معرفی رسمی این خودرو در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت امسال صورت گرفت. عرضه آن نیز آخر همین سال انجام شد. طراحی بدنه و کابین در این شاسی بلند جدید، با امکانات ایمنی مدرن و ارتباطات بین خودروهای کیا دیده می شود. جالب است بدانید این خودرو در دو مدل GT Line و هشت سرعته اتوماتیک با موتور ۲.۲ لیتری دیزلی، بسته به انتخاب خریداران نیز ارائه می شود. بر اساس اظهارات مدیر عامل شرکت کیا آمار فروش سورنتو در سال 2018، رقم قابل توجهی را به خود اختصاص داده و عامل رشد فروش در شرکت کیا موتورز به حساب می آید. مدل 2018 با کارایی بالا، ظاهر فوق العاده جذاب طرفدارن زیادی دارد. خصوصأ که در طراحی بدنه و فضای داخلی، هم چنین امکانات ایمنی بهبود خوبی ایجاد شده است. تعداد تقاضای فروش اقساطی کیا سورنتو 2018، بقای مقدار فروش بالای این خودرو را تضمین خواهد کرد.

تغییرات بهبود یافته زیادی بر روی بدنه این خودرو صورت گرفته است. به عنوان مثال: چراغ های LED در قسمت جلو و عقب، سپرهای به روز شده، متالیک تیره در جلو پنجره با پرداخت جدید و طرح ببری مانند نمونه این تغییرات هستند. این اصلاحات از کیا سورنتو 2018 ظاهری بهتر و هدف مندتر ساخته است. رنگ های جدید اضافه شده مثل آبی تیره و اسپرسو غلیظ و چرخ های جدید آلومینیوم آلیاژی از جذابیت های دیگر این خودرو به حساب می آید. تجهیزات به کار رفته در داخل کابین شامل: نمایشگر LCD برای کنترل آب و هوا، صفحه اطلاع رسانی و فرمان با طرحی مدرن می باشند. سیستم ناوبری صوتی جدید به داشبورد کیا سورنتو 2018 اضافه شده است.

کیفیت ادوات فضای داخلی کیا سورنتو 2018

ادوات به کار رفته در فضای داخلی از کیفیت بالایی تشکیل شده و از چرم به علاوه موادی نرم در داشبورد و دیگر قسمت های کابین استفاده شده است. خریداران حق انتخاب دو طرح تک مشکی و دورنگ مشکی و بژ سنگ، هم چنین انتخاب بین پوشش چرم و پارچه ای را دارند. گزینه های دلخواهی نیز مانند پوشش چرم قهوه‌ای یا خاکستری روشن نیز موجود است. صندلی راننده مجهز به پشتیبان کمر چهارسو و صندلی شاگرد به دوسوی قابل تنظیم مجهز شده است. بدین صورت راحتی سرنشین‌ها افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این خودروی شاسی بلند دارای سیستم انتقال قدرت هشت سرعته اتوماتیک می باشد، هم چنین سواری با استحکام و تعویض دنده نرمی را در هنگام راندن با کیا سورنتو 2018 خواهیم داشت. اگر قصد دارید از سیستم انتقال قدرت جدیدی که بر روی آن قرار دارد استفاده کنید باید مدل موتور ۲.۲ لیتری دیزلی را انتخاب کنید.

این سیستم جایگزین جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک در نسل قبلی می باشد. در میان سیستم‌های انتقال قدرت اتوماتیک، گزینه هشت سرعته که به تازگی در خودروهای کیا دیده می شود، دریچه‌های کنترل کمتری را در بر می گیرد. همین موضوع سبب اتصال مکانیکی مستقیم بیشتری به پیشرانه خواهد شد. تعدد دنده‌ها، نه تنها شتاب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، بلکه نقش بسیار مؤثری در کاهش انتشار کربن ‌دی ‌اکسید از مقدار حدودی ۱۷۲ به ۱۵۹ گرم در هر کیلومتر خواهد داشت. مدل GT Line از مدل های قدرتمندتر کیا الهام گرفته و در جهت افزایش تقاضا و فروش، عرضه می شود. این مدل در ظاهر امکاناتی را ارتقاء می دهد که می توان به: کالیپر‌های قرمز رنگ ترمز، چراغ‌های LED مه‌شکن چهارلامپی، پایه‌های زیر درب با برجستگی بیشتر و گذاشتن نشانه GT Line برای این که تمایز آن با مدل های دیگر سورنتو مشخص باشد. در فضای داخلی این مدل، تمامی اجزاء به صورت بهبود یافته از مدل استاندارد وجود دارند.

خودروی شاسی بلند کیا سورنتو، به تازگی موفق به کسب بالاترین نمره در تست‌های تصادف و استحکام مؤسسه ایمنی بزرگراه آمریکا شده است. مدل جدید کیا اولین بار است که با جدیدترین سیستم‌های دستیار راننده هوشمند بتولید می شود این خودرو مجهز به یک سیستم فوق العاده است که با هشداربه راننده از حواس‌پرتی و خواب‌آلودگی جلوگیری می کند. کارکرد آن به این شکل است که رفتار راننده و خودرو را در طول مسیر ارزیابی می کند و به محض این که عدم تمرکز راننده را احساس کند، سریعأ پیغام هشدار صوتی و تصویری را به وسیله صفحه اطلاع‌رسانی نشان می دهد. اگر به دنبال فروش اقساطی خودرو های کیا هستید، کافی است به سپند خودرو مراجعه کنید.