پیش‌بینی می‌شود که SWM G05 در سپتامبر 2022 در سراسر جهان عرضه شود. SWM G05 اوّلین مدل شاسی‌بلند (SUV) سایز متوسّط با 7 صندلی در SWM موتورز است که روی پلتفرم G ساخته شده است. عرضه‌ی 7 مدل مختلف از آن برنامه‌ریزی شده است و با دو نوع موتور 2.0 لیتری و 1.5 لیتری توربو عرضه خواهد شد.

به محض عرضه این خودرو در ایران می توانید اقدام به خرید اقساطی SWM G05 از سپند خودرو کنید.

طراحی خارجی SWM G05

SWM G05 جدیدترین طرّاحی را در این خانواده دارد. چهره‌ی جلوی اتومبیل بسیار باابهّت است؛ برای شبکه‌ی جلوپنجره‌ای، یک طرّاحی چندضلعی بزرگ بکار رفته است که بسیار شبیه به SWM X7 است. طرّاحی داخلی، یک ساختار آبشار گونه‌ی صاف دارد. سپر جلو و محّل قرارگیری چراغ‌های مه‌شکن، همگی مشکی هستند.

طرّاحی عقب بسیار ساده است؛ چراغ‌های پشتی از طرّاحیِ صفحه‌ای بهره می‌برند که بسیار محبوب است. سپر عقب نیز، یک طرّاحی مشکی رنگ دارد تا حسّ حرکت را برجسته‌تر کند. اگزوز نیز، با قطعات کرومی تزئین شده است. به علاوه، ما حدس می‌زنیم که SWM G05 از سیستم اگزوز دوگانه استفاده کند.

ابعاد بدنه نیز4710، 1855 و 1770 میلی‌متر بوده و ظرفیّت صندوق عقب، 1920 لیتر است.

طراحی داخلی SWM G05

در داخل، SWM G05 از یک صفحه نمایش کنترل مرکزی عمودیِ بزرگ استفاده می‌کند. این سیستم همچنین، ویژگی‌هایی چون بازکردن در و استارت خودرو بدون سوییچ، غربیلک فرمان با چند عملکرد، کیسه‌ هوای جانبی، سانروف پانورامای بزرگ، دوربین 360 درجه و ترمز خودکار (AUTOHOLD) را فراهم کرده است.

علاوه بر آن، خودروی جدید به سیستم پیشرفته‌ی همیار راننده نیز، مجهّز خواهد بود. به لحاظ امکانات فنّاوری، این خودروی جدید به سیستم شبکه‌ای E-go 3.0 مجهّز خواهد بود که سیستم کنترل صوتی هوشمند و سیستم LCD نمایش ابزارها را دارا خواهد بود.

به لحاظ قدرت، SWM G05 به استفاده از یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ (مدل: DG15T) با حدّاکثر توان 115 کیلووات یا 154 اسب بخار و حدّاکثر گشتاور 220 نیوتون‌متری، ادامه خواهد داد. در موضوع انتقال قدرت، این خودرو در دو حالت گیربکس 6 سرعته‌ی دنده‌ای و 6 سرعته‌ی اتومات عرضه خواهد شد. همچنین، یک موتور 2.0 لیتری نیز، برای خودرو امکان‌پذیر خواهد بود. به دقّت منتظر اطّلاعات جدید از جانب تولیدکننده می‌مانیم.

در مورد SWM موتورز

SWM یک برند موتورسیکلت‌سازی در ایتالیا بود که در سال 2014،‌ یک شرکت خصوصی چینی به نام هولدینگ شینرای (Shineray) برای خرید SWM به ایتالیا رفت و یک مرکز طرّاحی خودرو نیز، در میلان ایتالیا تأسیس کرد. ناگفته نماند که خودروهای SWM را افراد زیادی در چین نمی‌شناختند؛ حتّی موتورسیکلت‌های آفرود مشهور آن را! برای چنین برند به ظاهر مشهوری در اروپا، پایه‌ای در چین وجود ندارد. به هر حال، اگرچه SWM ریشه‌ای ایتالیایی دارد ولی، به یک شرکت خودروسازیِ چینی تبدیل شده است.

در سال 2017، SWM موتورز رئیس سابق بخش کیفیّت شرکت BMW، یعنی فرانس گورمان را، به عنوان مشاور کیفیّت برای SWM موتورز استخدام کرد تا کیفیّت سیستم آن را بهبود دهد. در پایان سال 2017، SWM موتورز طرّاح ارشد سابق بخش اروپای تویوتا و طرّاح ارشد آئودی، یعنی کُوُس سوتیریوس (Kovos Sotirios) را نیز، در سمت مدیر طرّاحی در مرکز طرّاحی SWM موتورز استخدام کرد و او را مسئول کارهای طرّاحی مدل کرد.