خودروی اسپرت کره ای در سال 2010 پس از دوسال گمانه زنی درمورد نحوه ی حضور به بازار خودرو روانه ی بازار شد. هیوندای جنسیس کوپه خودرویی اسپرت متناسب با سلیقه ی جوانان بود که خود را برای رقابت با خودروهایی مثل فورد موستانگ آماده کرده بود. قیمت مناسب و خدمات پس از فروش موجب محبوبیت این خودرو حداقل در بازارهای اروپایی شد. این خودرو بیش از سایر محصولات کمپانی هیوندای روی خط تولید ماند و مدتی پس از عرضه نیز در بازارهای ایران خودی نشان داد. فروش اقساطی هیوندای جنسیس کوپه نیز یکی از خدمات سپندخودرو به دوستداران خودروهای اسپرت است.

مشخصات فنی هیوندای جنسیس کوپه

هیوندای جنسیس کوپه موتور شش سیلندر و 3.8 لیتری دارد که در نمونه های بعدی تولید شده مجهز به سیستم GDI شد. جنسیس کوپه در حدود 6.3 ثانیه صفر تا صد کیلومتر را با قدرت موتور 300 اسب بخار می پیماید که عملکرد خوبی محسوب می شود. مصرف این پیشرانه نیز بیش از 14 لیتر گزارش شده و نسبت به جثه ی این خودروی چابک کره ای کمی زیاد بنظر می رسد. هیوندای جنسیس کوپه جعبه دنده ی هشت سرعته خودکار دارد و بیشینه سرعت آن نیز 240 کیلومتر بر ساعت است. سپندخودرو در فروش اقساطی هیوندای جنسیس کوپه آخرین مدل موجود از این خودرو در ایران را به علاقمندان به خودروهای اسپرت با شرایط ویژه ای عرضه می کند.

مشخصات فنی هیوندای جنسیس کوپه
موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور 3778سی سی
حداکثر قدرت هیوندای جنسیس کوپه 306 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 360 نیوتن متر در 4700 دور در دقیقه
جعبه دنده 8 دنده خودکار شیفت ترونیک
شتاب 0 تا 100 5.9 ثانیه
حداکثر سرعت هیوندای جنسیس کوپه 240 کیلومتر در ساعت
وزن 1580 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4630 طول – 1864 عرض – 1384 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2819 میلیمتر

ظاهر این خودرو خشن و بعنوان یک خودروی اسپرت قابل قبول است. با این وجود به دلیل قیمت پایین این خودرو نسبت به رقیبان هم رده ی خود، از لحاظ کیفیت قطعات استفاده شده در داخل کابین خودرو کمی ضعیف ظاهر شده که مشخصا بیشتر هزینه ها صرف قطعات موتوری و قدرت آن شده است. از برخی آپشن های موجود در نسخه ی فروش اقساطی هیوندای جنسیس کوپه ی سپند خودرو می توان به انتقال نیرو به چرخ های عقب، نشانگر باد لاستیک ها، آینه های برقی مجهز به گرمکن، سیستم صورتی و کروز کنترل روی فرمان، تهویه مطبوع خودکار و تنظیم صندلی راننده در شش جهت اشاره کرد.