Jetour X70 Plus یک SUV جدید است که توسط Jetour، یکی از زیرمجموعه‌های Chery معرفی شده است. Jetour X70 Plus یک کراس‌اوور سایز متوسط است که طول آن 4749 میلی متر، عرض آن 1900 میلی متر و ارتفاع آن 1720 میلی متر است. با فاصله بین دو محور 2745 میلی‌متر فضای کافی را برای سر‌نشینان خود فراهم می کند. کابین ماشین بصورت 5 صندلی، 6 صندلی یا 7 صندلی قابل تنظیم است. صندلی های ردیف دوم نیز دارای قابلیت تنظیم حرکت به پشت هستند.

Jetour X70 Plus یکی از موفق ترین کراس اوور‌ها‌ی بازار چین است. X70 خودرویی باکیفیت است که در سال گذشته توانسته بیش از 18000 دستگاه را در خود جای دهد. همانطور که آمار‌ها در چین نشان داده است، X70 می تواند نظر سازمان‌ها‌ی استاندارد کیفی را جلب کند. همچنین شرکت سازنده این سری ماشین‌ها، روی کیفیت و ایمنی سری ماشین‌های X70 تاکید دارد.

اکنون مدل Jetour X70 Plus با ویژگی‌ها‌ی بیشتری مانند صفحه‌نمایش دو‌گانه 10.25 اینچی و سیستم تهویه مطبوع با صفحه لمسی عرضه‌شده‌است که به‌قدری لوکس به نظر می‌رسد که می‌توان X70 Plus را یک رنجرور چینی نامید.

در مقایسه با Jetour X70 معمولی، که در ایران با نام فیدلیتی توسط بهمن موتور معرفی شده است، iنسخه پلاس با ظاهر تهاجمی تر خود با جلوپنجره بزرگ کرومی و چراغ های LED عمودی جدید روی سپر، ظاهری پویاتر دارد. میدان دید Jetour X70 Plus در عقب  زیاد است و لایت بار(light bar) و چهار لوله اگزوز، ظاهری اسپرت بدان بخشیده است.

در صورت علاقه به این خودور می توانید اقدام به خرید اقساطی فیدلیتی از سپند خودرو کنید.

به نظر می‌رسد که قسمت بالایی داشبورد از مرسدس‌بنز الهام گرفته شده است در حالی که قسمت پایینی بیشتر شبیه رنجرور است. کنسول خودرو به نحوی مارا به یاد بی‌ام‌و می‌اندازد اما باید اعتراف کنیم که طراحی کلی کابین خودرو ممتاز و با کیفیت است.

از امکانات داخل کابین می‌توان به Jetour App 2.0، کروز کنترل تطبیقی ACC، سیستم کمک راننده هوشمند AR اشاره کرد که شامل سیستم تشخیص چهره، ترمز فعال AEB، سیستم نظارت زیستی و پارک خودکار خودرو است.

Jetour X70 Plus با دو نوع موتور عرضه شده است. موتور اول یک واحد 1.5 لیتری توربوشارژ با 156 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور است و می تواند به گیربکس 6 دنده دستی یا 6 دنده دوکلاج متصل شود.

موتور قدرتمندتر 1.6 لیتری نیز 197 اسب بخار قدرت و 290 نیوتن متر گشتاور دارد و به صورت استاندارد با گیربکس 7 دنده DCT عرضه می شود.

ابعاد

خارج از کابین، X70 Plus دارای طول 4749 میلی‌متر، عرض 1900 میلی‌متر و فاصله بین دو محور 2745 میلی‌متر است که آن را از نظر اندازه و فضا در دسته بهترین ها قرار میدهد. همچنین چیدمان صندلی‌ها‌ی درون ماشین به 3 شکل قابل تنظیم است که در پیکربندی 5 سرنشین خود، فضا‌ی زیاد‌ی را برای چمدان و مسافران ارائه می دهد.

Jetour X70 Plus همچنین دارای سیستم کمک رانندگی هوشمند L2.5 است که شامل ترمز فعال، تصاویر پانوراما، ACC، هشدار بر‌خورد و غیره است.

پیشرانه

Jetour X70 یکی از موفق ترین خودروهایی است که تا به حال توسط شرکت Chery ساخته شده است زیرا از یک پیشرانه مدرن نیز استفاده می کند. دو گزینه موتور وجود دارد، یکی 1.5 لیتری توربوشارژ بنزینی با 156 اسب بخار متصل به گیربکس 6 دنده دستی و دیگری یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژ بنزینی با قدرت 197 اسب‌بخار که به یک گیر‌بکس 7 دنده دو‌کلاج متصل است. مدل 1.5 لیتری را می‌توان به گیر‌بکس 6 دنده دوکلاج به عنوان یک گزینه اضافه مجهز کرد.