ساینا، تازه واردخانواده سایپا

فروش اقساطی ساینا اتوماتیک با تحویل فوری

ساینا نام خودرویی است که بالاخره بعد از سال ها بر روی خط تولید سایپا قرار گرفته است. مدت ها پس از طراحی آن همچنان در مورد تولیدش زمزمه هایی وجود داشت و تولید آن بلافاصله پس از طراحی آغاز نشد. در صورتی که با این سدان کوچک در خیابان روبرو شوید شاید در نگاه اول نتوانید به راحتی مدل این خودرو را تشخیص دهید و دلیل آن نیز تغییرات عمده ای است که نسبت به تیبا بر روی آن اعمال شده است. از نظر طراحان چهره ی این خودرو زیباتر و طراحی آن دارای تناسب بیشتری نسبت به محصولات قبلی سایپا می باشد. ساینا نسل دوم تیبا یا به عبارتی نمونه ارتقا یافته آن می باشد و فروش اقساطی سایپا با جای دادن این خودرو در لیست خودورهای دارای تسهیلات، گامی هوشمندانه برای افزایش محبوبیت این خودرو در بدو ورودش به بازار برداشت. در این مقاله درباره ی تغییرات اعمال شده بر روی این تازه وارد صنعت خودروی ایران صحبت خواهیم کرد.

تغییرات ظاهری ساینا

همانند خودروهای فیس لیفت شده قبلی، در این خودرو نیز شاهد تغییر اساسی در خط و خطوط اصلی درب ها در نمای جانبی نیستیم و عمده تغییرات ظاهری در فرم چراغ ها و سپرها در نمای جلو و عقبی خودرو محدود می شود. البته ناگفته نماند که تغییرات جزیی نیز در نمای جانبی انجام شده است به عنوان مثال زه ضربه گیر بر روی درب این خودرو که در نمای جانبی تیبا بسیار مشخص بود در این خودرو حذف شده است تا نمای ساده تری برای ساینا رقم بخورد همچنین خط کمانی برجسته و قدیمی گلگیر جلوی تیبا تبدیل به ماهیچه ای عضلانی شده که فرم جلوی خودرو را حجیم تر کرده است. در مورد گلگیر عقب تغییرات بسیار ناچیز بوده و درب باک از فرم مربع شکل خود خارج و دایره ای شکل شده است. همچنین با توجه به قیمت بیشتر ساینا، دستگیره ها و آینه های جانبی همرنگ بدنه شده اند، در کل ساینا طراحی یکدست تری نسبت به تیبا دارد و تمامی این تحولات در نمای ساینا باعث شده تا با خودرویی مدرن تر و جوان پسند تر روبرو باشیم.

مشخصات فنی ساینا

از نظر پلت فرم و قطعات فنی، این خودرو تفاوت چندانی با تیبا ندارد. پیشرانه 1.5 لیتری این خودرو مشابه تیباست و با اعمال تغییرات جزیی بر روی آن توانسته است امکان رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 را بدست آورد. این موتور 8 سوپاپ دارد و تحت استاندارد یورو 4 با کد فنی M15 شناخته می شود.، موتور ساینا قادر است در دور موتور 5300 قدرتی معادل با 87 اسب بخار تولید کند.
گیربکس این خودرو 5 سرعته و دستی است که برای مصارف شهری کاملا مناسب می باشد همچنین شتاب گیری ساینا با توجه به وزن 1050 کیلوگرمی اش عدد نسبتا مناسبی است. برای شروع صحبت در مورد تفاوت های فنی باید به سراغ محور عقب ساینا برویم. در قسمت عقب خودروی ساینا پس از سال ها تحقیق بالاخره واحد مهندسی ساینا توانست فرمت قدیمی کاسه ای را حذف کند و ساینا را به ترمزهای دیسکی مجهز کند. بنابراین ضعف بزرگی که باعث ناراحتی بسیاری رانندگان شده بود در این محصول برطرف شده است.
برگ برنده ی ساینا در این برهه زمانی در بازار، ساخت خودرو با کیفیت بالاتر و مصرف سوخت اقتصادی تر می باشد، همچنین هزینه های نگهداری آن نسبت به محصولات قبلی کمتر است اما همچنان در مورد این خودرو نمی توان نظر دقیقی داد و برای صحبت کردن در مورد میزان پذیرفته شدن ساینا در بازار باید به آمار فروش نقدی مراجعه کرد و منتظر ماند تا درک درستی از میزان استقبال مردم از شرایط فروش اقساطی ساینا اتوماتیک به دست آید.

بدون دیدگاه برای “ ساینا، تازه واردخانواده سایپا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *