این مراحل ساده را دنبال کنید و در نتیجه تعویض روغن را درست و با هزینه بسیار کمتر انجام خواهید داد.

ایده انجام تعمیرات، حتی انجام کاری ساده مانند تعویض روغن اگر کاملا غیرممکن نباشد احتمالا ترسناک خواهد بود. با این وجود تعویض روغن خودروی خودتان می‌تواند بسیار راحت‌تر  و کم‌هزینه‌تر از بردن خودرو به یک تعویض روغنی باشد. در ویدئو کلیپ‌هایی کوتاه به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را درست، ایمن و با صرفه اقتصادی انجام دهید. حتی ممکن است مثل ما به این نتیجه برسید که کار کردن روی خودروی خودتان بسیار مفرح است.

اگر از نوع روغن مصرفی و بازه زمانی مناسب برای تعویض آن اطمینان ندارید، به مختصات تکنیکی یا قسمت سرویس دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه نمایید. در این راهنمای ویدئویی شش مرحله‌ایی، مراحل یک تعویض روغن استاندارد را به شما نشان خواهیم داد. در این ویدئو ما تعویض روغن خودرو را نشان خواهیم داد، اما مراحل آن چه صاحب یک هیوندای، تویوتا و یا هر مدل دیگری باشید یکسان خواهد بود.

قبل از شروع کار به راهنمای خودرو (و یا اینترنت) مراجعه کنید تا از میزان روغن مورد نیاز اطلاع پیدا کنید. همچنین به فیلتر روغن نیز نیاز خواهید داشت. بنابراین به مغازه فروش قطعات خودرو و یا فروشگاه خرده‌فروشی بزرگ خواهید رفت تا آنچه لازم دارید را تهیه کنید. اگر آچار مناسب باز کردن فیلتر روغن و خروجی مخزن روغن را در اختیار ندارید، آنها را تهیه نمایید. همچنین برای اینکه دستهایتان آلوده نشوند نیاز به دستکش دارید، دستکش‌های لاتکس پزشکی برای این کار مناسب خواهند بود. حالا آماده هستید. مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید روغن خودروی خود را تعویض نمایید:

مرحله 1: جک بزنید و بازش کنید

در وهله اول نیاز دارید تا خودروی خود را به حدی بالا بیاورید تا برای خودتان فضای کافی در زیر خودرو ایجاد کنید. چه از بالابر، رمپ، یا جک استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که در ایمنی کامل هستید. هیچگاه زیر خودرویی که تنها با جک زمینی نگاه داشته شده است کار نکنید. ما خودروی مورد نظر خودمان را در گاراژی بالا بردیم تا بتوانید ببینید که چه کاری بر روی آن انجام می‌دهیم. اکثر خودروهای به‌روز دارای سینی تحتانی پلاستیکی هستند تا هم آیرودینامیک خودرو را بهبود داده و هم از قطعات حیاتی زیر موتور محافظت کنند. برای دسترسی به مخزن و فیلتر روغن در خودرو این پوشش باید برداشته شود. اکثر سینی‌های تحتانی به همراه ترکیبی از پین، پیچ یا بست‌های پلاستیکی که به راحتی با ابزارهای ساده قابل باز کردن هستند به بدنه متصل شده‌اند. قبل از اینکه وارد مرحله دوم شوید اطمینان حاصل کنید که ناحیه مورد نظر را برای پیدا کردن نشتی روغن چک کرده‌اید. اگر نشتی پیدا کردید، برای بررسی خودرو به یک مکانیک مراجعه کنید.

مرحله 2: بازش کنید، خالی‌اش کنید

ظرف روغن – سطلی با ظرفیت پنج گالن، سینی خالی کردن روغن (که در فروشگاه‌های قطعات خورو موجود است)، مخزن روغن و یا هر نوع ظرفی که قابلیت نگهداری مایعات را داشته باشد- را به گونه‌ای قرار دهید که روغن بدون پاشیدن به اطراف و کثیف‌کاری تخلیه شود. به خاطر داشته باشید که روغن زیادی تخلیه خواهد شد، اکثر خودروها حداقل یک گالن روغن در قسمت میل‌لنگ دارند، بعضی خودروها حتی از این مقدار هم بیشتر روغن دارند. درب خروجی مخزن روغن را با استفاده از آچار مناسب باز (خلاف جهت عقربه‌های ساعت) کنید. درب خروجی مخزن روغن را با دست نگاه دارید، به محض اینکه درب مخزن را بردارید، روغن شروع به تخلیه شدن می‌کند. پنج دقیقه یا تا جایی که به چکه کردن بیافتد، فرصت دهید تا روغن موتور تخلیه شود.

مرحله سوم: فیلتر قدیمی را دور بیاندازید‎

فیلتر قدیمی را پیدا کنید. فیلتر قطعه‌ای استوانه‌ای شکل به اندازه یک توپ کوچک است که به موتور پیچ شده (البته برخی از موتورها دارای غلافی هستند که فیلتر در آن چفت می‌شود) است. با استفاده از دست و یا آچار فیلتر روغن (احتمالا به آچار نیاز خواهید داشت)، فیلتر را به حدی شل (خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید) کنید که روغن از اطراف آن شروع به چکه کردن در ظرف کند. صبر کنید تا جریان روغن کاهش پیدا کند، سپس فیلتر را جدا کنید. قبل از نصب فیلتر جدید اطمینان حاصل کنید که واشر فیلتر روغن (حلقه‌ای از جنس پلاستیک و دایره شکل) جا نمانده باشد. این موضوع بسیار مهم است، چرا که اگر واشر قدیمی را برندارید، فیلتر جدید به خوبی کیپ نشده و تنها چند دقیقه پس از استارت موتور تمامی روغن جدید شما نشت کرده و موتور بدون روغن کار می‌کند که می‌تواند منجر به یک فاجعه شود. خوب است اگر قبل از بستن درب خروجی مخزن روغن و فیلتر روغن، تمامی سطوحی که روغنی شده‌اند را پاک کنید.

مرحله چهارم: درب خروجی مخزن روغن را ببندید، فیلتر را نصب کنید

درب خروجی مخزن روغن را در جای خود گذاشته و آن را ببندید تا جایی که سفت شود، اما حواستان باشد که زیاد سفت نشود. سفت بستن بیش از حد پیچ مخزن باعث آسیب به مخزن روغن و خروجی خواهد شد. برای بستن آن از تمام توان خود استفاده نکنید. برخی از سازندگان از مختصات گشتاوری بهره می‌برند که با استفاده از آچار گشتاور قادر به انجام آن خواهید بود. در هر صورت مراقب باشید تا درب خروجی مخزن روغن را از جا نکنید. برخی خودروها پشت خروجی مخزن روغن از یک واشر استفاده می‌کنند که به هنگام بستن پیچ، باید تعویض شود (برای اطلاع از این موضوع به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید).

مرحله پنجم: با روغن پرش کنید

بعد از اینکه فیلتر روغن را تعویض کردید و پیچ خروجی مخزن روغن را بستید، سینی تحتانی را در جای خود نصب کرده و ماشین را از جک پایین بیاورید. کاپوت را بالا بزنید و درب مخزن روغن را که با علامت قوطی روغن مشخص شده است باز کنید. با استفاده از قیف، مخزن را از روغن توصیه شده توسط شرکت سازنده خودرو پر کنید.

مرحله ششم: سطح روغن راچک کنید. به دنبال نشتی‌ها بگردید

در پایان، چند دقیقه صبر کنید تا روغن وارد موتور شده و سپس با چک کردن گیج روغن اطمینان حاصل کنید که میزان روغن موتور در سطح مناسبی قرار دارد. چک کردن سطح روغن ساده است: گیج را از جایش بیرون بکشید و آن را با یک دستمال کاغذی پاک کنید، سپس دوباره آن را در جای خود قرار داده و بیرون بکشید و اطمینان حاصل کنید که سطح روغن روی گیج روی full قرار دارد. در نهایت خودرو را روشن کرده و بگذارید درجا کار کند و گرم شود، در همین حین فیلتر روغن و زیر خودرو را برای نشتی چک کنید.

تبریک! شما روغن خودروی خود را تعویض کرده و در هزینه‌ها نیز صرفه جویی کرده‌اید. عالی نیست؟