در 22 می، جلسه‌ی تماس هوشمند SWM G01 در مقرّ تولیدی SWM موتورز در  منطقه‌ی Fuling شهر Chongqing برگزار شد.فَن یویی (Fan Youyi)، مهندس ارشد، معاون مدیرکلّ تولید SWM موتورز، مشاور فنّی مدیریّت شهری Chongqing و کارشناس هزینه‌های ویژه در شورای ایالتی، زِنگ هائو (Zeng Hao)، معاون تحقیق و توسعه‌ی مدیریّت کلّ SWM موتورز و دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه جان هاپکینز، یو بو (Yu Bo)، مدیر عملیّات برند SWM موتورز، شو جیانبو (Shu Jainbo)، رئیس مؤسّسه‌ی تحقیقات مهندسی SWM موتورز و مدیر پروژه‌ی G01 نیز، به همراه تعدادی از عموم مردم از هر طبقه‌ای، شاهد این جلسه بودند.

SWM G01 به عنوان یک «شاسی‌بلند هوشمند باکلاس» که برای سراسر جهان و برای جوانان تولید شده است، ‌به خلق تجربیّات فوق‌العادّه‌ی هوشمندی، جذّابیّت، بزرگی و سرگرمی برای جوانان اختصاص یافته است. SWM G01 با به کارگیری مفهوم طرّاحی «روح شوالیّه»، نه تنها نمادی از افتخار و شکوه، بلکه نمادی از خِرد است. این خودرو از همتایان خود به لحاظ هوش جلوتر بوده و تجربه‌ی خدماتی انسانی‌تر و راحت‌تر برای مشتریان به ارمغان می‌آورد و یک اکوسیستم خدماتیِ هوشمندِ «زندگی-خودرو-انسان» را برای مالکان خودرو ایجاد می‌کند. در این راستا سپند خودرو اقدام به فروش اقساطی SWM G01 کرده است.

اتّصال هوشمند با سه صفحه نمایش: پیشرو در عصر جدید نمایشگرهای بزرگ خودروها

امروزه هوش مصنوعی، اینترنت خودروها و دیگر فنّاوری‌ها به سرعت در حال رشد هستند. صفحه نمایش بزرگ روی وسیله‌ی نقلیّه، تعامل انسان-ماشین، و فنّاوریِ هوش مصنوعی، تصوّر سنّتی مردم از ماشین را دگرگون کرده است. بخصوص، صفحه نمایش خودرو که سرگرمی، تعامل اجتماعی، اطّلاعات، مسیریابی و دیگر عملکردهای کاربردی را ادغام کرده است، به شکلی روزافزون، به یکی از نمادهای محتوای فنّاوری در خودروها تبدیل شده است.

SWM G01 از یک چیدمان سه صفحه‌ای برای کنترل مرکزی استفاده می‌کند. از فنّاوری گذرگاه (bus) برای اتّصال سه صفحه نمایش بزرگ 10 اینچی کنترل مرکزی، ابزار ترکیبی 7 اینچی و صفحه کنترل LCD تهویّه هوا استفاده شده است. اتومبیل به اتّصال داخلی دوگانه‌ی تلفن‌همراه (carlife)، بلوتوث و اشتراک نقطه اتّصال WiFi (هات اسپات) نیز مجهّز شده است تا شما بتوانید تجربه‌ی موسیقی و تماشای ویدیویی آنلاین را در هر زمانی تجربه کنید. در همین حال، SWM G01 نرم‌افزارهای هوشمندی مثل دستیار صوتی تعاملی فعّال، پایگاه داده‌ی ابری صوتی و چندین برنامه‌ی اینترنتی مخصوص وسایل نقلیّه را با استفاده از سیستم تعاملی هوشمند ارتباطی انسان-رایانه‌ی E-go راه‌اندازی کرده است: بنابراین،‌ به لحاظ هوشمندی، از همتایان خود جلوتر است.

کنترل از راه دور با تلفن‌همراه و اتّصال ماشین-انسان نوآورانه

در فرآیند فعلیِ توسعه‌ی فنّاوری خودرو، کنترل از راه دور را می‌توان به عنوان یکی از برجسته‌ترین جلوه‌های هوشمندی خودرو در نظر گرفت که این ویژگی، به طور فزاینده‌ای رایج شده است. سیستم کنترل از راه دور هوشمند SWM G01 قادر به اجرای دستوراتی چون روشن کردن خودرو از راه دور، تهویّه هوا، گرمکن صندلی، ترمز دستی و… را دارد. راه‌اندازی از راه دور از طریق اپلیکیشن (APP)، پیشرو در این حوزه است. باز کردنِ درِ خودرو منجر به خاموش شدن آن نمی‌شود و نیازی به روشن کردن مجدّد آن نیست.

در این صنعت، این اوّلین بار است که خودرویی قابلیّت قفل کردن موتور از راه دور را داراست. مالکان خودرو به لطف هشدار تصادف، نرم‌افزار تلفن‌همراه، نظارت از راه دور با درگاه ویچت (WeChat) و سیستم ضدّسرقت، می‌توانند خودروهایشان را به صورت آنی و در هر زمان تحت کنترل داشته باشند. آنها می‌توانند وضعیّت کارکرد خودرویشان را با استفاده از تلفن‌همراه و دیگر درگاه‌ها کنترل کنند. به منظور اشتراک اطّلاعات، فروشگاه‌های 4S خدمات غیرفعّال را به سرویس‌های فعّال تبدیل می‌کنند.

تعامل صوتی هوشمند با قابلیّت شناسایی بیش از 40 گویش

در عصر اینترنت موبایل، تعامل انسانی دیگر محدود به لمس و تایپ کردن نیست. ظهور دستیارهای تعامل صوتی نشان داد که ما وارد عصر تعامل صوتی شده‌ایم. در عرصه‌ی اتومبیل نیز، مد روز همین است.

به عنوان یک خودروی هوشمندِ با اتّصالات داخلی برای جوانان، SWM G01 در این زمینه باملاحظه‌تر و آینده‌نگرتر بوده است. این شرکت، iFlytek، یعنی بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده‌ی فنّاوری صوتی هوشمند در چین را به عنوان فنّاوریِ تشخیصِ صدای هوشِ مصنوعیِ برای شناسایی آسان بیش از 40 گویش و پوشش دادن بیش از 400 نوع محتوای زبانی برای محیط خودرو بکار گرفته است. بخاطر فنّاوری پاسخگو‌تر و باثبات‌تر، این سیستم نسبت به سیستم‌های مشابه، برتر است.

حالت اجتماعی نوآورانه و تجربه‌ای جدید از تعامل اجتماعی اتومبیل

در عصر اینترنت هوشمند، اتومبیل نه تنها باید نیازهای سفر مصرف‌کنندگان را برطرف کند، بلکه باید پاسخگوی سبک و اهداف زندگی آنان نیز، بوده و به پلتفرمی برای اینترنت همراه و تعامل اجتماعی تبدیل شود.

به عنوان خودروی نوآورانه‌ی SWM موتورز که بر پلتفرم G توسعه داده شده است، SWM G01 شناخت عمیقی روی ارزش‌ها و نیازهای مصرف‌کنندگان هدف دارد. در خلق همکاری اجتماعی، SWM G01 اولیّن خودرویی در این صنعت بود که اجازه داد اعضای لیست دوستانِ ویچت، موقعیّت خود را به صفحه نمایش خودرو ارسال کنند تا بتوان او را بعد از روشن شدن اتومبیل، مستقیماً از طریق سیستم مسیریابی پیدا و سوار کرد. این ویژگی در هنگام رانندگی بصورت گروهی و در جهت آسایش و آرامش سفر کاربرد دارد. این مدل جدید، سطح جدیدی از تعامل اجتماعی در خودرو تعریف کرده است.

از زندگی هوشمند لذّت ببرید و اکوسیستم خدمات را برای مالکان خودرو ایجاد کنید

به کمک نرم‌افزارِ عملکردِ هوشمندِ انسانی شده، SWM G01 یک محیطِ خودروییِ «آسوده، راحت و ایمن» را برای مالکان خودرو ایجاد کرده است و نقطه عطف جدیدی برای سیستم خودروی هوشمند تعریف کرده است.

با رشد سریع فنّاوری هوشمند و عمیق‌تر شدن نرم‌افزار اینترنت وسایل نقلیّه، SWM G01 اقدام به تثبیت و ارتقای سیستم کنترل از راه دور خودرو، سیستم‌های امنیّتی، سیستم مسیریابی هوشمند، سیستم اتّصالات داخلی هوشمند، سیستم پیشنهاد دهنده‌ی خدمات و سیستم تحلیل مشتری، در جهت ساختِ یک اکوسیستمِ کاملِ خدماتِ مالکان خودرو کرده است تا نیازهای آنها در زمینه‌ی کنترل از راه دور، دستیار صوتی، سفر هوشمند، محتوای شخصی‌سازی شده، تعامل اجتماعی، خدمات و دیگر عملکردها را بشناسد و تجربه‌ی خدمات هوشمند، مبتنی بر مکان، شخصی‌سازی شده، اجتماعی و با ارزش افزوده برای مالکان خودرو فراهم کند.

متخصّصان داخلی و بین‌المللی راه را برای یک سیستم فوق‌العاده‌ی آلمانی باز می‌کنند.

SWM موتورز از زمان ورود به چین در سال 2016، به رقابت در ساخت زندگی خودرویی با کیفیّت بالا برای مصرف‌کنندگان پیوسته است و برترین طرّاحی ایتالیایی و کیفیّت آلمانی را به بنیان‌های رقابت‌طلبی برند تبدیل کرده است و موفّق به جلب توجّه عموم نیز، شده است. SWM G01 هنرِ تولیدِ حسّاس و دقیق و استاندارد کیفیّت سخت‌گیرانه‌ی صنعت خودروسازی آلمان و فنّاوری نوآورانه‌ و آینده‌نگرانه‌ی پیشرو و روحیّه‌ی متمرکز بر جزئیّات سازندگان را برای ایجاد حسّ هوشمندی، جذّابیّت، بزرگی و سرگرم‌کنندگی خودروها، دنبال کرده است.

در زمینه‌ی تولید محصول و کنترل کیفیّت، فنّاوری دقیق تولید، سیستم کنترل کیفیّت سخت‌گیرانه، حالت پیشرفته‌ی تولید، زنجیره‌ی موادّ قدرتمند و پشتیبانی فنّاوری اطّلاعات، کیفیّت بالا و یکپارچگی فرآیند تولید SWM G01 را تضمین می‌کند. گورمان (Gorman)، مدیر ارشد سابق کنترل کیفیّت در گروه BMW و متخصّص شناخته‌شده‌ی کنترل کیفیّت، در SWM موتورز به عنوان مشاور ارشد کنترل کیفیّت فعّالیّت دارد تا کلّ فرآیندِ سنجش کیفیّت محصول را با استانداردهای اروپا، کنترل کند. فن یویی (Fan Youyi)، متخصّص هزینه‌های ویژه در شورای ایالتی، نیمی از عمرش را در صنعت خودروسازی داخلی گذرانده است، فضای بازار را به خوبی می‌شناسد و تجاربی ارزشمند در این صنعت دارد. متخصّصان داخلی و بین‌الملل، بنیانی محکم برای تولید SWM G01 با کیفیّت بالای آلمانی فراهم کرده‌اند.

از عرضه‌ی جهانی در 29 مارس در میلان ایتالیا، تا اوّلین نمایش داخلی در نمایشگاه خودروی پکن در پایان آوریل، و تا حضور آگاهانه در منطقه‌ی Fuling شهر Chongqing، SWM G01 مورد تمجید همگان قرار گرفته است. در بازار داخلی فشرده‌ی شاسی‌بلند، SWM G01، که از طرّاحی لوکس ایتالیایی، کیفیّت آلمانی، تعامل هوشمند انسان-ماشین و دیگر ویژگی‌های سطح بالا بهره می‌برد، خودروی باب میل بسیاری از جوانان خواهد بود. گزارشات حاکی از آن است که SWM G01 در آگوست امسال در دسترس خواهد بود و در این برنامه‌ی زمانی، در چهار رنگ عرضه خواهد شد: آبیِ باجویی، قرمزِ توتی، سفید روسی و مشکی بوفونی (اشاره به اسطوره‌های فوتبال ایتالیا). همچنین، به موتور 1.5 لیتری توربو و گیربکس 6 سرعته‌ی اتومات متناسب مجهّز خواهد بود تا شخصیّت برند و خلق‌وخوی اسپورت ایتالیایی را، هم در داخل و هم در بیرون خودرو، به نمایش بگذارد. این خودروی بسیار باکیفیّت و پر از هوش انسانی تا چند ماه دیگر، آماده‌ی دیدار مشتریان خواهد بود. عصر ارتباطات هوشمند در خودروها از راه رسیده است!