تویوتا CHR یکی از بهترین خودروهای کراس اوور موجود در بازار است که آمار فروش بسیار خوب آن در سال 2017 میلادی این خودرو را تبدیل به یکی از محبوب ترین کراس اوورهای سال کرد. بسیاری از جوانانی که تویوتا سی اچ آر را خریداری نمودند از انتخاب خود راضی بودند، آنها اذعان داشتند که این محصول از تویوتا هیجان بیشتری را در قسمت طراحی دارد و به همین دلیل بیشتر مورد توجهشان قرار گرفته است.

تویوتا سی اچ آر خودرویی است که علاوه بر طراحی جذاب و زیبا تمام مزیت های فنی مربوط به خودروهای برند تویوتا را نیز دارد و عملکرد خوبی را از خود ارائه داده است. البته این به معنای بی عیب و نقص بودن C-HR نیست و مطمئنا هر محصولی که وارد بازار می شود مزیت ها و معایب مربوط به خودش را دارد و خریداران باید نسبت به توقعاتی که از یک خودرو دارند انتخاب درستی در هنگام خرید خودرو داشته باشند. فروش اقساطی تویوتا CHR هیبریدی توسط کسانی استقبال شد که خواهان خودرویی مدرن مانند سی اچ آر بودند تا علاوه بر ظاهر زیبا و مزیت های فنی مناسب استفاده از سوخت پاک نیز در دستور کاریش قرار داشته باشد.

 

بررسی نقاط قوت و مزیت های تویوتا CHR

هر خودرویی با توجه به سلیقه و نیاز خریداران انتخاب می شود اما در این میان ویژگی هایی هستند که جزو نقاط قوت یک خودرو محسوب می شوند و هر کدام تا حدی می توانند نقاط منفی را پوشش دهند. تویوتا سی اچ آر خودرویی است که ارزش نقاط مثبتش به مراتب خیلی بیشتر از نقاط منفی آن می باشد و به همین دلیل اکثر خریداران د رمواجهه با این خودرو قانع به خرید آن می شوند. در ادامه به چند مورد از مهم ترین نقاط قوت C-HR اشاره می کنیم.

 

طراحی مدرن تویوتا سی اچ آر

در طراحی سی اچ آر، تویوتا نهایت سعی خود را برای ارائه محصولی مدرن و هیجان انگیز انجام داده است. این خودرو برخلاف نمونه های دیگر از محصولات تویوتا طراحی جوان پسندی دارد و کاملا آینده نگرانه ترسیم شده است. با وجود اینکه بحث طراحی خودرو کاملا سلیقه ای است اما سی اچ آر می تواند نظر اکثر افراد علی الخصوص جوانان را به خود جلب نماید.

 

فضای داخلی جادار تویوتا CHR از نقاط قوت و ویژگی های مثبت

کراس اورها به اندازه ی خودروهای شاسی بلند جادار نیستند اما این موضوع در موردسی اچ آر صدق نمی کند. تویوتا CHR به راحتی پذیرای 5 سرنشین بزرگسال می باشد و فضای جلوی پای هر سرنشین نیز به میزان کافی است. فضای بار نیز در این خودرو حجم مناسبی دارد و با توجه به این شرایط سی اچ آر خودرویی مناسب برای مسافرت های خانوادگی نیز می باشد. همین موضوع تبدیل به یکی از نقاط رقابتی سی اچ آر شده است و دیگر رقبای این خودرو درصدند تا با ساخت کابین های بزرگتر بتوانند به این مزیت نیز دست پیدا کنند و سهمی از بازار سی اچ آر را بگیرند. طراحی داخلی تویوتا و متریال استفاده شده در داخل این خودرو نیاز به تعریف ندارد و مانند دیگر محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

 

تجهیزات ایمنی استاندارد تویوتا CH-R

تجهیزات ایمنی امروزه در اکثر خودروها وجود دارد اما اینکه کیفیت این تجهیزات بالا باشد و ساخت آنها با وسواس خاصی صورت پذیرفته باشد مسئله ی کمیابی است که در تویوتا سی اچ آر دیده می شود. این خودرو دارای به روز ترین تجهیزات و امکانات ایمنی است که مواردی از آنها به صورت آپشن در اختیار مشتری قرار می گیرند. سیتم های فعالی نیز وجود دارند که جزو امکانات پایه ی سی اچ آر محسوب میشوند و در هنگام خرید به صورت پیش فرض بر روی خودرو نصب هستند. از جمله این امکانات می توان به قابلیت کروز کنترل اتومات، سیستم هشدار رانندگی بین خطوط، نور بالای اتوماتیک در مواقع نیاز، سیستم هشدار دهنده قسمت های کور خودرو که راننده دید کمی نسبت به آنها دارد و سیستم ترمز خودکار قبل از برخورد به جسم یا خودروی دیگر اشاره کرد.

 

نقاط ضعف و کمبودهای تویوتا CHR

پس از صحبت در مورد ویژگی های مثبت این خودرو، به سراغ ضعف های آن می رویم تا نقاط منفی آن را نیز بررسی کرده باشیم.
کارشناسان فنی خودرو اعتقاد دارند که با توجه به وزن و ابعاد خودرو باید برای سی اچ آر پیشرانه ی بزرگتری انتخاب می شد تا عملکرد فنی تویوتا سی اچ آر سرحال تر و پر نفس تر از همیشه باشد. رانندگی با CHR احساس سنگینی یا خفگی خودرو را به شما نمی دهد اما با این حال در صورتی که پیشرانه ای با حجم بیشتر برای تویوتا سی اچ آر انتخاب می شد این خودرو عملکرد سریع تری را از خود در جاده های ناهموار و برون شهری به نمایش میگذاشت.
جذاب ترین نکته در مورد موتور تویوتا همان ویژگی کم آلاینده بودن آن است و کارشناسان تویوتا اولویت برتر در طراحی این خودرو را همین موضوع قرار داده اند.

مورد بعدی فناوری پایین تویوتا سی اچ آر است. CHR با وجود اینکه خودرویی مدرن محسوب می شود اما فناوری مدرن خاصی ندارد و تنها مجهز به یک صفحه نمایش 7 اینچی لمسی می باشد. شاید اگر در طراحی این خودرو سیستم ناوبری ماهواره ای و پورت مربوط به اپل کار پلی و اندروید را برایش در نظر می گرفتند سی اچ آر از نظر فناوری وضعیت بهتری پیدا می کرد.

مورد آخری که با نبودش بسیاری از فرصت های فروش اقساطی تویوتا از دست رفته، سیستم چهار چرخ متحرک است. تمام رقبای تویوتا از این ضعف به خوبی استفاده کرده اند و در طراحی محصولات جدیدشان تمامی خودروها به 4WD مجهز می باشند. دقیقا در همین نقطه است که طرفداران خودروهای چهار چرخ محرک با نبود این آپشن از خرید تویوتا سی اچ آر منصرف می شوند و به سمت شاسی بلندهایی می روند که با داشتن این ویژگی می توانند در جاده های یخ زده و لغزنده به راحتی راه بروند. تنها مدل از سی اچ آر که مجهز به این سیستم می باشد نمونه ی 1.2 لیتری توربو سی اچ آر می باشد که از بنزین به عنوان سوخت استفاده می کند.