اولین معرفی این خودرو در آوریل سال 2010 میلادی انجام شد. توزیع ام وی ام 315H از کمپانی چری پیشرفت بزرگی محسوب می شد چون که پیش از آن محصولاتی از این شرکت ارائه شده بود که زیبایی خاصی نداشت، اما با معرفی مدل جدید MVM تمامی رقبا فهمیدند که چری مقوله طراحی را جدی‌تر گرفته است. در سال 2012 این محصول دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و یک فیس لیفت ماژور بر روی بدنه اش صورت گرفت که باعث تحول زیادی در چهره ی این خودرو شد؛ علاوه بر تغییرات ظاهری، گیربکس و سیستم صفحه کلاچ ام وی ام نیز اصلاح گردید که به دنبال آن بازار فروش ام وی ام 315H رشد قابل توجهی داشت. فروش اقساطی مدیران خودرو در ایران نیز آمار بالایی دارد و همین موضوع نشان می دهد سبک خودروسازی این شرکت مورد توجه خریداران بوده است.

طرح داشبورد ام وی ام 315H جدید

داشبورد این خودرو الهام گرفته از ” GULL WING” یا همان بال‌های مرغ نوروزی است. در طراحی داخلی آن شباهت های زیادی به نمونه های ژاپنی و کره ای دیده می شود، همچنین تریم داخلی آن کاملا مشکی می باشد. بیشترین تغییر متوجه داشبورد شده که نسبت به نمونه پیشین زیباتر و به روزتر می باشد. به طور کلی کیفیت متریال به کار رفته در ام وی ام پایین نیست و از مقایسه این مدل با مدل فیس لیفت نشده اش می توان متوجه پیش رفتن کمپانی به سمت طراحی محصولات ژاپنی و کیفیت داخلی محصولات کره ای شد. در حقیقت این شرکت با در دست گرفتن نقاط قوت رقیبانش سعی در ایجاد رقابتی تنگاتنگ با محصولات مشابه آنها را دارد. طرح کیلومتر شمار در این خودرو شباهت زیادی به ساخته‌های جدید هیوندای دارد و جزییات آلومینیومی بر روی فرمان و بخش میانی کنسول، به زیبایی هر چه تمام‌ تر جایگذاری شده است. در کل کیفیت مونتاژ این خودرو روز به روز در حال پیشرفت است و به تبع آن مرز میان محصولات چینی و رقبای کره ای در حال کمرنگ شدن می باشد.

ام وی ام 315H جدید خودرویی نیست که برای مسابقات طراحی شده باشد و کلاس کاربری آن مربوط به مصارف معمول شهری می شود. پس از این خودرو نباید توقع شتابی کوبنده داشته باشید و در هیچ یک از کاتالوگ های محصولات ام وی ام نیز از کلمه ی اسپرت برای آن استفاده نشده است، با این حال ام وی ام 315H جدید شما را در خیابان های شهر نا امید نمی سازد و سنگین حرکت نمی کند. وزن این خودرو در کنار قوای فنی مناسبش باعث شده تا از شتاب قابل قبولی بهره ببرد و عکس العمل پدال گاز نسبت به پای راننده سریع باشد. فروش اقساطی ام وی ام 315H جدید نشان می دهد این خودرو رضایت مصرف کنندگان را جلب می نماید و سیاست های خودروسازی چین مورد اقبال قرار گرفته است، این سیاست ها با کشورهای دیگر متفاوت است و بیشتر خودروها برای مصارف شهری و معمول روزمره با ایمنی بالا ساخته می شوند.