پژو یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که از ابتدا در حوزه صنعت خودروسازی فعالیت نداشته است. این شرکت در سال 1810 با هدف ساخت آسیاب‌های قهوه در شهر فرانش-کنته فرانسه تأسیس شد و ورود رسمی آن به حوزه ی حمل و نقل با تولید دوچرخه گراند بای توسط آرماندو پژو صورت گرفت. نخستین محصول این شرکت خودرویی سه چرخ بود که در سال  1889 توسط آرماندو و گوتلیب دایملر تولید شد؛ شاید در زمان تصور اینکه روز ی فروش اقساطی پژو در رده های بسیار بالا قرار می گیرد بسیار دور از ذهن بود.در حال حاضر شرکت پژو جزو زیرمجموعه های گروه پی اس ای به حساب می آید و همچنان بزرگترین شرکت خودروسازی فرانسه می باشد که در اروپا عنوان دومین خودروساز بزرگ را دارد.

نکته ای که در مورد خودروهای ساخت شرکت پژو وجود دارد این است که اندازه ی عدد سمت راست نشان دهنده ی نسل خودرو و عدد سمت چپ دلالت بر بزرگی خودرو دارد. به عنوان مثال در 206، 6 نسل خودرو و  2 مربوط به اندازه ی خودرو می باشد. با این تفاسیر پس کاملا مشخص است که 405 از 206 بزرگتر و قدیمی تر می باشد.

لوگوی اصلی این شرکت با طرح شیر در سال ۱۹۳۳ به‌عنوان لوگوی جهانی پژو طراحی شد و برای نخستین بار برروی مدل ۲۰۳ نصب شد. این شیر که برروی ۲ پای عقب خود بلند شده‌ است یادآور نشان نظامیِ «فرانش کنته» (Franche-Comté) زادگاه اصلی این شرکت خودروسازی می باشد؛ مشتریان این شرکت به محصولات کمپانی بسیار وفادارند و شرکت پژو نیز به تازگی با تحویل فوری خودروها تواسته عمیقا رضایت آنها را جلب نماید.