یکی از محصولات شرکت کره‌ای کیا اپتیما نام دارد که جزو خودروهای سدان، نیمه لوکس و خانوادگی محسوب می شود. اپتیما برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی تولید شد و یک سال پس از آن در سال 2001 به عنوان مدل از آن رونمایی شد و به بازار راه پیدا کرد. تاکنون 4 نسل از این خودرو تولید شده اند که در هر نسل اپتیما با کیفیت تر و قوی تر از نسل قبل ظاهر شده است. با توجه به اسپرت بودن طراحی این خودرو بسیاری از طرفداران اپتیما نسل جوان هستند و شرایط فروش اقساطی اپتیما 2017 باعث شد تا جوانان نیز بتوانند اقدام به خرید این خودرو نمایند.

تست تصادف اپتیما 2017

اپتیما در میان خودروهای هم رده اش یکی از ایمن ترین ها می باشد. این خودرو در آزمون معروف یورو ان کپ که در سال 2015 برگزار شد، موفقیت بزرگی به دست آورد و توانست 5 ستاره ی کامل کسب کند. تست تصادف از جلو نشان داد که اپتیما در چنین شرایطی عملکرد خوبی را از خود به نمایش می گذارد. در این آزمون بخش جلوی خودرو مورد آزمایش بود و در آن درب موتور تاب برداشت و جلوبندی کاملا آسیب دید اما با توجه به اینکه قسمت های دیگر مانند سقف، ستون، بدنه جانبی و پشت از آسیب ضربه مصون ماندند، اپتیما از این آزمون سربلند بیرون آمد.
در تست تصادف از جلو خودرو با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت با مانع نرم برخورد می کند. با بررسی وضعیت راننده در این تست مشخص شد که در این حالت از تصادف، راننده ایمنی کافی دارد و احتمال آسیب دیدگی به اندام های راننده کم و جزئی ارزیابی می‌شود. در مورد شخص کنار راننده نیز وضعیت به همین صورت است با این تفاوت که پای سمت راست احتمال آسیب دیدگی دارد.
در مرحله دوم خودرو با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت به مانع سخت برخورد کرد. در این آزمون نیز اپتیما وضعیت قابل قبولی داشت و اندام های مهم راننده شامل سر، گردن، پا، شکم و قفسه‌ی سینه‌ در وضعیت سبز ایمنی قرار داشتند. تست تصادف از جلو اینجا تمام می شود و کارشناسان پس از این مرحله تست تصادف از بغل را آغاز می کنند.

در تست تصادف از بغل به ستون میانی آسیب وارد می کنند و سپس وضعیت راننده و اندام ها را تست می کنند. در گزارش صادر شده از یورو ان‌کپ کیا اپتیما 2017، وضعیت ایمنی سرنشین جلو را کاملا سبز نشان داده شده است و پا، قفسه‌ی سینه، شکم، سر و گردن راننده از آسیب ضربه در امان است. کیا اپتیما در بخش ایمنی افراد بزرگسال توانست ۸۹ درصد و در بخش ایمنی خردسال، ۸۶ درصد از میزان کل امتیاز ایمنی یک خودروی ایده‌آل را به راحتی کسب نماید، همچنین در بخش ایمنی عابرپیاده ۶۷ درصد از کل امتیاز توسط داوران به اپتیما اختصاص داده شد. در مجموع کیا اپتیما با به دست آوردن تمامی این امتیازها توانست 5 ستاره کامل از این موسسه ی به نام کسب کند. در فروش اقساطی کیا با توجه به ایمنی بالای کیا اپتیما پس از تست تصادفات، تعداد زیادی از تقاضاها مربوط به این خودروی 5 ستاره می شد.