عکسی که مشاهده می کنید مربوط به خودرویی چینی با نام جک X8 می باشد. در واقع، X8 نسخه ی بروز شده ی جک X7 است. این خودرو در ایران به نام KMC K7 معرفی شده است. جهت خرید قسطی K7 می توانید از خدمات سپند خودرو استفاده کنید.

شرکت JAC قصد دارد تا در آینده ای نه چندان دور، یک کراس اوور جدید دیگر را معرفی کند. قرار است این مدل به عنوان پرچمدار شرکت جَک در خط تازه تأسیس Jiayue به تولید انبوه برسد. بعلاوه، برای این SUV، سه طرح متفاوت ارائه شده است. اگرچه موتور X8 همان موتور اولین نسخه ی Parketnit بوده، اما به هر حال استقبال خوبی از این محصول جدید به عمل آمده است.

خط Jiayue یا “Jia-Yue” سال گذشته توسط شرکت جَک ایجاد شد که زیرمجموعه ای از شرکت “Epoch 3.0″ به شمار می رود – چینی ها همیشه عادت دارند نامی جدید برای محصولات تازه وارد خود اختراع کردند. امروزه، در این شهرک صنعتی، Liftbek A5 اصلی عرضه می شود. مدل های X7 و X4 (که به ترتیب نسخه های بروز شده ی Jac Refine S7 و Refine S4 هستند) نیز در این شهرک تولید می شوند. همچنین، تولید X4 یک هفته پیش در چین آغاز شده است و اکنون قرار است مدل پرچمدار Jiayue برای اولین بار عرضه شود: خودرویی SUV با شاخص های مشابه Baemwash-X8 (با این حال، آلمانی ها هنوز به اولین نمایش”X-eighth” خود شناخته می شوند). اخیراً عکس هایی بی کیفیت این پرچمدار چینی توسط وزارت ارتش چین منتشر شدند و اکنون خودِ شرکت جَک عکس ‌های باکیفیتی را به صورت رسمی منتشر کرده است.

به احتمال زیاد، Jiayue X8 مشخصات فنی بهتر از X7 داشته باشد، اما در زمینه ی طراحی همچنان تغییر زیادی به چشم نمی خورد: رادیاتور مُشبک ، کاپوت و درب صندوق عقب کمی تغییر کرده است، سپرها جایگزین شده اند، ولی DRM مثل قبل در بالا قرار گرفته است و فقط کمی عریض ‌تر شده است. چراغ های عقب نیز تغییر کرده اند، هرچند که، همانند X7، این چراغ ها با یک نوار پُر زرق و برق به هم متصل شده اند. به لطف اطلاعات ارائه شده توسط وزارت صنعت PPC، می دانیم که طولX8 Jiayue 4795 میلی متر، عرض آن 1870 میلی متر، ارتفاع 1758 میلی متر، فاصله بین دو محور 2810 میلی متر می باشد. Parcatenter X7 به طور خلاصه 19 میلی متر و فاصله بین محورهای این SUV 2750 میلی متر است. جالب است که در عرض و ارتفاع، کراس جونیور از X8 – Jiayue X7 سبقت بگیرد، این نشانگرها به ترتیب 1900 و 1760 میلی متر هستند.

تصاویر فضای درونی “X-eighth” هنوز منتشر نشده اند، اما مشخص است که X8 با گیربکس شش یا هفت سرعته عرضه خواهد شد. به هر حال، رسانه های محلی هنوز هم در مطالب خود می نویسند که نسخه پنج نفره آن ارائه خواهد شد. در ضمن jiayue x7 فقط در نسخه ی پنج نفره عرضه شده است. برای X8، سقف پانوراما و دوربین‌های 360 درجه نیز تعبیه شده است( در X7 نیز چنین آپشنی وجود داشت).

بعلاوه، موتور X8 نسبت به نسخه ی قبل تغییر یافته و از یک موتور توربوشارژ 1.5 لیتری مدل HFC4GC1.6E بهره می برد که قدرت این کراس اوور سه ردیفه را به 184 اسب بخار می رساند(در مدل X7 174 اسب بخار قدرت داشت). Jiayue X7 با جعبه دنده ی شش سرعته یا جعبه دنده ی شش سرعته ی دو کلاچ در دسترس می باشد که احتمالاً این جعبه دنده ها پرچمداران آینده باشند. نکته ی قابل توجه دیگر آن است که تنها نسخه دیفرانسیل جلو Jiayue X7 موجود است و به همین دلیل نسخه X8 نیز به احتمال زیاد دیفرانسیل جلو بوده و از چهار چرخ متحرک خبری نیست.

معرفی این محصولات جدید شرکت جَک (Jac Parentine) در آینده نزدیک صورت می گیرد، ولی هنوز قیمت آنها اعلام نشده است. قیمت روز Jiayue X7 از 89800 تا 119800 یوان متغیر است که تقریباً معادل 896000 – 1195000 روبل با نرخ واقعی است.

جک X7

خودروهای سری Jiayue در اروپا شاید به فروش نرسند، اما انتظار می رود نسخه های “اصلی” x7 و x4، یعنی کراس اوورهای Jac Refine S7 و Refine S4 به موقع عرضه شوند.

نکته ی قابل توجه دیگر آن است که پیش از این اعلام شده بود شرکت فولکس واگن قصد دارد 50 درصد از سهام شرکت جَک را بازخرید کند.