آیا تا‌به‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی افراد خودرو‌های سفید را به ماشین مشکی ترجیح می‌دهند؟ انتخاب ماشین مشکی یا سفید، اثرات گسترده‌ای روی تجربه رانندگی و همچنین ارزش آن هنگام فروش دارد. رنگ سفید و مشکی ماشین هر‌کدام مزایا و معایب خود را دارند، اما یکی از مزایای جالب رنگ سفید این است که بهترین پوشش را برای نواقص خودرو ارائه می‌دهد. حالا بیایید با هم به بررسی تفاوت‌های بین ماشین مشکی یا سفید بپردازیم و از این اطلاعات برای انتخاب بهترین رنگ خودرو استفاده کنیم.

مقایسه ماشین سفید و مشکی از نظر پنهان کردن گرد و غبار و کثیفی

تمیزی و نگهداری خودروهای سفید و مشکی نسبت به رنگ‌های دیگر مانند خاکستری و نقره‌ای دشوارتر است. استفاده از ماشین مشکی یا سفید برای مناطق آب‌وهوایی مختلف باهم تفاوت‌هایی دارد. خودروهای سفید برای استفاده در آب‌و‌هوای گرم و خشک که در آن‌ها گرد و غبار بیشتر از باران مشکل‌ساز است، مناسب‌ترند؛ زیرا رنگ روشن خودرو گرد و غبار را بهتر از رنگ مشکی پنهان می‌کند.

در مناطقی که باران زیاد می‌بارد، خودرو مشکی گزینه بهتری است. رانندگی از روی گودال‌ها یا در جاده‌ها هنگام بارش باران به این معناست که گل‌و‌لای به قسمت‌های پایینی خودرو پاشیده شده و به آن‌ها می‌چسبد. این لایه از کثیفی، روی خودروی سفید به دلیل تضاد بیشتر رنگ، آشکارتر است. مخصوصا اگر از ماشین‌‌های ایرانی مانند تیبا در مناطق شمالی کشور استفاده می‌کنید، انتخاب بین ماشین مشکی یا سفید برای شما مهم‌تر خواهد بود و بهتر است خودرو با رنگ مشکی خریداری کنید. اگر هنوز برای خرید خودرو تیبا اقدام نکرده‌اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از شرایط خرید ماشین قسطی سایپا از سپند خودرو است.

پنهان کردن کثیفی؛ یکی از مزایای رنگ سفید خودرو

کدام رنگ خودرو را درخشان‌تر نشان‌ می‌دهد؟ سفید یا مشکی؟

انتخاب رنگ ماشین سفید یا مشکی کاملاً به سلیقه شخصی بستگی دارد، اما معمولاً حفظ ظاهر براق و تمیز در ماشین مشکی رنگ نسبت به خودروهای سفید رنگ آسان‌تر است. رنگ‌های تیره به دلیل انعکاس‌ بالای نور، درخشش را بهتر نمایان می‌کنند و معمولاً جذاب‌تر هستند. با‌این‌حال، برخی از صاحبان خودرو ظاهر تازه و تمیز یک خودروی سفید شسته‌شده را ترجیح می‌دهند. تنها مشکل رنگ مشکی در خودرو این است که نقایص مانند خط‌و‌خش را بیشتر نشان می‌دهد.

اگر خودرو به‌طور‌نادرست در کارواش‌های کنار جاده شسته شود یا از اسفنج یا برس در خانه برای شست‌و‌شوی ماشین استفاده شود، رنگ خودرو بسیار کدرتر از حالت طبیعی به نظر می‌رسد. با‌این‌حال، اگر از تکنیک شستشوی مناسب برای تمیز کردن خودرو دنا پلاس استفاده کنید و خودرو را تمیز نگه دارید، انتخاب خودرو با رنگ مشکی شما را پشیمان نخواهد کرد. اگر هنوز نسبت به خرید خودرو اقدام نکرده‌اید و دلیل آن کمبود وجه نقد است، پیشنهاد می‌کنیم شرایط اقساطی ایران خودرو در سایت سپند خودرو را مشاهده کنید.

رنگ سفید؛ رنگی برای براق‌تر نشان دادن خودرو

قیمت ماشین سفید بیشتر است یا مشکی؟

خودروهای سفید معمولاً هنگام خرید ارزان‌تر از خودروهای مشکی هستند. بیشتر برندها و مدل‌های خودرو ترجیح‌ می‌دهند تعداد خودرو سفید بیشتری تولید کنند و به‌ همین دلیل، تفاوت قیمت ماشین سفید و مشکی قابل‌توجه است. رنگ‌های متالیک و شیری و رنگ‌های غیرمعمول‌تر معمولاً به‌عنوان رنگ‌های اختیاری توسط خودروسازها عرضه می‌شوند؛ بنابراین، اگر رنگ آلبالویی یا سبز لجنی را برای خودرو انتخاب کنید، باید انتظار پرداخت هزینه اضافی برای آن را داشته باشید. اگر تنها مشکل شما برای خرید ماشین سفید، نقدینگی ناکافی است، خرید اقساطی ماشین بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

سفید بودن رنگ خودرو؛ عاملی موثر در فروش سریع‌تر آن

سفید یا مشکی بودن رنگ خودرو، تاثیر قابل‌توجهی روی قیمت آن هنگام فروش ندارد. خودروهای مشکی و سفید هر دو ارزش فروش بالاتری نسبت به سایر رنگ‌ها دارند و تفاوتی واضح بین این دو رنگ از نظر قیمت وجود ندارد. از‌آنجایی‌که خودروهای سفید و مشکی بسیار محبوب هستند، در بازار خودروهای دست دوم قیمت بالاتری نسبت به رنگ‌های غیرمعمول‌تر دارند. این موضوع صرف‌نظر از نوع خودرو، از هاچ‌بک گرفته تا خودروهای اسپرت و SUV و سدان، صدق می‌کند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که خودروی‌تان را بعد از چند سال تعویض می‌کنید، خرید یک ماشین سفید یا مشکی برای شما انتخاب خوبی است. برای این کار می‌توانید بعد اطلاع از شرایط فروش اقساطی دنا پلاس توربو تحویل فوری یا سایر محصولات ایران خودرو و سایپا، بعد از چند سال با خیال راحت برای فروش آن اقدام کنید.

فروش سریع‌تر؛ یکی دیگر از مزایای خرید خودرو با رنگ سفید

خودروهای سفید رنگ برای پوشش نواقص خودرو گزینه بهتری هستند‌

هنگامی که صحبت از پنهان کردن خراش‌های عمیق روی خودرو می‌شود، رنگ سفید بهتر از رنگ مشکی عمل می‌‌کند این خراش‌ها خود را بیشتر روی رنگ سفید یا خاکستری پنهان می‌کنند. خراش‌های روکش شفاف روی رنگ خودرو در نور مستقیم خورشید به‌وضوح قابل‌مشاهده هستند و اغلب شبیه تار‌های عنکبوت به نظر می‌رسند. با‌این‌حال، آن‌ها باعث می‌شوند رنگ در هر شرایطی کم‌نور و کدر به نظر برسد.‌

خودرو‌های سفید در پنهان کردن این خراش‌ها نسبت به رنگ مشکی بسیار بهتر عمل می‌کنند، زیرا کنتراست کم‌تری دارند. انتخاب درست بین ماشین سفید یا مشکی، در آینده بسیار سودمند خواهد بود و اگر قصد خرید یک وسیله نقلیه لوکس و فروش مجدد آن را دارید، بهتر است برای انتخاب رنگ زمان بیشتری بگذارید.

رنگ سفید؛ گزینه‌ای مناسب‌تر برای پوشاندن نقص‌های ماشین

قابلیت مشاهده بهتر توسط دیگر رانندگان؛ یکی از مزایای رنگ سفید خودرو

احتمال تصادف خودرو‌های سفید نسبت به خودرو‌های مشکی کمتر است؛ زیرا رنگ سفید برای سایر رانندگان نسبت به رنگ مشکی قابل مشاهده‌تر است؛ بنابراین رانندگان دیگر می‌توانند سریع‌تر به یک خودروی سفید واکنش نشان دهند. بر اساس تحقیقات سایت citywidelaw.com، خودرو‌های سفید ۱۲٪ کمتر از خودروهای مشکی رنگ در تصادفات مقصر هستند.

انتخاب رنگ درست؛ عاملی تاثیرگذار برای خرید و فروش بهتر خودرو

تاثیر رنگ خودرو بر روی ظاهر و قیمت آن بسیار قابل‌توجه است. اما تصمیم‌گیری برای خرید ماشین مشکی یا سفید بسته‌به سلیقه و نیاز‌های شخصی افراد متفاوت خواهد بود. نگهداری خوردو سفید از خودرو مشکی‌ دشوارتر است، اما ماشین مشکی پوشانندگی خش و لکه بیشتری نسبت به رنگ خودرو مشکی دارد. شما کدام رنگ را برای ماشین ترجیح می‌دهید؛ مشکی یا سفید؟ نظرات خود رو با ما در میان بگذارید و نظرات سایر مخاطبان را نیز بررسی کنید. پس از بررسی مزایا و معایب ماشین‌های مشکی و سفید، فرصت خرید اقساطی ماشین در فروشگاه سپند خودرو را از دست ندهید.