کمپانی خودروسازی چینی جک از مدل جیایو x7 پرده‌برداری کرد، خودرویی که آسفالت‌های اروپا را لمس نخواهد کرد. البته این موضوع چیزی از جذابیت جیایو x7 نکاسته است.

جک موتورز کمپانی دولتی است که فعالیت خود را در سال 1964 با عنوان شرکت خودروسازی هفئی جیانگ‌هوای آغاز کرد. این کمپانی هم اکنون مدل جیایو x7 را معرفی کرده، یک SUV جدید با طول 4.77 متر که از نظر ابعادی بین خودروهایی مانند بی ام و x3 و x5 جای می‌گیرد. این خودرو در ایران توسط کرمان موتور با نام کی ام سی K7 معرفی شده است. برای خرید قسطی کی ام سی K7 از سپند خودرو کافیست با ما تماس بگیرید. جک مدل ریفاین s7 را از سال 2017 عرضه می‌کند اما با این حال به نظر نمی‌رسد که جیایو X7 جایگزین آن شود. عرض جیایو X7 1.9 متر، ارتفاع آن 1.76 متر و فاصله‌ی بین دو محور آن 2.75 متر است.

با نگاهی به نمای بیرونی جیایو X7 می‌توان تعدادی از المان‌های طراحی شناخته شده را مشاهده کرد. برای مثال در نمای جلوی این خودرو یک نوار LED باریک در جای چراغ‌جلو قرار گرفته و چراغ جلوی اصلی یک پله پایین‌تر قرار گرفته است. مدل‌های مختلف سیتروئن و خودروهایی مثل هیوندای کونا و جیپ کامپس همگی از این طراحی استفاده می‌کنند. در عقب خودرو نوار نورانی قرمز دو چراغ عقب را به هم متصل می‌کند که این المان طراحی نیز امروزه بسیار محبوب است. زیر سپر عقب نه دو عدد، بلکه چهار سراگزوز به چشم می‌خورد.

در نمای داخلی نیز جیایو X7 تحت تاثیر المان‌های طراحی امروزی قرار گرفته است. در وسط داشبورد نمایشگر عریض سیستم اطلاعات سرگرمی قرار گرفته است و در پشت فرمان پشت آمپر دیجیتالی را می‌توانیم ببینیم. فضای داخلی خودرو بسیار شیک طراحی شده است. از ویژگی‌های فضای داخلی می‌توان به کنسول جادار عقب و همچنین تعداد کم دکمه‌ها اشاره کرد. موتور 1.5 لیتری توربوشارژ این خودرو 175 اسب بخار توان و 250 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و قدرت آن از طریق یک گیربکس 6 سرعته‌ی دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود که البته گیربکس 6 سرعته‌ی اتوماتیک دوکلاچه نیز در نظر گرفته شده است. جیایو X7 در سه ماهه‌ی دوم امسال در بازار چین عرضه خواهد شد.