برلیانس خودرویی چینی با طراحی زیباست که نسبت به خودش دارای کیفیت خوبی نیز می باشد، در طراحی بدنه  برلیانس H330 به سادگی می توان اثرات همکاری با BMW را مشاهده کرد. این کمپانی پس از شروع همکاری با شرکت خودروسازی به نام  بی ام و از طراحی محصولاتش تاثیر پذیرفت و خودروهای تولیدی برلیانس شباهت زیادی به محصولات بی ام و پیدا کردند تا حدی که جلو پنجره برلیانس کاملا مشابه بی ام و می باشد. برلیانس H330 در بازار فعلی خودروهای چینی از زیباترین های سگمنت خودش محسوب می شود. زیبایی این خودرو مدیون خطوط ریز استفاده شده در طراحی بدنه و طرح هوشمندانه چراغ ها می باشد. درون کابین برلیانس مبنای طراحی سادگی است تا هیچ وقت فضای داخلی خودرو برای کاربران خسته کننده نشود. رنگ بندی کرم و مشکی نیز کلاس خاصی به نمای داخلی بخشیده است، کیفیت برلیانس نسبت به رنج قیمتی که در آن قرار دارد بالاست.

امتیازات کمتر دنا اما محبوبیت بیشتر

در بخش قوای فنی، برلیانس دارای یک پیشرانه 4 سیلندر خطی با حجم 1498 سی سی است که قادر است در دور موتور 5800 قدرتی معادل با 103 اسب بخار تولید کند، همچنین این خودرو در دور موتور 3800 دور در دقیقه گشتاور 138 نیوتن متری را در اختیار سیستم فنی خودرو می گذارد. یکی از نقاط قوت برلیانس بر مبنای اقتصادی بودن خودرو شکل گرفته است، این خودرو با شتابگیری روان و خوبی که دارد و مصرف سوخت 6.7 لیتری مناسبش با وجود گیربکس اتوماتیک از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است، میزان استهلاک این خودرو نیز نسبت به محصولات ایرانی کمتر است و مصرف کنندگان برلیانس تا به حال از خرابی بیش از حد خودرو شکایت نکرده اند و همواره از کیفیت و دوام قطعات راضی بوده اند. به طور کلی برلیانس در بخش فنی نمره قابل قبولی کسب می کند اما از نظر ترمز دنا بسیار بهتر از برلیانس عمل می کند و هندلینگ رضایت بخش تری دارد. در دنا خبری از تکان های شدید نیست و تعویض دنده ها با هماهنگی موتور و گیربکس به راحتی صورت می گیرد .

در هر صورت دنا یک پیشرفت بزرگ برای خودروسازی کشورمان محسوب می شود و با توجه به ترمزهای قوی و هندلینگ بهتر در کنار این موضوع که یک خودروی وطنی است و مطمئنا خدمات پس از فروش بهتری به خریداران ارائه می دهد، توانسته نظر افراد بیشتری را به خود جلب کند. فروش اقساطی دنا با استقبال ایرانیان مواجه شد تا دوباره بازار خودرو شاهد محبوبیت یک محصول داخلی باشد. فروش اقساطی ایران خودرو بعد از رفع ضعف های دنا و بالابردن کیفیت خودرو با تولید دنا پلاس رشد بیشتری داشت. با تمام این تفاسیر برلیانس چینی بر روی کاغذ نسبت به دنا امتیاز بیشتری را کسب می کند اما وضعیت یک خودرو در بازار تنها به امتیازات آن محدود نمی شود و بسیار ی عوامل دیگر در جایگاه محصولی جدید در بازار تاثیرگذارمی باشند.