شاسی بلند مخصوص آفرود پاتریوت توسط سروش دیزل وارد بازار شد.

با آزمایش‌هایی که در سال 2018 روی یوآز پاتریوت انجام شد، تیم ما به این نتیجه رسید که با خودرویی قوی و مقرون به صرفه رو به روست. بالاخره سروش دیزل، وارد کننده‌ی یوآز در ایران، با شرکت سازنده به توافق رسیده تا خودروی مورد نظر را به صورت رسمی وارد بازار ایران کند.

بله، پاتریوت نامی است که فولکس واگن روی یکی از کراس اورهای کوچک خود گذاشته و عجیب است که این واژه جدید چگونه در بازارهای جهانی تایید شده است. با این حال سروش دیزل گفته است که تمام تاییدیه‌های رسمی و جوازها را دارد و مشخصا از سال آینده فروش این خودروی آفرود آغاز خواهد شد.

قیمت اولیه خودروی یوآز پاتریوت در بازار جهانی 26,405 دلار خواهد بود و ویژگی های ممتازی خواهد داشت که در اکثر SUV ها به عنوان آپگرید‌های پرهزینه ارائه می شود، و طراحی آن به شکلی است که مشتریان بلافاصله متوجه ارزش زیاد آن میشوند. این واردکننده قول داده است که شاسی‌بلند پرزورِ ما، از نظر کاربرد و ایمنی مانند لکسوس LX باشد و قابلیت‌ و دنده‌های پیشرفته لندرور را به نمایش بگذارد. در مقایسه، قیمت اولیه جیپ چروکی 26,555 دلار خواد بود.

این ادعا برای یک SUV با موتور 2.7 لیتری چهار سیلندر و قدرت 150 اسب بخار (112 کیلووات) ادعای جسورانه‌ایست. با این حال، طراحی عضلانی، جعبه انتقال الکترونیکی استاندارد و دیفرانسیل عقب با قفل الکترونیکی اختیاری ویژگی‌های خوبی برای یک خودروی آفرود است. همچنین سروش دیزل برخی لوازم جانبی آفرود مثل اسنورکل، کیت بالابر، سیم بکسل و غیره را همراه خودرو عرضه خواهد کرد.

پاتریوت تنها مدل یوآز نیست که وارد بازار ایران می شود، سروش دیزل قرار است مدل دیگر UAZ یعنی هانتر را هم به بازار عرضه کند. البته این مدل فعلا قابل سفارش نیست چون آزمایشات تایید نهایی آن هنوز به اتمام نرسیده است. اما قیمت جهانی آن در حدود 27,882 دلار است.