هوادارن کلاس هاچبک از زمانی که فولکس گلف در ۱۹۷۳ مطرح شد بسیار بیشتر شدند، این خودروی آلمانی هم چنان در رده ی پرفروش ترین خودروهای حوزه ی حمل و نقل جهانی قرار دارد. کلاس هاچبک سه زیرشاخه ی اصلی دارد که در سایز بدنه متفاوت می باشند. کوچک، استاندارد و متوسط که با افزایش ارتفاع به کراس اوور هم تغییر گروه می دهند.
هیوندا از جمله کمپانی هایی است که در سبد محصولات خود انواع خودروها در کلاس بدنه های مختلف را دارد. مدل i20 میان محصولات دیگر به دلیل سایز بدنه ی متوسط و بازه ی قیمتی متعادل از جذابیت بیشتری برخوردار است، این خودرو مشکلات مربوط به فضای کم i10 و قیمت بالای i30 را نیز ندارد.

هیوندای i20 مدل 2018 و نسل های پیش از آن

اولین نسل از i20 در سال 2008 عرضه شد و تا زمانی که تولیدش به پایان رسید(سال 2014) در ایران حضور داشت. هدف اصلی این نسل از i20 پر کردن فاصله ی میان i10 و i30 بود. هیوندای i20، به صورت همزمان در سه کارخانه‌ی بزرگ هیوندای در ترکیه، هندوستان و موزامبیک، در خط تولید قرار داشت و مونتاژ نیز می شد. این مدل درحقیقت معادلی برای خودروی اکسنت در بازارهای جهان سوم بود که به دلیل قیمت پایین تر و کسب 5 ستاره ایمنی از بنیاد تست تصادفات اروپا بهترین جایگزین برای این خودرو محسوب می شد، هیوندای i20 در بازار آمریکا و کشورهای دیگری که قدرت خرید بالاتری داشتند به ندرت دیده می شد و بیشتر تقاضاها برای هیوندای اکسنت صورت می گرفت.
نسل دوم i20 اما به تازگی وارد ایران شده است و در ظاهر بدنه و طراحی کلی فراتر از انتظار کارشناسان ظاهر شد. این نمونه از هیوندای در سال 2015 فروش خود را آغاز کرد و در کنار تولید پرتیراژ در کارخانه های هیوندای ترکیه و هند، در خط تولید ایران نیز حضور داشت. جالب است بدانید این نسل از i20 در رقابت های جهانی رالی نیز حضور داشت و با موفقیت های متعدد پرونده ی شرکت در مسابقات سال گذشته را بست. مانند نسل پیش این خودرو نیز در آمریکا حضور نداشت و بیشتر برنامه ریزی ها در جهت فروش بیشتر در اروپا صورت گرفته بود. برای فروش اقساطی هیوندای i20 مدل 2018 در اروپا و کشورهای دیگر نیز برنامه ریزی دقیقی در جهت کسب بیشترین سود در کمترین زمان انجام شده است که با توجه به سوابق درخشان این کمپانی در عملی کردن نقشه هایش، این راهکار نیز با موفقیت اجرا می شود.
از جمله رقیب های این خودرو در طی اجرای برنامه سالیانه، فولکس پولو و رنو کلیو می باشند که به احتمال زیاد کمپانی هیوندای برای از راه به در کردن هر کدام تمهیداتی اندیشیده است. نسخه ی سه در از این خودرو نیز تولید شده که با توجه به شرایط بازار وارداتی در ایران نمی توان انتظار ورود این خودرو به داخل کشور را داشته باشیم و تنها نسخه ی پنج در از هاچبک هیوندای i20 قابل سفارش خواهد بود.
هیوندای i20 سال 2018، فیس لیفت جدید نسل پیش
در این فیس لیفت انتظار می رود بدنه و کابین تغییرات کمی داشته باشند و چراغ های به روزتر در کنار LEDهای دید در روز برجسته تر ظاهر i20 را مدرن تر کنند. رینگ های آلیاژی جدید در کنار سپرهای جلو و عقب بازطراحی شده از دیگر تغییراتی است که معمولا هیوندای در محصولات خود اعمال می کند. در ضمن به احتمال قوی به کالیته ی رنگی این خودرو نیز اضافه خواهد شد اما مشخص نیست این رنگ ها به عنوان آپشن سفارشی در ایران قابل سفارش باشند یا خیر. فروش اقساطی هیوندای در حال حاضر با همان تعداد رنگ در حال انجام است.