SWM G01، محصول شرکت‌ برلیانس-شینرای، در 29 مارس رونمایی شد. مراسم رونمایی بخاطر انتخاب محلّ برگزاری آن، بسیار جالب توجّه بود؛ چون مدیرعامل شرکت مدّعی است که ایتالیا «خانه» برند است.

اگر بخاطر داشته باشید، برلیانس-شینرای یک سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت خودروسازی برلیانس و شرکت موتورسیکلت‌سازی شینرای، یکی از بزرگترین شرکت‌های موتورسیکلت‌سازی چینی، بود. آنها مجموعه‌ای از مینی‌ون‌ها و خودروهای چند‌منظوره (MPV) را تحت نام تجاری Jinbei، که متعّلق به برلیانس است، تولید می‌کنند. در همین حال، زیربرندِ SWM در سال 2014 و پس از آنکه شینرای شرکت موتورسیکلت‌سازی ایتالیاییِ SWM را خرید، ایجاد شد. «میراث ایتالیاییِ» برند هم از همینجا نشأت گرفته است.

برلیانس-شینرای معنی حروف SWM را نیز، تغییر داده‌اند. شعار ایتالیایی اصلی آن،Sironi Vergani-Vimercate Milano، مخفّف نام دو بنیان‌گذار اصلی آن است که در آن دو حرف V، به یک W تبدیل شده است (SV-VM > SVVM > SWM). امّا شینرای ایده‌ دیگری داشت و پس از در اختیار گرفتن شرکت، نام آن را بهSpeedy Working Motors  (موتورهای با کارکرد سریع) و بعدها به Start, Win More (شروع کن و بیشتر برنده شو) تبدیل کرد.

درس تاریخ دیگر بس است؛ برسیم به خود اتومبیل. اگرچه SWM مدّعی است که طرّاحی خودرو در مرکز طرّاحی‌شان در ایتالیا انجام شده است ولی، به نظر می‌رسد که آنها برخی نقشه‌هایشان را از فرانسه تهیّه کرده‌اند. G01 یک جفت چراغ جلویی و یک شبکه‌ی جلوپنجره‌ایِ چندضلعی که به شکل مشکوکی شبیه DS7 است، دارد؛ هرچند، تغییرات جزئی اعمال‌شده، طرّاحی آن را نسبتاً بدتر از طرّاحی پر زرق‌وبرقِ و لوکس کراس‌اوور فرانسوی کرده است.

در قسمت عقب، SWM می‌گوید همانطور که از شکل درِ عقبی پیداست،‌ طرّاحی این قسمت از تیر و پیکان‌های روم باستان الهام گرفته شده‌اند.

در بخش‌های داخلی، طرّاحی داخلی G01 به نظر ترکیب مناسبی از رووی (Roewe) و کادیلاک است و صفحه کنسول مرکزی آن با خطوط برّاق کرومی تزئین شده‌اند. یک پنل ابزارهای دیجیتال و یک صفحه نمایش پهن نیز، در مرکز قرار دارد.

ابعاد خودرو هنوز اعلام نشده است؛ به جز فاصله بین دو محور که 2750 میلی‌متر اعلام شده است. اطّلاعات موتور و گیربکس نیز هنوز نامعلوم است ولی مطمئنّاً، یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ، به همراه گیربکس 6 سرعته‌ی دستی یا اتومات بکار گرفته خواهد شد.

به گفته‌ی SWM، حرف G نشانگر مدلِ پلتفرمِ جدیدی است که خودروهای SWM، بر اساس آن ساخته خواهند شد و 01 نیز، نشانگر اوّلین خودرو با «مدل استراتژیک» است که برای «مخاطبان جهانی» ساخته می‌شود.

با وجود این سابقه‌ی کم در خودروسازی، جستجویی کوتاه در مقالات روابط عمومی SWM، نشان می‌دهد که آنها جاه‌طلبی‌های زیادی برای آینده دارند. به نظر می‌رسد که آنها بیشتر قصد رقابت با جیلی را دارند: زیرا در سه مقاله ذکر شده است که G01، به ترتیب، برتر از: جیلی بویو، Lynk & Co 01 و Lynk & Co 02 است (Lynk & Co از برندهای زیرمجموعه‌ی جیلی است).

در همین حال، SWM یکی از عجیب‌ترین توضیحات خودرو را بین همه‌ی تولیدکنندگان دارد. بیایید بریده‌هایی از توضیحات آن‌ها را برای G01 مرور کنیم:

«G01 استایلی لاکچری و سبک دارد و از عناصر ارواح شوالیّه در طرّاحی آن استفاده شده است.»

«خطّ صعودی تزئینی پنجره‌ها همچون شنلی موّاج بر پشت یک شوالیّه‌ی سوار بر اسب جنگی است و در عین پیچیدگی، به دینامیک خودرو نیز، کمک می‌کند.»

این‌ها، به نظر ما،‌ چندان باورپذیر به نظر نمی‌رسند. پیشنهاد میکنیم مشخصات SWM G01 را در بلاگ سپندخودرو دنبال کنید. همچنین جهت خرید اقساطی SWM G01 با مشاوران فروش ما ارتباط برقرار کنید.