تعداد زیادی از خریداران طرفدار سگمنت SUV میان سایز می باشند. در این رده رقابت جدی میان تعدادی شاسی بلند سایز متوسط به عنوان مثال: هوندا CR-V، جیپ چروکی، میتسوبیشی اوتلندر، سوبارو فارستر، هیوندای توسان و از همه مهم تر کیا اسپورتیج وجود دارد. مقایسه میان این خودروها بیشتر در زمینه سرعت، راحتی در راندن و فرمان پذیری مناسب صورت می گیرد که امتیاز بالاتر به خودرویی که از در صد بیشتری از این امکانات بهره می برد تعلق می گیرد. حال می خواهیم نمای خارجی این خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. خصوصیت مشترک تمامی خودروهای کیا که تبدیل به نمادی برای آن ها شده جلو پنجره ای به شکل پوزه ببری که حالتی مشبک گونه دارد می باشد. البته باید گفت در این قسمت وجود فلاپ پلاستیکی و ورودی هوای کوچک از زیبایی و جذابیت ظاهری به مقدار زیای کاسته است. اما چراغ مثلثی شکل و ایجاد حجم در بدنه این موضوع را جبران کرده است. قاب پلاستیکی پنج ضلعی چراغ مه شکن به همراه نوار کرومی که دور آن را فرا گرفته و دو خط کرومی که زیر این مجموعه قرار دارد را در برگرفته است. این خودرو در نمای عقب نمایانگر یک خودروی اسپرت است. در قسمت عقب این خودرو چراغ تیز، شیشه با سایزی کوچک که اسپویلری نیز در بالای آن قرار دارد را می بینیم.

طراحی داخلی کیا اسپورتیج 2017

در داخل کابین از پلاستیک نرم با کیفیتی فوق العاده مواجه هستیم. صندلی‌هایی از جنس چرم با کروم مات در قسمت هایی خاص زیبایی مثال زدنی را به آن بخشیده است. وجود نمایشگری لمسی با امکان اتصال موبایل  و دو خروجی 12 ولتی همراه یک پورت USB در کنسول مرکزی از امکانات خوب فضای داخلی کیا اسپورتیچ 2017 می باشد. برای قرار داردن وسایل قسمت های مناسبی در محلی هوشمندانه تعبیه شده است. در ردیف دوم فضای پا برای سرنشینان به اندازه دو بزرگ سال یا سه نوجوان در نظر گرفته شده که در مقایسه های صورت گرفته با هوندا CR-V این خودرو از کیا اسپورتیج 2017 از این نظر راحت تر و بزرگ تر است. فضای صندوق عقب نیز اندازه ای بزرگ با پوششی ضخیم دارد.

این خودرو نسخه پرمیوم SI را داراست. این نسخه از پیشرانه ای 2 لیتری بهره می برد که توان 153 اسب بخار در 6200 دور و گشتاور 192 نیوتون متر در 4000 دور را تولید می کند. کیا اسپورتیج 2017 دارای جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک می باشد که قدرت ایجاد شده را به چرخ های جلو انتقال می دهد. مصرف سوخت ترکیبی که توسط کمپانی کیا محاسبه و معرفی شده 7/9 لیتردر صد کیلومتر می باشد. در آزمایشات انجام شده برای عملکرد نتیجه حاصل به این شکل بود که باید در فضای شهری پیشرانه قوی تری برای این خودرو در نظر گرفته شود. اتفاق خوبی که در مورد جعبه دنده شاهد آن بودیم کارکرد مناسب آن بود. این گیر بکس 6 ساعته هیچ گونه صدای بد و لرزشی را به بیرون نداده است. همین موضوع شما را راغب به انتظار برای فروش اقساطی خودرو کیا اسپورتیج 2017 می کند.

امکانات و تجهیزات کیا اسپورتیج 2017

عملکرد فرمان پذیری در سرعت های پایین مناسب بوده اما به ندرت با افزایش پیدا کردن سرعت این مقدار کاهش پیدا می کند. در هنگام سواری تعادل حس می شود اما این خودرو خصوصیات مثبت و منفی را طوری در کنار هم قرار داده که نمی توان نظر قاطعانه نسبت به خوب و بد بودن آن داد. از امکانات به کار رفته در کیا اسپورتیج 2017 می توان: رینگ‌های آلومینیومی 18 اینچی، اپل کار پلی و اندروید اتو، صفحه ‌نمایش تمام لمسی 7 اینچ با امکان GPS ، سیستم روشنایی روز و تهویه اتوماتیک را نام برد. تجهیزات قابل سفارش نیز شامل: سنسور باران، سنسورهای پارک، مشاهده شیشه عقب و برف‌پاک‌کن اتوماتیک می باشد. به طور کلی کیا از سیستم ناوبری مناسبی برخوردار است و دیگر نیازی به استفاده از برنامه های موبایلی پیدا نمی کنید. کیا اسپورتیج 2017 شباهت قابل توجهی به هیوندای توسان دارد و جزو پر فروش ترین خودرو ها محسوب می شود. این خودرو توانسته 5 ستاره از موسسه معتبر NHTSA آمریکا را کسب کند که نشانگر ایمنی بالای آن است. طراحی در کشور آلمان در مرکز طراحی کیا انجام شده است. در این طراحی سعی بر آن بوده تا عملکرد آئرودینامیکی اسپورتیج را بهبود پیدا کند.