تفاوت تندر 90 پلاس با ال 90 E2 در چیست؟ آیا پارس خودرو توانسته عملکرد این اتومبیل محبوب را نسبت به مدل‌های قبلی خود ارتقاء دهد؟ در مقاله بررسی تفاوت‌های L90 و L90 پلاس به این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد.

امروزه خودرو “تندر 90” که زمانی به‌عنوان جایگزین “پیکان” نیز به شمار می‌آمد، دارای انواع زیادی از مدل‌های مختلف است. این اتومبیل محبوب از همان ابتدا به‌دلیل موتور قدرتمند و همچنین بدنه نسبتاً قوی‌ که داشت مورد توجه کاربران قرار گرفت. پارس خودرو نیز به‌دلیل همین محبوبیت زیاد سعی کرد تا با ارائه مدل “تندر 90 پلاس” کمی امکانات و ظاهر این خودرو را بهتر از قبل کند.

با وب سایت خرید خودرو اقساطی “سپند خودرو” همراه باشید تا به تفاوت‌های اصلی این دو خودرو با یکدیگر بپردازیم.

تفاوت تندر 90 E2 با تندر 90 پلاس از لحاظ مشخصات فنی

“تندر 90 پلاس” در واقع یک فیس لیفت از نسخه معمولی این اتومبیل بوده و از لحاظ فنی هیچ تغییری در موتور این خودرو صورت نگرفته است. در “L90 پلاس” می‌توان همان پیشرانه 1.6 لیتری 4 سلیندره را با دور موتور 5750 دور در دقیقه مشاهده کرد که در نسخه معمولی نیز وجود داشت.

هر دو خودرو دارای 4 دنده اتوماتیک یا 5 دنده دستی هستند که قدرت را به محورهای جلو هدایت می‌کنند. همچنین در بحث شتاب نیز هیچ تفاوتی در “تندر 90 پلاس” با “ال 90 E2” وجود نداشته و سرعت هر دو اتومبیل در مدت زمان 11.7 ثانیه از 0 به 100 می‌رسد.

حداکثر سرعت موتور “L90 E2” و L90 Plus”” نیز معادل با 175 کیلومتر بر ساعت است و به‌صورت میانگین به ازای هر 100 کیلومتر در اتوبان، 8.3 لیتر بنزین می‌سوزاند.

بررسی ابعاد تندر 90 پلاس و L90 E2؛ آیا نسخه جدید، بزرگ‌تر است؟

“پارس خودرو” حتی در تولید فیس لیفت اتومبیل “ال 90 E2”  ابعاد و اندازه این خودرو را نیز تغییر نداده و تنها به تغییرات ظاهری اکتفا کرده است. البته شاید با تمسخر بتوان گفت که تنها 33 سانتی متر به طول “L90” به‌جهت تغییر در ظاهر خودرو اضافه شده است.

طبق اعلام شرکت “پارس خودرو” عرض اتومبیل”تندر 90 پلاس” برابر با 1740 میلی‌متر و ارتفاع آن نیز معادل با 1525 میلی‌متر است. همچنین فاصله هر دو محور 2630 میلی‌متر بوده و کل خودرو نیز با وزن 1115 کیلوگرم عرضه شده است. با مشاهده این آمار و اعداد می‌توان متوجه شد که “تندر 90 پلاس” هیچ تفاوتی در ابعاد و اندازه با نسخه E2 خود ندارد.

خیلی از افراد به‌دلیل وجود نداشتن هیچگونه تغییری در بخش مشخصات فنی، خرید خودرو “تندر 90 معمولی” را به‌دلیل قیمت ارزان‌تر ترجیح می‌دهند. شما نیز اگر در این دسته از افراد قرار دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه فروش اقساطی تندر 90 E2 از شرایط خرید این اتومبیل اطلاع کسب کنید.

تفاوت ال 90 پلاس با معمولی از لحاظ طراحی ظاهری

بزرگ‌ترین تفاوت تندر 90 پلاس با ال 90 E2 را می‌توان در بخش ظاهری خودرو مشاهده کرد. البته چهره “تندر 90” تغییرات زیادی نکرده است و شاید از نظر بسیاری از افراد در اولین نگاه فرق خاصی بین “L90 plus” و “L90 E2” وجود نداشته باشد.

از تغییرات قابل توجه این دو مدل در بخش ظاهری، می‌توان به چراغ‌ها اشاره کرد. در پشت خودرو، لامپ LED دنده عقب اتومبیل به وسط چارچوب چراغ منتقل شده و لامپ‌های راهنما جای قبلی آن را گرفتند. چراغ‌های جلو نیز کمی کشیده‌تر شدند و می‌توان ظاهر مدرن‌تری را نسبت به نسخه معمولی در آن‌ها مشاهده کنیم.

طرح سپرها به کلی تغییر کرده و با بدنه هم رنگ شدند؛ همچنین دو عدد شب‌رنگ نیز به پایین سپر عقب خودرو اضافه شده که کمی آن را جذاب‌تر کرده است. طرح درب صندوق عقب نیز جدیدتر شده و یک نوار کرومی به پایین درب اضافه شده است.

از دیگر تغییرات بخش ظاهری خودرو “L90 پلاس” نسبت به “تندر 90 E2” می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح جدید جلو پنجره
 • آینه‌های جدید جانبی و هم‌رنگ شدن آن با بدنه
 • تغییر دکمه باز کننده صندوق عقب
 • هم‌رنگ شدن زه و دستگیره‌ها با بدنه
 • قلاب یدک کش کاملا مخفی شده است

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، “پارس خودرو” سعی کرده تا با تعویض طرح برخی از قسمت‌ها و هم‌رنگ کردن یکسری جزئیات، ظاهر بهتری را به “تندر 90” ارائه دهد.

اکثر کاربران برای فرار از ظاهر قدیمی و کسل کننده “تندر 90 معمولی” به سراغ خرید “L90 پلاس” می‌روند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید می‌توانید به صفحه فروش اقساطی تندر 90 پلاس مراجعه کرده و با مشخصات و همچنین شرایط فروش ویژه این خودرو آشنایی پیدا کنید.

طراحی داخلی تندر 90 پلاس و تفاوت‌های آن با L90 E2

خودرو “L90 Plus” در بخش کابین اتومبیل همانند ظاهر خارجی، تغییرات خوبی کرده که نمای داخل خودرو را زیباتر نمایش می‌دهد. یکی از تغییراتی که جذابیت کابین را بیشتر کرده است، تغییر رنگ کلی آن از طوسی به مشکی بوده که این تغییر باعث شده تا کمی فضای کسل کننده و ناهماهنگ “L90” از بین برود.

همچنین صندلی‌ها از روکش جدیدی برخوردار شدند و 3 عدد پشت صندلی جدید برای بخش عقبی خودرو قرار داده شده است. داشبورد و رو دری‌ها نیز به‌کلی تغییر کردند و قطعات دکوراتیو به رنگ کروم بر روی داشبورد و رو دری‌ها قرار گرفتند.

بررسی تجهیزات رفاهی ال 90 پلاس در مقابل تندر 90 E2

تفاوت تندر 90 پلاس با ال 90 E2 در بحث امکانات رفاهی زیاد چشم‌گیر نبوده و پارس خودرو تنها به اضافه کردن یکسری جزئیات که هزینه زیادی برایش نداشته، اکتفا کرده است. تمامی این امکانات رفاهی جدید نیز شامل موارد زیر هستند:

 • اضافه کردن جای مدارک و عینک بر روی داشبورد
 • اضافه کردن جای موبایل به داشبورد
 • تعویض غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع و طرح جدید
 • رادیو پخش مهجز به درگاه هندزفری موبایل
 • اضافه شدن دسته کنترل سیستم صوتی و هندزفری موبایل

انتظار می‌رفت که در “تندر 90 پلاس” امکانات رفاهی بیشتری برای مشتریان در نظر گرفته شود ولی “پارس خودرو” سعی کرده تا تمرکز خود را بر روی تغییر بخش ظاهری بگذارد.

از بین مدل‌های تندر 90 و تندر 90 پلاس کدام خودرو را بخریم؟

به‌صورت کلی اتومبیل “L90” را نمی‌توان یک خودروی مدرن و به‌روز در کشور به‌حساب آورد. این خودرو در ابتدا به‌عنوان یک جایگزین برای پیکان آمده بود ولی امروزه شاهد قیمت‌های نجومی این خودرو هستیم. خرید “L90 پلاس” بستگی به بودجه شما دارد زیرا عمده تفاوت‌های این خودرو در بخش ظاهری آن بوده است.

بسیاری از افراد از ظاهر زشت “تندر 90” گله و شکایت دارند و از همین‌رو این افراد می‌توانند نسبت به خرید خودرو “تندر 90 پلاس” که ظاهری زیباتر داشته، اقدام کنند. بیشترین تفاوت‌های این دو مدل را می‌توان در موارد زیر دید:

 • تغییر رنگ کابین داخلی از طوسی به مشکی
 • طرح جدید درب صندوق عقب
 • تعویض غربیلک فرمان با طرح جدید
 • اضافه کردن سیستم کنترل سیستم صوتی و هندزفری موبایل
 • تعویض چراغ‌های عقب و جلو خودرو با طرح جدید

اگر قصد خرید هرکدام از مدل‌های “L90” و “L90 پلاس” را دارید می‌توانید با شماره 02191072104 تماس گرفته و یا به صفحه فروش اقساطی پارس خودرو مراجعه کنید تا با شرایط خرید اقساطی هر دو اتومبیل آشنا شوید.