این خودرو که توسط خودروسازی کیا به تولید و عرضه می رسد در کلاس بدنه شاسی بلند با سایز کوچک قرار می گیرد. در نمونه ای که سال 2018 به بازار وارد می شود تغییراتی در بخش های مختلف به وجود آمده است. نسل چهارم خودروهای کیا اسپورتیج مدل فعلی آن می باشد که با تغییرات ظاهری از سال 2015 به بازار عرضه می شود و فروش اقساطی کیا اسپورتیج 2018 نیز به زودی با بهترین شرایط خرید برای خریداران فراهم می شود. طراحی این خودرو بسیار به خودروهای موجود در بازار اروپا شباهت دارد، اما به نسبت آن ها از قیمت پایین تری برخوردار است. پیشرفت شرکت کیا مثال زدنی بوده و در طی مدت کوتاهی به یک خودروساز بزرگ در جهان تبدیل شده است. رقابت کیا با خودروسازانی چون تویوتا، هوندا، شورولت و فورد سرسختانه به پیش می رود.

تغییرات مهمی که بر روی این خودرو صورت گرفته از قبیل: تکنولوژی YES Essential برای پوشش صندلی ها در مدل LX، آیینه های جانبی به علاوه صندلی های جانبی که به گرم کن مجهز شده اند، سیستم نمایش نقطه کور، بسته قابل سفارش طراحی خارجی Sport برای تیپ EX و سیستم هشدار ترافیک در قسمت پشتی خودرو می باشد. طراحی داخلی کیا اسپورتیج 2018 بسار زیبا و به روز کار شده و این خودرو در تمام تیپ های موجود سیستم انتقال قدرت به چهار چرخ را داراست. مصف سوخت این خودرو متوسط بوده و امکانات کمک راننده جدیدی به آن اضافه نشده است. دو مدل موتور برای این خودرو در نظر گرفته شده که هر دو 4 سیلندر بنزینی هستند. یکی از آن ها با حجم ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی و دیگری ۲.۰ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر می باشد.

مشخصات فنی دو موتور کیا اسپورتیج 2018

موتور ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی از سیستم توربوشارژراستفاده نمی کند و نیروی ۱۸۱ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دقیقه و گشتاور ۲۳۷ نیوتون متر در دور موتور ۴.۰۰۰ دقیقه را تولید می کند. این موتور که پیشرانه پایه کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ محسوب می شود، در زمان ۸.۱ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر می رسد. پیشرانه دیگر که همان موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری می باشد، با حجمی معادل ۱.۹۹۸ سی سی ۱۶ سوپاپه، قدرت ۲۳۷ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دقیقه و حداکثر گشتاور ۳۵۲ نیوتون متر در دور موتور ۱.۴۵۰ دقیقه را تولید کرده و در اختیار راننده قرا می دهد. این پیشرانه در مدت زمان ۶.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت ۲۰۹ کیلومتر در ساعت می رسد.

کیا اسپورتیج 2018 در 3 تیپ عرضه می شود. این تیپ ها به نام های EX، LX و SX موجود بوده و این امکان برای هر سه مورد وجود دارد تا بتوانند سیستم انتقال نیرو به هر چهار چرخ را داشته باشند. تیپ LX که مدل پایه محسوب می شود و به صورت استاندارد بر روی آن قرار می گیرد، در دو حالت دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک به فروش می رسد. تجهیزات مهمی که بر روی این تیپ نصب شده شامل: رینگ های 17 اینچی آلیاژی، باله عقبی، شیشه های دودی، چراغ های روشنایی در روز که به لامپ های LED مجهز شده اند، برف باک کن به علاوه سیستم یخ زدایی، سیستم ورود بدون نیاز به کلید و آینه های جانبی، صفحه نمایش 5 اینچی لمسی و رنگی و غربیلک فرمان تلسکوپی می باشند.

امکانات در تیپ های مختلف کیا اسپورتیج 2018

تیپ EX در مدل دیفرانسیل جلو به فروش می رسد. این خودرو نه تنها امکانات تیپ LX را به طور کامل داراست، بلکه  ویژگی های مختص به خود را نیز دارد. که از آن نمونه می توان: رینگ های 18 اینچی، صندلی با پوشش چرمی، سیستم هشدار ترافیک، سیستم نمایش نقطه کور، غربیلک فرمان با پوشش چرمی و اهرم دنده ، ورود و استارت خودرو بدون کلید، صفحه نمایش 7 اینچی، صندلی راننده با قابلیت تنظیم در 10 جهت متفاوت و الکتریکی و سیستم گرم کن برای صندلی جلو را نام برد. هر دوی این تیپ ها تجهیزات سفارشی را نیز دارا هستند که امکان انتخاب آن ها وجود دارد.

تیپ SX گران قیمت ترین بین مدل های دیگر به حساب می آید که در دو مدل دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک موجود است. این نمونه تجهیزات مدل EX را به علاوه تجهیزات مخصوص به خودش داراست. چند نمونه از تجهیزات اختصاصی مهم آن شامل: سانروف شیشه ای، رینگ 19 اینچی آلیاژی، سیستم تعلیق اسپرت و ترمز اضظراری خودکار می باشد. برای اطلاع از فروش اقساطی خودرو های دیگر و مشاهده امکانات فنی به سایت سپند خودرو مراجعه کرده و یا با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.