت دارد. در داخل دیگنیتی نیز فرمان D-Cut ظاهر اسپرت این خودرو را حفظ کرده است. ازسوی‌دیگر، فیدلیتی با جلو پنجره بزرگ، نوار کرومی سرتاسری و چراغ‌های ساده، یک ظاهر باوقار و زیبا ارائه می‌دهد. طراحی فیدلیتی با رینگ‌های بزرگ 18 و 20 اینچی و خطوط روی درها، هماهنگی و زیبایی خاصی به نمای کناری و پشتی خودرو می‌بخشد. این خودرو امکانات مدرن و فراوانی دارد که حس‌و‌حال یک خودرو نیمه لوکس را به فضای داخل کابین می‌بخشد.

اگر به‌ دنبال خودرو‌های کراس‌اوور چینی دیگری نیز هستید، بررسی خودروهای دانگ فنگ نیز گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین سپند خودرو در کنار ارائه شرایط اقساطی برای خرید خودروهای بهمن موتور، شرایط ویژه‌ای برای دانگ فنگ نیز در نظر گرفته است. برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانگ فنگ با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت در ارتباط باشید.

عکس مقایسه طراحی بدنه و داخل فیدلیتی با دیگنیتی

بررسی تفاوت در امکانات و تجهیزات فیدلیتی با دیگنیتی

دیگنیتی و فیدلیتی هر دو به آپشن‌های متنوعی از جمله امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی مجهز هستند. دیگنیتی سیستم‌های تهویه، صندلی‌های برقی، گرمکن صندلی، ترمزهای پیشرفته و سیستم‌های کنترل پایداری دارد. همچنین از ایربگ‌ها، سیستم‌های کنترل حرکتی و تجهیزات مولتی‌مدیا بهره می‌برد. فیدلیتی نیز با ایربگ‌ها، سیستم‌های کمک رانندگی پیشرفته، سنسورهای پارک، شیشه و سانروف آنتی ترپ، صندلی‌های برقی گرمکن‌دار و سیستم‌های نورپردازی و روشنایی، ایمنی و راحتی را افزایش می‌دهد.

هر دو خودرو تجربه رانندگی راحت و ایمنی را برای رانندگان فراهم می‌کنند. همچنین خودروهای سدان چری به‌عنوان رقیبی برای دیگنیتی و فیدلیتی محسوب می‌شوند. برای اطلاع از مشخصات و شرایط فروش اقساطی چری می‌توانید با کارشناسان ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در ارتباط باشید.

ٰعکس مقایسه طراحی داخل کابین و آپشن‌های فیدلیتی با دیگنیتی

قیمت؛ رنج یکسان فیدلیتی و دیگنیتی

دو خودرو کراس‌اوور چینی فیدلیتی و دیگنیتی در رنج قیمت یکسانی قرار دارند؛ اما به‌طورکلی قیمت فیدلیتی ۵ نفره نسبت به دیگنیتی پایین‌تر است. باتوجه‌به اختلاف قیمت کم این دو خودرو و همچنین شرایط فروش اقساطی دیگنیتی بهمن موتور و فیدلیتی، برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه باید مشخصات فنی، آپشن‌ها و ظاهر آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

جدول مقایسه‌ای فیدلیتی و دیگنیتی؛ بررسی تفاوت‌های کلیدی در یک نگاه

در جدول زیر می‌توانید نگاهی کلی به مشخصات و ویژگی‌های دو خودرو فیدلیتی و دیگنیتی داشته باشید و خودروی مورد‌نظرتان را با آگاهی بیشتری انتخاب کنید:

مشخصات فیدلیتی دیگنیتی
پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژ چهار سیلندر توربوشارژ
حجم موتور 1.5 لیتر 1.5 لیتر
حداکثر قدرت 155 اسب بخار 148 اسب بخار
حداکثر گشتاور 230 نیوتن متر 220 نیوتن متر
گیربکس اتوماتیک 6 سرعته – دو کلاچه اتوماتیک CVT تیپ ترونیک
مصرف سوخت (ترکیبی) 8.1 لیتر 7.3 لیتر
شتاب صفر تا 100 12.5 – 13 ثانیه (تقریبی) 13.5 ثانیه (تقریبی)

به‌طورکلی در مقایسه فیدلیتی با دیگنیتی می‌توان نتیجه گرفت از نظر ایمنی و امکانات رفاهی در جایگاه یکسانی قرار دارند و انتخاب بین این دو گزینه به ترجیحات شخصی و بودجه شما برمی‌گردد. با مشاهده شرایط فروش اقساطی بهمن موتور می‌توانید پلن‌های خرید اقساطی این دو خودرو را مشاهده کرده و در کمترین زمان ممکن مناسب‌ترین آن‌ها را خریداری کنید.

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین خودرو پس از مقایسه فیدلیتی با دیگنیتی

در مقایسه فیدلیتی با دیگنیتی، دو محصول محبوب گروه بهمن خودرو، مشخصات فنی، آپشن‌ها، طراحی ظاهر و داخلی این دو خودرو را باهم مقایسه کردیم. دیگنیتی با طراحی بدنه اسپرت و فرمان D-Cut و فیدلیتی با ظاهر باوقار و امکانات نیمه لوکس خود در بازار ایران طرفداران بسیاری دارند. هر دو خودرو از نظر فنی و آپشن‌ها مجهز بوده، با این تفاوت که فیدلیتی ۵ نفره قیمت کمتری نسبت به دیگنیتی دارد.

به‌طور‌کلی برای خرید خودرو متناسب با نیازهایتان باید به ویژگی‌هایی مانند خدمات پس‌ از فروش نیز علاوه‌بر موارد فنی و ظاهری خودرو توجه داشت. در سپند خودرو می‌توانید از طریق پلن‌های فروش اقساطی بهمن موتور، هرکدام از خودروهای این کمپانی را با شرایط پرداخت ویژه خریداری کنید. تحویل خودرو توسط سپند خودرو در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و همچنین از همان ابتدا سند خودرو به نام خریدار صادر خواهد شد.