برند خودروسازی بورگوارد در سال 1919 و توسط مهندس و طراح آلمانی به نام کارل اف دبلیو بورگوارد متولد شد. بورگوارد یک برند آلمانی است و زادگاه آن شهر برمن آلمان می باشد. این کمپانی تاریخچه ای قدرتمند دارند و به نوعی رغیب سال های دور برند مرسدس بنز محسوب می شده است. اما این شرکت تولیدات خود را در سال 1961 متوقف کرد. این وقفه سرانجام در سال 2008 با حمایت شرکت فوتون موتور چین از بین رفت و این شرکت مجدداً شروع به فعالیت کرد.

بورگوارد

برای بازگرداندن این شرکت به دوران اوج خود یکی از مدیران طراحی یکی از برندهای زیر مجموعه بی ام دبلیو گروپ به این شرکت پیوسته است تا بتواند راه را برای پیشرفت این برند هموارتر کند. اخیراً این شرکت به یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت پورشه تبدیل شده است و رسالت آن نیز تولید خودروهای لوکس و دست یافتنی برای قالب افراد است. از این رو شعار این برند نیز به عنوان “لوکس دست یافتنی” انتخاب شده است.

محصولات بورگوارد

در حال حاضر خودروهای این شرکت که با پلتفرم خودرو های پورشه و طراحی الهام گرفته از آن طراحی می شوند به کشورهایی از جمله چین صادر می شوند و در حال راهیابی به بازارهای وسیعی در اروپا نیز می باشد.

خودرو های بورگوارد

آبان ماه سال 96 نیز از دو مدل کراس اور BX-5 و BX-7 از این برند که با پلتفرم خودروهای پورشه و طراحی مشابهی با پورشه ماکان تولید شده اند در ایران رونمایی شد. مشخصات فنی این دو خودرو که با پیشرانه هایی 2000 سی سی و توان خروجی 221 اسب بخار می باشند نشان دهنده قدرت بی نظیر محصولات این شرکت هستند. این شرکت در پی معرفی این دو خودرو اعلام کرده است که این دو خودرو شروع ماجرا هستند و این شرکت قصد دارد تا سال 2022 و با عرضه 11 خودروی دیگر به دوران طلایی خود بازگردد.

شرکت خودروسازی بورگوارد

محصولات این شرکت که به طور انحصاری توسط شرکت کیان موتور به بازار ایران عرضه می شوند، بعد از توافقات در پی رفع تحریم ها وارد ایران شدند. کیان موتور قول گارانتی 5 ساله و خدمات پس از فروش رایگان دو ساله را به مشتریان خود داده است.

فروش اقساطی محصولات بورگوارد هم اکنون در سپند خودرو انجام می گیرد و شرایط ویژه این فروش اقساطی به محبوبیت بیشتر این برند افزوده است. هم اکنون می توانید در ادامه این مطلب شرایط فروش اقساطی محصولات بورگوارد را مطالعه کنید.