با برّرسی داده‌های فروش اتّحادیّه‌ی حمل و نقل، چه در فروش ماه به ماه و چه در فروش تجمّعی ماه‌های ژانویه تا سپتامبر، چری هیچ جایگاهی در لیست 15 شاسی‌بلند (SUV) پرفروش ندارد. درحالیکه گرِیت وال با هاوال H6، چانگان با CS75 و جیلی با بویو در میان بهترین‌ها هستند. واضح است که حسّ موجودیّت چری در بازار شاسی‌بلندها، که برندهای مطرح خودش را دارد، کمرنگ است.

با این حال، در ماه سپتامبر، رتبه 15، 14,801 فروش داشت. مدل فعلی تیگو 8 پلاس به این عدد بسیار نزدیک است. به علاوه، مدل تازه وارد تیگو 8 پلاس نیز تیم خوبی با تیگو 8 تشکیل خواهد داد. شبیه به ترکیب چانگان CS75 با CS75 پلاس یا جیلی بویو و بویو پرو، فروش خانواده تیگو 8 نیز مطمئنّاً افزایش خواهد یافت که قدم بزرگی خواهد بود.

تیگو 8 پلاس را می‌توان یک مدل میان مدّت بازسازی شده از تیگو 8 در نظر گرفت. شاسی و قدرت دو خودرو اساساً بدون تغییر هستند امّا، طرّاحی داخلی و خارجی و لیست پیکربندی تغییر کرده است. تیگو 8 پلاس همچنان بر اساس پلتفرم چری T1X ساخته شده و به یک موتور 1.6T با حدّاکثر قدرتِ 197 اسب بخار بهره می‌برد که بالاتر از مدل‌های 1.5T نسل سوّمی هاوال H6، 1.5T چانگان CS75 پلاس و 1.8T جیلی بویو پرو است. نقطه اوج گشتاور نیز به 290 نیوتون متر می‌رسد که در این کلاس، برترین است.

این خودرو با گیربکس Getrag 7DCT به موتور متّصل می‌شود. این سیستم قدرت فوق‌العاده‌، در عرض 8.9 ثانیه سرعت را به 100 کیلومتر در ساعت می‌رساند. طبق این داده‌ها، جایی برای نگرانی مصرف‌کنندگان از بابت عملکرد قدرتی تیگو 8 پلاس وجود ندارد امّا در حقیقت، تیگو 8 نیز این سیستم قدرت را دارد؛ با این تفاوت که مصرف سوخت ترکیبی تیگو 8 پلاس 6.8 لیتر است که نسبت به تیگو 8 کمتر است.

علاوه بر آن، تیگو 8 پلاس به یک سیستم قدرت متشکّل از یک موتور 1.5T، یک گیربکس CVT متغّیر پیوسته و یک سیستم هیبریدی سَبُک 48 ولتی نیز مجهّز است. در حدّاکثر قدرت 156 اسب بخار، حدّاکثر گشتاور، 250 نیوتون متر است و عملکرد مصرف سوخت نیز بهبود یافته و به تنها 6.4 در 100 کیلومتر ارتقا یافته است. تنها یک مدل مجهّز به این سیستم وجود دارد که آن هم 129,900 یوان قیمت دارد. 5 مدل باقیمانده ترکیبی از موتور 1.6T و گیربکس 7DCT و در محدوده قیمتی 124,900 تا 159,900 قرار دارد. قیمت تیگو 8 پلاس افزایش یافته است امّا نه چندان زیاد.

تیگو 8 پلاس سایز بدنه‌ی 4722، 1860، 1745 میلی‌متری دارد. بدنه در زمره‌ی شاسی‌بلند‌های کامپکت و سایز متوسّط قرار می‌گیرد و بزرگتر از سه رقیب ذکر شده در بالا و کمی بزرگتر از تیگو 8 است.

تیگو 8 پلاس شبیه تیگو 7 و کاملاً متفاوت از تیگو 8 است. طرّاحی کلّی آن ظریف‌تر از تیگو 8 است. کانون توجّه در جلوی خودرو، شبکه‌ی جلوپنجره‌ایِ چند ضلعیِ بزرگ آن است. روی شبکه، یک مجموعه‌ی مشبّک وجود دارد که حسّی از گردش و درخشش کهکشان‌ها را تداعی می‌کند و حسّ ظرافت و فراگیری دارد.

با دقّت به الگوی جلوپنجره‌ای نگاه کنید. در واقع قسمت بالایی به شکل چند خطّی است در حالیکه قسمت پایینی به شکل قوسی است. طرح کلّی چراغ‌های جلو به همراه چراغ‌های روز باعث روشن‌تر شدن و جذّابیّت بیشتر جلوی خودرو شده است. ورودی‌های هوای چپ و راست با خطوط ضخیم طرّاحی شده‌اند و داخل آنها با خطوط کرومی تزئین شده است. این جزئیّات با ظرافت و دقّت زیادی ایجاد شده‌اند.

کناره‌های خودرو اساساً شبیه تیگو 8 طرّاحی شده است. یک تفاوتی که من دیدم این است که نشان‌های بلندی بین گلگیر‌ها و آینه‌بغل‌ها قرار گرفته‌اند. تغییرات در عقب امّا بسیار زیاد است؛ محلّ قرارگیری پلاک خودرو از پایین به وسط منتقل شده، چراغ‌ها از نوع حفره‌ای به حالت ایستاده تبدیل شده‌اند و لوگو نیز به حروف چری تبدیل شده است. علاوه بر این، طرّاحی دور تیگو 8 پلاس ساده‌تر است. در سال 2020، متولّدین پس از دهه‌ی نود میلادی بیش از نیمی از خریداران جدید چری را تشکیل داده‌اند. با این حال، جوان‌ترها لزوماً علاقه‌مند به طرح‌های رادیکال و باکلاس نیستند. سادگی و ظرافت ممکن است با ذائقه‌ی زیبایی‌شناختی جوانان همخوانی بیشتری داشته باشد. مزیّت ظاهری تیگو 8 پلاس این است که ساده‌تر، ظریف‌تر، پایدارتر و بهبودیافته‌تر است. به عنوان یک متولّد پس از دهه‌ی نود، به شخصه فکر میکنم که این خودرو بسیار زیباست.

ارتقای سطح محیط داخلی تیگو 8 پلاس نیز چشمگیر بوده است. مثلاً، پانل مرکزی یکپارچه‌ی آن با دکمه‌های پیانویی‌اش بسیار ظریف است و شما باید مرتّب آن را تمیز کنید؛ وگرنه، لکّه و گردوخاک روی آن می‌نشیند و حسّ خوبی نخواهد داشت. دنده‌ی الکترونیک نیز یک پیشرفت چشم‌گیر و ملموس است که اندازه و موادّ سازنده‌ی آن بسیار عالی هستند. البتّه ردیف دکمه‌های پیانویی در وسط پانل کنترلِ تیگو 8 نیز موجود هستند ولی مطمئنّاً دکمه‌های تیگو 8 پلاس گردتر و پرچزئیّات‌تر است. البتّه، تیگو 8 پلاس دکمه‌هایی برای تشریفات بیشتر نیز اضافه کرده است.

نکته‌ کلیدی دیگر در فضای داخلی تیگو 8 پلاس، حسّ بهره‌مندی از فنّاوری است و نکته کلیدی در حسّ فنّاوری هم، صفحه نمایش دوگانه است. اندازه کلّی آن به 24.6 اینچ رسیده است؛ صفحه ابزار و صفحه کنترل مرکزی هرکدام 12.3 اینچ هستند و تأثیرات بصری نسبتاً قدرتمندی دارند. سخت پیش می‌آید که طرّاحی داخلی برندهای مستقل زشت باشد و در آنها از سبک‌های مختلفی استفاده می‌شود. همانطور که ما باهم دیده‌ایم، نمای داخلی تیگو 8 پلاس نیز از فنّاوری پیچیده‌ای بهره می‌گیرد.

در زمینه پیکربندی موتور نیز، من هر دو مدل را برّرسی کردم و به ترتیب، مدل‌های انتقال قدرت تیگو 8 و تیگو 8 پلاس 1.6T و 7DCT را ترجیح می‌دهم. قیمت دو مدل، 119,900 و 124,900 یوان و قیمت تیگو 8 پلاس 5,000 گران‌تر است.

تیگو 8 پلاس سه حالت برای رانندگی دارد؛ شامل اسپورت، اقتصادی و استاندارد که حالت استاندارد در تیگو 8 وجود ندارد. تیگو 8 پلاس از پدال پشت فرمان پشتیبانی می‌کند. بین مدل‌های با 6 صندلی و 7 صندلی 3,000 یوان اختلاف وجود دارد. ردیف دوّم صندلی‌ها را می‌توان به عقب و جلو تنظیم کرد. قابلیّت‌ها و تنظیمات چندرسانه‌ای تیگو 8 پلاس بسیار غنی‌تر و بهتر از تیگو 8 است و سیستم مکان‌یابی GPS، نمایش اطّلاعات وضعیّت جادّه، تماس امداد جادّ‌ه‌ای، سیستم کنترل صوتی، شبکه‌یابی خودرویی و قابلیّت بروزرسانی بی‌سیم (OTA) را شامل می‌شود. تیگو 8 پلاس از سیستم صوتی سونی بهره می‌برد که دارای 8 بلندگوست ولی، برند سیستم صوتی تیگو 8 روی آن نمایش داده نمی‌شود و تنها 4 بلندگو دارد.

به علاوه، تیگو 8 پلاس چراغ‌های جلوی خودکار،‌ برف‌کننده‌های دارای سنسور بارندگی، تهویه مطبوع خودکار، کنترل منطقه‌ای، تصفیه‌کننده‌ی هوا و دستگاه‌های فیلتر PM 2.5 دارد که تیگو 8 از آنها بی بهره است. فراموش نکنید که تیگو 8 پلاس، علاوه بر بروزسانی پیکربندی، قابلیّت بروزرسانی ذکر شده در بالا را نیز دارد. در نتیجه، فقط با نگاه به مدل ارائه شده‌ی تیگو 8 پلاس، می‌توان فهمید که آن 5,000 یوان، ارزشش را دارد.

بیایید در مورد موضوع دیگری صحبت کنیم. شما چگونه از بین چری تیگو 8 پلاس، گریت وال هاوال H6 نسل سوّم، چانگان CS75 پلاس و جیلی بویو پرو یکی از انتخاب می‌کنید؟ افراد مختلف، طرح‌های مختلفی دارند و حقّ انتخاب با طرز دید خودشان است. از بابت پیکربندی، این 4 خودرو تفاوت خاصّی ندارند و اگر شما به دنبال یک بدنه‌ی بزرگ و قدرت زیاد هستید، چری تیگو 8 پلاس انتخاب خوبی خواهد بود. در مراسم رونمایی از تیگو 8 پلاس، مجری از مدیرعامل چری، یین تونگ‌یائو (Yin Tongyao)، پرسید که چری چه هدفی دارد؟ من فکر می‌کردم که یین از ولکس‌واگن یا تویوتا اسم ببرد امّا، پاسخ او این بود که هدف چری رسیدن به جایگاه هواوی در صنعت خودروسازی است.

صادقانه بگویم، در مورد جایگاه هواوی در یک صنعت خاصّ زیاد شنیده شده ایم، در صنعت خودروسازی چری تنها شرکتی نیست که می‌خواهد به چنین جایگاهی دست یابد. با این حال، چری به لحاظ فنّی سبک هواوی را دارد؛ مثلاً، چری قبلاً تحقیقات مثبتی در زمینه‌ی توسعه و تولید سیستم‌های قدرت انجام داده است و امروزه،‌ موتور چری از سطح قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. با این حال، مشخّصه‌های هواوی نه فقط رهبری فنّاوری، بلکه در اختیار داشتن اکثریّت سهم بازار و تصویر بلندپایه‌ی برند آنهاست. چری فعلی، با ورژن مشابه خودروسازی هواوی فاصله دارد. با این حال از دیدگاه فروش، تیگو 8 پلاس جدید مردم را امیدوار کرده و بعد از مدّت‌ها صبر، پتانسیّل انفجار را دارد.

سپندخودرو در زمینه فروش اقساطی چری هم فعالیت دارد. همچنین جهت خرید اقساطی تیگو 8 پرو می توانید از کارشناسان فروش ما کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.