شرکت ام جی که اصالتی انگلیسی دارد در سال 1924 تأسیس شده و در واقع سازنده خودروهای اسپرت به شمار می رود. یکی از کارکنان گاراژ موریس Morris Garages اوایل سال 1920 تصمیم به ساخت این شرکت گرفت. علت نامگذاری برند این شرکت به نام MG نیز الهام گیری از نام گاراژ موریس است. محل شروع فعالیت این شرکت در شهر آکسفورد بود.

ام جی

این شرکت خودرو سازی در سال 1935 به شرکت Morris Motors فروخته شد و بعد از آن نیز توسط  British Motors خریداری شد. این شرکت انگلیسی بارها و بارها تغییر مالکیت داد و در طی سال ها دچار تغییرات زیادی شد. اما در طی این سال ها اصالت این برند حفظ شده است. در سال 1982 میلادی نیز ام جی موتورز تحت مدیریت کمپانی Austin Rover قرار گرفت. در سال 1994 شرکت BMW این شرکت را برای اهداف خود مستعد دانست و آن را خرید. و در نهایت مالکیت ام جی موتورز در سال 2005 به دو شرکت چینی SAIC و Nanjing سپرده شد.

ام جی انگلیس

ام جی در ابتدا تولید کننده خودروهایی در اندازه کوچک بود اما بعد از مدتی در دهه 20 به یک تولید کننده پیشرو در زمینه تولید خودرو های اسپرت در سطح جهانی تبدیل شد. این شرکت امروزه در زمینه تولید خودروهای کوپه و سدان فعالیت بسیار زیادی دارد و حتی اخیرا از مدل های کراس اور خود نیز رونمایی کرده است. در طی سال هایی که از تغییرات مدیریتی و مالکیتی ام جی گذشت این کمپانی اصالت سبک خود و روح طراحی های خود را حفظ کرد و امروز نیز با وجود اینکه مالکیت این شرکت در دست این شرکت های چینی قرار دارد، اما دفتر مرکزی و بخش طراحی این شرکت همچنان در انگلستان قرار دارد و ساخت قطعات محصولات این شرکت نیز تحت نظر بازرسان انگلیسی ام جی می باشد.

خودروی ام جی 3 (MG3)

فروش اقساطی ام جی با تولید خودروهای اسپرت رونق بیشتری گرفت و پس از آن تولید خودروهای سدان نیز آغاز شد، اما با این حال معروف ترین خودروهای این شرکت هم چنان خودروهای اسپرت رو باز با دو سرنشین هستند. یکی از دلایل محبوبیت خودروهای ام جی در بین قشر جوان روح اسپرت بودن خودروهای این شرکت است. این کمپانی در ۴۰ کشور جهان فروش دارد و در سال 2014 با افزایش آمار فروش 50,000 خودرو را در یک سال فروخت.

خودرو کراس اور ام جی جی اس MG GS

ام جی در حال حاضر در کشور هایی مانند انگلستان و تایلند نیز به تولید محصولات خود می پردازد. اتومبیل های MG از ابتدا در انگلستان به عنوان یک برند با اصالت، تولید و فروش خوبی داشته است و هم اکنون نیز یکی از بازارهای اصلی این برند کشور انگلستان می باشد. خط تولید این شرکت در تایلند نیز برای توسعه بازار جنوب شرقی آسیا ایجاد شده است. ام جی با تولید خودروی MG3 توانست رکورد های جدیدی به نام خود ثبت کند و توانست رشد 257 درصدی در تولید و فروش را تجربه کند.