تا همین چند سال پیش کمتر کسی فکر می کرد که خودروسازان چینی بتوانند بازار ایران را قبضه کنند. اتومبیل های چینی به سرعت در بازار خریدار پیدا کردند و در حال حاضر هم طرفداران پر و پا قرصی دارند. البته نمی توانیم منکر این قضیه شویم که هنوز هم برخی ماشین های چینی کیفیت بالایی ندارند.

در این مقاله می خواهیم 7 توصیه قبل از خرید ماشین چینی را بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید اتومبیل چینی را دارید حتما در این مقاله همراه ما باشید.

1- چینی ها به خوبی تبلیغ می کنند، فریب نخورید

اولین توصیه ما در خرید ماشین چینی عدم توجه به تبلیغات است. شاید اگر دو خودروساز داخلی خودمان هم می توانستند در فروش سایپا یا شرایط فروش ایران خودرو اقساطی تحویل فوری به اندازه چینی ها سر و صدا کنند، اوضاع خودروسازی مان بهتر می شد.

خرید ماشین چینی، بهترین ماشین چینی در ایران

چینی ها در اکثر محصولاتشان کمی اغراق آمیز برخورد می کنند، البته این به معنی بد بودن محصولات آن ها نیست چون در این صورت نمی توانستند در اروپا یا آمریکا حرفی برای گفتن داشته باشند اما نباید خیلی فریب آنها را خورد. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید ماشین چینی نقد و بررسی آن را بخوانید. در سپندخودرو می توانید نقد و بررسی اکثر خودروهای چینی  را مطالعه کنید.

2- خودروهای تازه نفس انتخاب خوبی نیستند

شاید این توصیه کمی عجیب به نظر برسد اما پیشنهاد می کنیم در خرید اتومبیل های تازه نفس عجله نکنید. در حقیقت ماشین های چینی که تازه وارد بازار می شوند، ممکن است به اندازه کافی خوب نباشند یا پس از مدتی قطعات آن به سختی پیدا شود. البته این موضوع درباره همه کمپانی ها صدق نمی کند. به عنوان مثال شرایط فروش برلیانس h330 چه در روز اول و چه در حال حاضر، با استقبال خریداران مواجه شده است. اما کمپانی هایی هم وجود دارند که به دلیل عرضه محصولات بی کیفیت یا پشتیبانی بد، بلافاصله از بازار ایران خارج شدند.

3- شرکت های گم نام را فراموش کنید

بازار خودروسازی در چین با حضور کمپانی های متنوع، فعالان زیادی دارد. در این بین شرکت های تازه نفس خودروسازی چینی با تولید محصولات تازه، توجه بسیاری از خریداران خودرو را به خود جلب کرده است.

حال، خرید خودرو از کمپانی های گمنام، ممکن است شما را با مشکلاتی نظیر کمبود قطعات، پشتیبانی و گارانتی نا مناسب رو به رو کند. احتمالا شما هم تصدیق می کنید که خرید اچ سی کراس در شرایط فروش اچ سی کراس ایران خودرو بهتر از خرید ماشین از خودروسازی بی نام و نشانی است.  از کمپانی های معروف که سابقه خوبی هم در بازار ایران دارند می توانیم به دانگ فنگ، برلیانس و چانگان اشاره کنیم.

با کیفیت ترین خودرو چینی

4- اتومبیل های مشارکتی را انتخاب کنید

قدیمی ترین خودروسازان دنیا در کشورهای اروپایی و آمریکایی پیدا می شوند و اهالی شرق به تازگی پا به عرصه تولید خودرو گذاشته اند. همین قدمت و تجربه باعث شده که اتومبیل های اروپایی و آمریکایی کیفیت بسیار بالاتری داشته باشند. بنابراین اگر قصد خرید خودرو از چینی ها را دارید سعی کنید به سراغ اتومبیل های مشارکتی بروید. به عنوان مثال هایما تولید برخی محصولات خود را با کمک کمپانی BMW انجام می دهد.

در ایران هم تجربه مشابهی داریم و کیفیت بالای پژو 206 تا حد زیادی مرهون کمک فرانسوی هاست. به همین دلیل هم خرید این محصول در  شرایط فروش اقساطی پژو 206 تیپ 2 با استقبال خوبی رو به رو شده است.

5- پیشرانه ضعیف، درد مشترک اتومبیل های چینی است

اگر به اکثر نقد و بررسی ها نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که پیشرانه اتومبیل های چینی چندان قدرت مند نیستند. البته این به معنی ضعف این اتومبیل ها نیست اما در مقابل کمپانی های بزرگ دنیا استفاده از این نوع پیشرانه ها یک ضعف به شمار می رود.

کدام ماشین چینی بهتر است؟

به عنوان مثال؛ هایما اس 7 علی رغم تمام ویژگی های عالی که دارد اگر در مقابل شاسی بلندهای تویوتا یا بی ام و قرار بگیرد در مسافت های طولاتی نمی تواند حرف چندانی برای گفتن داشته باشد.

6- تحقیق قبل از خرید از متخصصان شما را نجات می دهد

مثل هر خرید دیگری در بازار پیشنهاد می کنیم قبل از خرید اتومبیل چینی حتما با متخصصین صحبت کنید. این صحبت می تواند از طریق پرسش در سایت یا به صورت حضوری اتفاق بیفتد. معمولا مکانیک ها هم گزینه بسیار خوبی در این مواقع به شما می روند. از آنجا که آنها خرابی ماشین های چینی را بیشتر از دیگران دیده اند می توانند کمپانی یا اتومبیل های خوب را به شما معرفی کنند.

از طرف دیگر اگر در انتخاب مردد هستید بهتر است با کسانی که در حال حاضر از اتومبیل های چینی استفاده می کنند به صورت حضوری گفت و گو کنید. راننده های ماشین های چینی می توانند توصیه های بهتری برای انتخاب شما داشته باشند.

7- کمی صبور باشید تا ارزان تر خودرو بخرید

روال بازار در اتومبیل های خارجی مثل ماشین های چینی عرضه اولیه با قیمت بالاست. بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگام عرضه اولیه کمی صبوری به خرج دهید. معمولا این نوسان قیمت پس از چند هفته فروکش می کند و با خیال راحت تری می توانیم خرید را انجام دهیم.

خرید اقساطی خودرو چینی

چند نکته پایانی برای خرید اتومبیل های چینی

در انتها و برای جمع بندی نکاتی که در این مقاله گفتیم می خواهیم چند نکته دیگر را هم بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید خودرو مدلی که مد نظر دارید را انتخاب کنید. مراجعه بدون یک برنامه از پیش تعیین شده ممکن است شما را اسیر تبلیغات یا ظاهر خودرو کند. طبیعتا یک شاسی بلند یا یک کراس اور چینی دو نیاز متفاوت را پوشش می دهد.

نکته دیگر اینکه با توجه به افزایش قیمت سوخت سعی کنید یک خودرو اقتصادی تهیه کنید. قیمت خودرو فقط در زمان خرید مشخص نمی شود و اگر اتومبیلی با مصرف بالا تهیه کنید. مجبور خواهید شد برای سال ها هزینه انتخاب خود را بدهید. همچنین اتومبیلی انتخاب کنید که استهلاک پایینی داشته باشد، چون استهلاک بالا به سرعت هزینه های نگه داری خودرو را افزایش می دهد.

در پایان پیشنهاد می کنیم برای خرید اقساطی خودرو با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید، همکاران ما در سپندخودرو پاسخگوی سوالات شما هستند.