پژو 508 خودرویی است که در مورد رونمایی از آن شایعات بسیاری وجود داشت، این خودرو قرار است توسط ایکاپ (شرکت ایران خودرو و پژو) در ایران عرضه شود.
پژو 508 جزو سدان های سایز متوسط شهری دسته بندی می شود، این کلاس از خودرو جزو محبوب‌ترین کلاس ها به شمار می رود و انواع برندهای توانمند در این بخش حضور دارند. این دسته از خودروها علاوه بر دارا بودن فضای داخلی مناسب، دارای پیشرانه با توان کافی و امکانات رفاهی خوبی نیز می باشند و به همین دلیل قادرند تا اکثر نیازهای عموم خانواده‌ها را تأمین کنند. با توجه به آمارهای سالیان گذشته، سدان های سایز متوسط جز محبوب‌ترین نمونه‌ها در میان خریداران بودند و فروش بسیار خوبی را برای تولید کنندگان به ارمغان آوردند. با توجه به شرایط بازار خودرو تمامی برندها وتولیدکنندگان در پی توسعه‌ی نمونه‌های ایده‌آل برای ورود به این بازار رقابتی می باشند و شرکت پژو نیز با ارائه فیس لیفت پژو 508 سعی در به دست آوردن سهم بیشتری از بازار سدان ها را دارد، ایکاپ نیز قصد دارد تا با وارد کردن پژو 508 آمار فروش اقساطی ایران خودرو را تا حد زیادی بالاتر ببرد.

بررسی کابین پژو 508

فیس لیفت این خودرو در سال 2014 انجام شد و در سال های 2015 و 2016 پژو 508 با طراحی جدیدش به بازار عرضه شد. شکل و شمایل این سدان متوسط، امروزی و زیباست و تا به حال در هیچ یک از محصولات پژو شاهد چنین جذابیتی نبوده ایم به عبارتی روند طراحی محصولات پژو پیشرفت بسیاری داشته است و اکنون حرف زیادی برای گفتن در مقابل رقیبانش دارد.
حقیقتا طراحی کابین پژو 508 بسیار خوب صورت گرفته است و جزو بهترین ها در کلاس خودرویی خودش می باشد. در نگاه اول اگر برند خودرو را ندانیم محصولات سیتروئن و برخی خودروهای آلمانی در ذهنمان تداعی می شود که نشانگر الهام گیری طراحان شرکت پژو از زبان طراحی و المان های سیتروئن است.وجود کاپوت برجسته، جلو پنجره ی کشیده و چراغ های بزرگ در نمای جلوی خودرو ظاهری لوکس و قدرتمند به این خودرو بخشیده است و این موضوع با استفاده ی طراح از خطوط حجم دهنده بر روی کاپوت بیشتر نمایان شده است.

در بخش عقبی خودرو شاهد تفاوت های زیادی هستیم و از طراحی عضلانی خبری نیست. نمای پشت فاقد هیجان است و در عین سادگی به تصویر کشیده شده است، چراغ های ساده و کشیده محصولی با وقار و لوکس را ارائه می دهد. با اینکه نمای جلو و پشت خودرو دارای تفاوت های زیادی می باشند اما این تفاوت ها باعث عدم تناسب نشده اند و در کل پژو 508 دارای طراحی متناسب و یک دستی می باشد که برای جذب مخاطبان هوشمندانه صورت گرفته است.
بدنه پژو 508 نسبت به رقیبانش عضلانی تر است و با توجه به وزن 1480 کیلوگرمی اش در کلاس سدان های خانوادگی قرار می گیرد. پژو 508 در بخش طراحی تمامی توان خود را به کار گرفته است و با به وجود آوردن فضایی لوکس و آرام در داخل خودرو در کنار ظاهری زیبا و جذاب بسیار در این زمینه موفق عمل کرده است. با توجه به تعاریف انجام شده پیش بینی می شود از فروش اقساطی پژو 508 استقبال خوبی انجام شود.