پژو پارس اولین خودروی نسبتا لوکس در بازار ایران بود که در سال 1379 در ایران خودرو متولد شد. با توجه به طراحی جذاب خودرو در آن زمان محبوبیتش نیز افزایش پیدا کرد و پس از مدتی تعداد زیادی پژو پارس  LX در خیابان های شهر تردد می کردند همچنین میزان فروش اقساطی ایران خودرو به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده و تقاضا برای این خودرو بالا رفته بود. پارس LX  در سال 89 علاوه بر بهره مندی از امکانات فراوان، کیفیت قطعات و مونتاژ را هم بالا برد تا همچنان در اوج باقی بماند اما با ورود خودروهای چینی و قیمت های مشابه با امکانات بیشتر، رفته رفته تقاضا برای این خودرو کم شد و رقیبان چینی مانند جک سهمی از بازار خودرو را به دست گرفتند. فروش اقساطی پژو پارس 97LX اما قصد دارد تا سهم گرفته شده از ایران خودرو را دوباره به دست بیاورد.

رقابت پژو پارس 97 با همتایان چینی

در یک برهه ی زمانی بیشتر هموطنانمان به خودروهای چینی روی آوردند و کیفیت پایین محصولات ایرانی در این موضوع بی تاثیر نبود. ایران خودرو اما با بالا بردن کیفیت مونتاژ قطعات و سطح کیفی محصولات همواره در تلاش است تا بتواند به دوران اوج فروش خود در گذشته برسد. از جمله مزایای پژو پارس LX در زمان محبوبیت زیادی که داشت موتور TU5 بود. این موتور دارای حجمی در حدود 1.6 لیتر می باشد و یکی از شناخته شده ترین پیشرانه های گروه سیتروئن به حساب می آید.

شتاب گیری خوب، آلایندگی کم و حجم متناسب آن برای یک خودروی شهری باعث شد تا پیشرانه TU5 در خط تولید ایران خودرو باقی بماند و به قلب تپنده ی پژو پارس تبدیل شود، در زمانی که از این موتور برای پژو پارس LX استفاده کردند،  لقب قلبی جدید در سینه شیر سالخورده برای گزارش این خبر توسط خبرنگاران انتخاب شد. از تجهیزات به کار گرفته شده در این خودرو می توان به سیستم سوخت پاششی، فرمان تقویت شده و کنترل برقی آینه ها اشاره کرد. پژو پارس LX همچنین با استانداردهای کنترل آلودگی و مصرف روز دنیا مطابقت دارد و تا به حال امتحان خود را پس داده است.

دوام قطعات و قوای خوب فنی پژو پارس LX اثبات شده است و تجربه به تمامی رانندگان ثابت کرده  که این خودرو راحتی و کاربرد خوبی دارد. تنها موردی که خریداران را در مورد این خودرو یک قدم به عقب می کشد طراحی در نظر گرفته شده برای آن است که قدیمی یا زشت نیست اما به هر حال بعد از چند سال تولید تکراری شده است. وضعیت بازار در فروش پارس 97LX  بسیار موثر خواهد بود و کارشناسان باید به فکر یک مزیت رقابتی جدید تر برای فروش بالاتر باشند، هرچند شاید ترفندهای دیگری برای به دست آوردن بازار و رقابت با کمپانی های چینی در نظر داشته باشند.