هیوندای اکسنت 2018، ارزان یا گران؟

فروش اقساطی هیوندای اکسنت 2018

ماشین های رنج ارزان قیمت چندان قابل اعتماد نیستند و با خرید آنها نباید انتظار امکانات کامل به همراه کیفیت خوب را داشته باشیم. کم برند هایی پیدا می شوند که در رنج خودروهای دست پایین خود محصولاتی با ارزش خرید بالا تولید کرده باشند. اما هیوندای قبل از این ثابت کرده است که می‌تواند ماشین هایی با ظاهر جذاب و امکانات قابل قبول روانه ی بازار کند. هیوندای اکسنت عنوان یکی از ارزان‌ترین خودروهای این کمپانی است که به تازگی برای سال 2018 به روز شده است، این خودرو با چهره‌ای جدید و مطابقت با زبان طراحی جدید کمپانی هیوندای به زودی به بازار کشورمان وارد خواهد شد.
با توجه به پیشرفت های تکنولوژی‌ در حوزه صنعت خودرو و بازار رقابتی میان کمپانی‌ها در حال حاضر به تمام ویژگی های کوچک و بزرگ یک خودرو اهمیت زیادی داده می شود و هیوندای نهایت سعی خود را برای ارتقا این بخش ها در اکسنت جدید به کار گرفته است. اکسنت جدید در تمامی ابعاد از نسل قبلی بزرگتر است به میزان 1.5 سانتی متر به طول این خودرو افزوده شده است و عرض خودرو نیز 3 سانتی متر افزایش داشته است، با وجود این تغییر در ابعاد هنوز هم هیوندایa اکسنت جدید یک خودروی بزرگ به حساب نمی آید و یک خودروی جمع و جور است.

طراحی و قوای فنی هیوندای اکسنت 2018

در مورد طراحی خودرو بخش قابل توجهی از این خودرو را می توان در سدان های تولیدی هیوندای مشاهده کرد و از طرفی این مسئله چندان قابل توجه نیست چون هیوندای در طراحی خودروهایش نقصی نداشت که بخواهد در مدل جدید این نقص را برطرف کند بنابراین بیش‌ترین تمرکز طراحان بر روی فضای داخلی بوده است تا این فضا به سمت کاربردی تر شدن پیش رود و می توان گفت در این قسمت کاملا موفق عمل کرده اند، با دریافت بازخورد بعد از اتمام یک دوره از فروش اقساطی هیوندای بیش از 90 درصد از مشتریان از طراحی فضای داخلی و بیرونی این خودرو ابراز رضایت کرده بودند.
با رسیدن به بحث قوای فنی باید بگوییم نیروی مورد نیاز خودروی اکسنت از موتور 1.6 لیتری با 4 سیلندر تامین می شود که به وسیله گیربکس 6 سرعته دستی یا اتوماتیک به چرخ های جلو انتقال داده می شود. با توجه به اینکه هیوندای در این مدل سعی داشته تا سیستم انتقال قدرت را در دورهای پایین تر بهبود دهد به میزان 7 اسب بخار از قدرت خروجی خودرو کاسته شده است اما در عوض در سواری های شهری موتور قوی تری را تجربه خواهید کرد که به راحتی شتاب می گیرد.

از دیگر مزایای هیوندای اکسنت 2018 کابین ایزوله تر با صدای کمتر است، در تست انجام شده در بزرگراه ها صدای تایرها و موتور در حد قابل قبولی بیرون خودور باقی می ماند و در واقع هیوندای اکسنت بهترین عملکرد را در این زمینه میان هم قیمت هایش دارد. در سوار ی و کنترل خودرو نیز نسبت به نسل قبلی بهبودهایی حاصل شده است، هیوندای در سیستم تعلیق پیشرفت کرده است و به همین دلیل شاهد سواری نرم تری از این خودرو هستیم. در داخل خودرو میان کیفیت مواد مصرفی و قیمت خودرو تناسب معقولی برقرار است و با وجود استفاده از قطعات پلاستیکی اما ابدا این قطعات سر و صدای ناحوشایندی ندارند و حس بدی را به سرنشینان منتقل نمی کنند، هرچند نمی‌توان به کیفیت داخل خودرو لقب عالی را نسبت داد اما در این رنج قیمتی، اکسنت طراحی و کیفیت قابل قبولی دارد.

تا این لحظه قیمت نهایی اکسنت توسط هیوندای همچنان اعلام نشده است اما به احتمال زیاد و بر مبنای گزارش ها اکسنت یک خودروی خیلی ارزان یا خیلی گران در سگمنت خود نخواهد بود و قیمتی متعادل خواهد داشت، با توجه به ارائه امکانات مناسب و کیفیت متناسبش با ورود به بازار احتمالا محبوبیتی مانند فروش اقساطی هیوندای اکسنت در نسل قبل را تجربه خواهد کرد.

بدون دیدگاه برای “ هیوندای اکسنت 2018، ارزان یا گران؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *