در این مطلب به بررسی تاریخچه و اقدامات شرکت SWM در سال های اخیر پرداخته ایم.

پروفایل شرکت

برند SWM در سال 1971 در ایتالیا بنیان گذاری شد. شرکت هولدینگ شاینری در سال 2014 موفق به خرید سهام SWM شد. در سال 2016، شرکت خوروسازی برلیانس شاینری چونگ کینگ جزو زیر مجموعه های شرکت هلدنیگ شاینری، به طور رسمی برند SWM را برای زیر مجموعه کاملا جدیدی به منظور ساخت خودروهای سواری تحت عنوان SWM Motors بکار گرفت.

شرکت SWM Motors به ترتیب در میلان ایتالیا و چونگ کینگ مرکز طراحی و مرکز تحقیق و توسعه خود را بنیان گذاری کرده است. شرکت SWM Motors در منطقه فولینگ چونگ کینگ مرکزی با خروجی سالانه 300 هزار خودرو تکمیل شده و 300 هزار موتور را تاسیس کرده است.

توان تحقیق و توسعه

شرکت SWM Motors در چونگ کینگ چین و همچنین میلان ایتالیا مرکز تحقیق و توسعه و همچنین مرکز طراحی دارد. بخش تحقیقاتی هم اکنون 1000 کارمند دارد. سیستم توسعه مستقلی با توجه طراحی کامل خودرو،‌ توسعه موتور و تطبیق عملکرد ایجاد شده است.

شرکت SWM Motors از یک سری قابلیت های طراحی حیاتی همانند تحلیل داده ها، طراحی شبیه سازی CAE، طراحی NVH، اعتبار سنجی قابلیت اطمینان، تطبیق شاسی و تطبیق کامل دستگاه ها و بخش های الکتریکی خودرو برخوردار است. SWM Motors نه تنها از توان ساخت آزمایشگاه های پیشرفته ای مانند اتاقک آب و هوای چند منظوره و اتاقک های انتشار بهره مند بوده، بلکه به تجهیزات پیشرفته آزمایش NVH و غیره نیز دسترسی دارد.

توان تولید

مرکز تولید SWM Motors در چونگ کینگ فلسفه طراحی پیشرفته جهانی در رابطه با کارخانه های پیچیده را اتحاذ نموده است. علاوه بر موارد مشابه دیده شده در کارخانه BMW در لیپزیگ آلمان، مراکز تولیدی از این قبیل همانند کارخانه BMW در تیکسی شنیانگ نیز توسط همان موسسه طراحی، توسعه داده شده اند. با پوشش زمینی به مساحت 113 هکتار و همچنین میزان سرمایه گذاری کل 4.5 میلیارد یوان، مرکز تولید در دو فاز در کارخانه های شمالی و جنوبی با توان خروجی 300 هزار خودرو تکمیل شده و 300 هزار موتور ساخته شده است.

مشاور SWM Motors طراح BMW است. کیفیت بخش های تحقیق و توسعه و همچنین طراحی به شدت از سیستم های مدیریت کیفیت BMW برلیانس پیروی می کند. فرانتز گولمان، مدیر کیفیت سابق گروه آلمانی BMW،‌ به منظور ارائه مشاوره، توضیحات و کنترل کیفیت بارها بازرسی های میدانی به عمل آورده است.

این کار با هدف تضمین اطمینان از مطابقت هر خودرو با استانداردهای امینی و کیفیتی اروپا انجام شده است. ورودی سخت افزار پیشرفته، کنترل کیفیت دقیق و پشتیبانی تامین قدرتمند، میزان امنیت قابل اعتماد و محکمی را برای کیفیت محصولات SWM Motors فراهم کرده است.

فرهنگ برند

شعار برند: شروع کن، بیشتر برنده شو!

آینده تنها یک خیال نیست و ما باید فورا سخت کار کنیم، آغاز به کار کنیم و زندگی بهتری بسازیم.

ماموریت برند

ساخت خودروهای با کیفیت برای مصرف کنندها

چشم انداز برند

ساخت یک برند خودرو سازی جهانی

ارزش اصلی برند

لوکس و لاکچری بودن ملایم ایتالیایی

SWM Motors به زیبایی هنری طراحی ایتالیایی در کمال گرایی پایبند بوده و به صورت رضایت بخشی زندگی و هنر را با ایده های فلسفی ادغام کرده و تجربه مناسب مشتری در بکار گیری خودرو را در چندین سناریو مختلف تضمین می کند.

کیفیت آلمانی

SWM Motors از مهارت کاری استادانه و استانداردهای کیفیت آلمانی در صنایع خودرو سازی پیروی کرده و تجربه رانندگی کاملا نوینی را با استفاده از فناوری های نوآورانه و آینده نگر، و همچنین روحیه هنرمندانه در توجه به جزییات ممکن ساخته است.

تاریخچه برند

SWM Motors از ایتالیا، مهد فرهنگ اروپایی سرچشمه می گیرد. اگر بگوییم خودروهای انگلیسی حال و هوای سلطنتی داشته و خودرو های آلمانی نمادی برای فرهنگ مهندسی هستند، خودروهای ایتالیایی هم همانند گنجینه های هنری هستند که هنرمندان برای انسانها بجای گذاشته اند. از جورجیو جوجارو «استاد طراحی قرن» گرفته تا ماسیمو تامبورینی «داوینچی طراحی بخش موتور سیکلت»، ایتالیایی ها طراحی خودرو را یک فلسفه در نظر می گیرند و منجر به ایجاد برندهای معتبر جهانی مانند فراری، مازراتی، بوگاتی و لامبورگینی شده اند. SWM Motors تنها یک نماینده معمولی از هنر ایتالیایی است.

SWM Motors در سال 1971 توسط پیترو سیرونی و فائوستو وگانی تاسیس شد. SWM Motors در دهه های 1970 و 1980، به دلیل طراحی مناسب و دقت کاری بالا به شهرت فراوانی دست یافته و محصولات آن در بازارهای اروپا و قاره آمریکا به فروش رفتند. علاوه براین، SWM Motors به طور موفقیت آمیزی در یک سری از مسابقات شامل مسابقات مرسوم و معمولی ایتالیا، مسابقات معمولی اروپا، مسابقات جام FMI معمولی و رویدادهای 6 روزه آمریکا مشارکت نموده است. SWM Motors با بهره گیری از عملکرد عالی خود، به عنوان یکی از سه برند تاثیر گذار در حوزه Off Road ظاهر شد. SWM Motors نماینده ای برای فناوری ایتالیایی در ساخت ابر خودروها و تعهد به کمال بوده و به نمادی فرهنگی در هسته جوامعی تبدیل شد که برای آزادی احترام قایل بوده و به دنبال پیشرفت بوند. در اواخر دهه 1980 تحت تاثیر بحران های اقتصادی، SWM Motors راه تغییر و تحول را در پیش گرفت.

در سال 2014، به دلیل التزام به روحیه زیبایی شناسی ایتالیایی و تلاش برای کمال آن، ‌شرکت هلدنیگ شاینری برند SWM و همچنین کارخانه BMW در ایتالیا خریداری نمود. با تکیه بر ژن نوآوری این برند، شرکت شاینری آماده بود تا برند کلاسیک Continental را دوباره احیا نماید.

با گذشت زمان شور و شوق گذشته عمیق تر و مقاوم تر شدند. پس از تزریق خون BMW، این برند خود را کارمد تر ساخته و دوباره احیا می کند. در سال 2014، همزمان با 45 مین سالگرد برند SWM Motors، این شرکت به طور رسمی به بخش خودرو های سواری تغییر موضع داد. به وسیله طراحی برتر ایتالیایی و کیفیت کمال گرای آلمانی به عنوان نقاط قوت برند، SWM خود را از برندهای دیگر جدا ساخته است. SWM آماده است تا رشد عملکردی بهتری را بدست آورده و به پتانسیل رشد گسترده تری دست یابد.

هایلایت ها

شروع کن و بیشتر برنده شو!

روحیه شوالیه ایتالیایی جدید

در سال 1971، برند SWM در میلان ایتالیا تاسیس شد. این برند در دهه های 1970 و 1980 در آمریکا و اروپا رایج بوده و نماینده ای برای روحیه صنعتگری ایتالیایی و نمادی برای پیشرفت بود. هر طرفدار SWM یک روحیه درونی دارد. این برند پا را از دوران ها فرا تر گذاشته و به نمادی برای شجاعت، اشتیاق و پشتکار و شکوه به شمار می رود. این روحیه SWM را به تداوم عمل و خلق درخشش سوق می دهد.

شجاع و مقاوم

ساخت اولیه برند در سال 1971

در اوایل دهه 1970، برند S.V.V.M شاسی بلند Six Days را معرفی نمود، که به طور موفقیت آمیزی در یک سری از مسابقات جهانی شامل مسابقات معمولی ایتالیایی، مسابقات معمولی اروپایی، جام FMI معمولی و رقابت های شش روزه آمریکا مشارکت نمود. این برند جایزه های فراوانی را بدست آورد. به منظور افزایش محبوبیت، این برند به طور رسمی از S.V.V.M به SWM تغییر نام داد.

ایمان به خود و حرکت رو به جلو

سالهای 1975- 1979 یک شهرت جهانی

در اواسط و اواخر دهه 1970، SWM Motors گروه هایی از موتور ها و خودروهای Offroad برتری را تولید کرد. محصولات این برند به خوبی در بازارهای آمریکایی و اروپایی به فروش رفتند. SWM از شهرت جهانی برخوردار شده بود. با مشارکت کامل خود همراه با محصولی منحصر به فرد در میان خودروهای Offroad، برند SWM توانست به نماد تلفیق بی نقص زیبایی شناسی هنری و ورزشهای هیجان انگیز تبدیل شود.

زندگی با شکوه و افتخار

یک شیوع جهانی در سال های 1980-1989

در سالهای 1980، SWM مدل GS TF، جزو سری خودروهای Offraod با عملکرد بالای RS را معرفی نمود که در رابطه با تولید و فروش جهانی در مقام سوم قرار گرفت. تیم خودروی SWM قهرمان مسابقات اروپایی و آمریکایی بود. در این دوره به دنبال شور و شکوه، SWM به نمادی برای روندهای اجتماعی و فرهنگی برای پیگیری آزادی و شخصیت مبدل شد.

درک کامل و نوآوری

سال 2014 آماده برای حرکت

در ژانویه سال 2014، شرکت هلدینگ شاینری به طور موفیت آمیزی سهام برند SWM را خریداری نمود. در همان حال این هلدینگ مرکز تولید برند BWM Husqvarna را در میلان ایتالیا خریداری کرد. در فوریه سال 2014، مرکز طراحی SWM در ایتالیا بنا نهاده شد. در ماه می سال 2014، مرکز تولید مدرن 113 هکتاری SWM در فولینگ چونگ کینگ ساخته شد.

افتخار ادامه دارد

انتشار جهانی 2016

در ژانویه سال 2016، اولین محصول SWM به نام SWM X7، یک شاسی بلند ۷ نفره با تمامی امکانات کامل و با قیمت معیار 100 هزار یوان به طور رسمی از از خط مرکز تولید SWM خارج شد. در 27م جولای سال 2016، جشن انتشار مدل جدید SWM به صورت زنده با هدف مخاطبان جهانی پخش شد. در 30 م آگوست سال 2016، اولین محصول SWM تحت عنوان SWM X7، یک خودرو شاسی بلند تمام امکانات با قیمت معیار 100 هزار یوان در مرکز تولید SWM Motors به صورت جهانی عرضه شد. در 12 م ژانویه سال 2017، محصول SWM X7 برنده جایزه محبوبترین خودروی سال 2016 چین شد. در 21 مارچ سال 2017، SWM Motors و تیم فوتبال ایتالیایی اینتر میلان به طور رسمی به عنوان همکار توافق نامه امضا کردند. در 12م ژانویه سال 2017، محصول SWM X7 برنده جایزه محبوبترین خودروی سال 2016 چین شد. در 21 مارچ سال 2017، SWM Motors به طور رسمی وارد شراکت با «باشگاه فوتبال بزرگ و بین المللی میلانو اینترناسیونال» شده و ستاره جدید گاگلیاردینی به عنوان سنخگوی SWM Motors شروع به کار کرد. ماتاراتزی، ستاره افسانه ای اینترمیلان در مراسم امضای قرارداد حضور یافته و SWM Motors درب بازاریابی فوتبال بین المللی بر روی SWM Motors باز شد.

در 19م آوریل سال 2017، SWM Motors از اولین خودرو شاسی بلند مفهومی و تمام الکتریکی خود به نام EROE رونمایی کرده که همراه با مدلهای SWM X7 و SWM X3 به طرز خیره کننده ای در نمایشگاه خودروی شانگاهی به نمایش درآمد. اسطوره اینترمیلان و برنده تاج سه گانه نایب کاپیتان کوردوبا از میلان به شانگهای سفر کرده و پس از دیدار از غرفه SWM در نمایشگاه با شماری از خریداران SWM تعامل نمود.

در 8م ژانویه سال 2017، 19 مین نمایشگاه خودروی بین المللی چونگ کینگ به طور رسمی شروع به کار کرد. SWM Motors به طور رسمی دومین مدل استراتژیک خود به نام SWM X3 را برای بازار چین معرفی نمود. ستاره فوتبال بین المللی سیدروف به صحنه نمایشگاه وارد شده و روندی داغ از برندسازی مشترک فوتبال و خودرو را به راه انداخت.

در 25م آگوست سال 2017، در 20 مین نمایشگاه بین المللی خودرو در چونگ کینگ، نایب رییس باشگاه فوتبال اینترمیلان و بازیکن افسانه خاویر زانتی در مراسم رونمایی از مدل SWM X7 با جعبه دنده اتوماتیک مشارکت نمود. نسخه یادبود 110 سالگی باشگاه اینترمیلان در همان روز با قیمت رسمی راهنمای 99.9 هزار یوان عرضه شد.

در 17م نوامبر سال 2017، در 15مین نمایش بین المللی خودرو گوانژو، SWM Motors چندین مدل از SWM X7 خود را همراه با نسخه یادبود 110 سالگی اینترمیلان و خودروی مفهومی EERO به نمایشگاه آورد. در این نمایشگاه در حضور اسطوره فوتبال اینترمیلان آلوارو رکوبا، به طور رسمی چشم انداز توسعه «SWM Motors Guests 2025» ارایه شد. در بلاگ سپندخودرو می توانید بررسی SWM X7 را مطالعه کنید.

در سال 2017، مدل SWM X7، جایزه های «محبوب ترین شاسی بلند سال»،‌ «شاسی بلند بزرگ و 7 نفره هوشمند سال»، «شاسی بلند هوشمند سال»، «شاسی بلند 7 نفره ی هوشمند سال»، «پر رشد ترین شاسی بلند» ، «بهترین مدل دیجیتال مارکتینگ سال» و « شاسی بلند بزرگ 7 صندلی سال» و چندین جایزه دیگر را به خود اختصاص داد. در این میان مدل SWM X3 نیز به عنوان برنده «شاسی بلند 7 نفره مقرون به صرفه سال 2017» معرفی شد.

در 28م فوریه سال 2018، مراسم امضای عنوان اسپانسر تیم فوتبال SWM Motors چونگ کینگ همراه با مراسم رو نمایی از ماوریت فصل جدید در مرکز همایش های بین المللی چونگ کینگ یولای برگزار شد. SWM Motors عنوان اسپانسر تیم فوتبال بر عهده گرفته و در فصل جدید این تیم تحت عنوان جدید «تیم فوتبال SWM Motors چونگ کینگ»، به صورت اختصاری «SWM چونگ کینگ» در سوپر لیگ شناخته خواهد شد.

در 2م مارچ سال 2018، SWM Motors‌ به طور رسمی نام گذاری شاسی بلند جدید خود SWM G01 را اطلاع رسانی نمود. این اولین مدل استراتژیک بر اساس تحقیق و توسعه در بازار چین بوده و بر اساس پلتفرم جدید SWM ساخته شده است که خود در مرکز طراحی اورپایی SWM طراحی و توسعه پیدا کرده است. امکان خرید اقساطی اس دبلیو ام SWM G01 در سپند خودرو فراهم شده است.

اگر تا اینجای کار علاقه مند به این برند شده اید، می توانید به کمک کارشناسان ما اقدام به خرید اقساطی خودروهای برند SWM در ایران کنید.

استراتژی کشف استعداد در SWM

مفهوم استعداد

کارمندانی که نیازهای توسعه کسب و کار شرکت را برآورده ساخته، فرهنگ سازمانی را درک کرده و باهم رشد نموده و مشارکت هایی برجسته ایجاد نمایند. SWM به مفهوم استعداد «رشد همزمان شرکت و کارمندان» پایبند است. در همین رابطه:

انتخاب استعداد

کارمندان با شایستگی بالا و شناخت از چشم اندازهای ارزشهای اساسی شرکت و فرهنگ سازمانی با ارزش ترین دارای های شاینری برلیانس به شمار رفته و به نوعی سنگ بنای توسعه بلند مدت و مداوم این شرکت می باشند. انتخاب یک نوع مسولیت است! آنها به گرمی انتظار دارند استعدادهایی با کارآفرینی قوی، حس تیمی، مسولیت پذیری و عملگرایی بالا به تیم بپیوندند. شرکت آنها فضایی بی نهایت را برای نمایش پتانسیل هایتان به کارمندان ارایه خواهد کرد!

برلیانس شاینری نیازمندی های پایه ای را برای استعداد فراهم سازی کرده است، که برای مثال می توان به «در اولویت قراردادن صداقت اخلاقی و پرورش یکپارچگی و توانایی اخلاقی کارکنان» اشاره کرد. « یکپارچگی اخلاقی» بر پایه صداقت و تعهد، از جمله فداکاری، مسولیت پذیری و کارآفرینی می باشد.

پرورش استعداد

پرورش استعداد جزو وظایف اصلی هر یک از کارکنان بخش مدیریت برلیانس شاینری است که باید مانند الگویی رفتار نمایند. کارمندان بخش مدیریت باید نقش «آموزش دهندگان حرفه ای» را به نمایش گذاشته و آماده باشند تا تجربه کاری خود را با کارکنانی که شناخت مناسبی از فرهنگ سازمان داشته و پتانسیل بالایی از خود نشان دهند، به اشتراک بگذارند. برلیانس شاینری کارمندان را تشویق می کند تا از هر موقعیتی برای کسب دانش استفاده کرده و به صورت مستمر خود را بهبود بخشند و قبل از شروع به کار تمامی دانش های مورد نیاز را کسب نمایند. به منظور دستیابی به موفقیت همزمان افراد و شرکت، کارمندان باید با تفکر و تجزیه و تحلیل به صورت مستمر در حال یادگیری بوده و مهارت های جدیدی کسب نمایند. آنها تلاش می کنند تا کارمندان حس مسولیت، فداکاری و همکاری تیمی را در خود پرورش داده و خود را جزو مالکان شرکت به حساب بیاورند. به منظور دستیابی به موفقیت شرکت، علاوه بر فراهم سازی کالاها و خدمات بر اساس تقاضای بازار، اتحاد کارمندان و انسجام تیمی، همراه با اشتیاق برای کار و مشارکت نیز از جمله عوامل تاثیر گذار به شمار می روند.

بکارگیری استعداد

«اطمینان از اینکه هر کارمند کاری متناسب با توانایی خود داشته و پیگری توسعه فردی باشد»، سیاست اصلی برلیانس شاینری به شمار می رود. برلیانس شاینری مصمم است که درخورترین شغل را برای هر کارمند فراهم نماید. آنها معتقدند که که کارمندان به طور بالقوه عالی و توانا هستند، شاید برخی از آنان به طور موقتی پتانسیل کامل خود را به نمایش نگذارند. برلیانس شاینری بستری را ایجاد کرده تا کارمندان بتوانند با استفاده از آن استعدادهای خود را کشف کرده و ارزشهای خود را شکوفا نمایند. برلیانس شاینری رشد فردی و رشد شرکت را به طور نزدیکی به هم ارتباط می دهد تا نوآوری و خلاقیت ها به حداکثر برسند.

حفظ استعداد

برلیانس شاینری از نمایش ارزش ها توسط کارمندان اطمینان حاصل می کند و به طور مستمر اهداف کاری چالش برانگیز و فضایی گسترده برای توسعه توانایی های کارمندان فراهم می کند. SWM آماده است تا بستری را برای کارمندان فراهم نموده تا آنان بتوانند از گنجینه های مادی، معنوی و فکری در حین کار و همچنین در طور زندگی لذت ببرند. برلیانس شاینری به توسعه فرهنگ سازمانی پایبند بوده و محیطی مناسب را برای همکاری و مراقبت کارمندان از یکدیگر فراهم می کند. SWM به فرهنگ نظامی که در آن مردم دستورالعمل ها را گام به گام اجرا می کنند،‌کاملا پایبند است. علاوه بر این، فضا و جوی مدرسه گونه را ایجاد می کند تا کارمندان بتوانند از هر چیزی و هر کسی که ارزش یادگیری داشته باشند، مهارت ها و دانش های جدید کسب نمایند. SWM یک کانال ارتباطی مناسب را ایجاد نموده تا کامندان بتوانند به طور مستقیم نظرات و پیشنهادات خود را با سرپرست خود در میان بگذارند. در راستای سیاست های باز شرکت، کارمندان می توانند به طور مستقیم سوالاتی را برای مدیران سطوح بالاتر مطرح نموده و یا نارضایتی هایشان را با استفاده از صندوق پست به هیئت ریسه، مدیر کل و بالاترین سطح سازمانی برسانند.

تا زمانی که کارمندان از برلیانس شاینری شناخت و درک کافی داشته و در هنگام سختی ها و یا فرصت ها این شرکت را ترک ننمایند، هر کمبودی هم که داشته باشند، آنها با اعتماد به نفس و پشتکار درخورترین شغل را برای کارمندان فراهم خواهند کرد.

تشویق استعداد

اصول پاداش: سیستم پاداش گسترده آنها زمانی که پاداش دادن با ارزش شغلی، توسعه فردی یا سازمانی همراه باشد، به کار گرفته خواهد خواهد شد. آنها تلاش می کنند تا سیستم پاداش دهی خود را به سیستمی عادل در محیط داخلی شرکت و سیستم رقباتی در محیط خارج از آن تبدیل نمایند. آنها متعهد به مسیر پیشرفت و رفاه مشترکی هستند که در آن هر کارمند به طور منفرد برای مشارکتی که انجام داده و ارزشی که خلق کرده است پاداش دریافت خواهد کرد. رشد درآمد و حقوق کارمندان با توسعه شرکت همگام خواهد بود.