خودرو هیوندای ولستر توربو یک خودروی هاچ بک 3 در است که حدود 5 سالی می شود که به بازار راه یافته است. طراحی فوق العاده خاص و رنگ بی نظیر این خودرو چشم ها را محو خود می کند. در واقع مدل اولیه هیوندای ولستر در سال 2013 و مدتی بعد هیوندای توربو نیز راه خود را به بازار باز کرد. مدل توربو به این دلیل طراحی شد که قدرت موتور با ظاهر مسابقه ای آن هماهنگی داشته باشد. در واقع مدل توربو ترکیب 2 تیپ عادی و توربو می باشد. این خودرو با اسم ریمیکس لیمیتد ادیشن نیز به صورت  فروش اقساطی هیوندای به فروش می رسد. هیوندای ولستر توربو به اندازه ای که از ان انتظار می رود و به نسبت این که لقب سریع بودن به آن داده شده سریع عمل نمی کند.

قدرت هیوندای ولستر در عمل

هیوندای ولستر توربو مجهز به پیشرانه 1/6 لیتری 4 سیلندری می باشد. قدرت این خودرو 201 اسب بخار است و 195 پوند گشتاور تولید می کند. انتقال قدرت از موتور به چرخ ها در این نسخه جدید توربو به سرعت انجام می پذیرد. حتی گیربکس قادر به این نیست که خللی در آن ایجاد کند. نهایت مقدار قدرت در هر دور ۶۰۰۰ و بیشترین اندازه گشتاور در هر بازه ۱۷۵۰ تا ۴۵۰۰ می باشد و جالب است بدانیدکه بیشترین میزان کارکرد یک موتور در همین میزان بازه است.  ولستر توربو با گیربکس 6 دنده یا هفت دنده دستی اتوماتیک دو کلاچه کار می کند. این خودرو در رنگ نارنجی نظر هر بیننده ای را جلب می کند و برای رانندگی در فضای شهری کاملا مناسب می باشد. در هنگام شروع به حرکت تکان خاصی دارد که از اوایل تولید در آن وجود داشت. در کل هیوندای ولستر توربو یک هاچ بک کامپکت متفاوت است.

تایرهای چهار فصل با چسبندگی مناسبی که دارد به راننده این امکان را می دهد که به راحتی مانورهای سنگین بدهد. رانندگی در بزرگراه ها سرو صدای باد و جاده را به داخل هدایت می کند و این موضوع به نحوی یکی از ضعف های این خودرو به شمار می رود. این خودرو جزو اولین هیونداهایی است که کلاچ 2 تایی و اتوماتیک دارد. همچنین با سیستم گیر بکس می تواند کیفیت تعویض دنده فوق العاده خوبی را به نمایش بگذارد. شما می توانید به راحتی دنده را به حالت دستی یا اتوماتیک تغییر دهید. از تجهیزات رفاهی این خودرو می توان به سیستم ورود کلید هوشمند، سوئیچ کروزکنترل بر روی فرمان، سقف پانوراما، سیستم تهویه مطبوع تمام اتوماتیک و تنظیم برقی صندلی ها اشاره کرد.

طراحی کره ای هیوندای ولستر

ظاهر این خودرو به معنای واقعی زیباست و تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آن دارد. در فضای داخلی چرم مشکی رنگ و در قسمت هایی نارنجی هم رنگ بدنه خودرو به آن جلوه ای خاص و منحصر به فرد بخشیده است. همین طور ارتفاع پایین صندلی ها بر ویژگی اسپرت بودن آن تاکید کرده و با وجود این که به مقدار زیادی در داخل داشبورد و پنل درب ها پلاستیک به کار رفته اما بیشتر این مواد جنس مرغوبی دارند. دید به بیرون با وجود این که پنجره عقب2 تکه است مناسب و خوب می باشد.

خصوصیتی که این خودرو را به روز نگه داشته فرم منحنی سقف، درب های فانتزی گونه عقب و فرم بزرگ چراغ های جلو خودرو است. سوراخ های هوا کشی که روی کاپوت تعبیه شده فایده عملی ندارد، فقط جنبه تزئینی و زیبایی دارد. قابل توجه است که تویوتا ولوستر توربو بر عکس تمام رقبایی که دارد متقارن نیست. به این شکل که درب ها در دو طرف هم از تعداد و هم از اندازه متفاوتی برخوردار هستند. فروش اقساطی هیوندای ولستر در سپند خودرو امکان تهیه این خودرو را به راحتی و بی دردسر فراهم می کند.