در ابتدا بهتر است یک سری توضیحات کلی را در مورد این خودرو در اختیارتان بگذاریم و پس از آن با هم به بررسی قسمت های مختلف بسترن آسا B30 از نظر فنی بپردازیم.
خودروی B30 محصول جدیدی از شرکت FAW می باشد که در سال 2015 پا به بازار پر رقابت چین گذاشته است. برای معرفی این شرکت لازم است بدانید که فاو اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده خودرو در چین می باشد که با کمک و همکاری شرکت هایی مانند فولکس واگن ، آئودی ، مزدا و جنرال موتورز توانسته تولید سالانه خود را به بیش از 3 میلیون دستگاه برساند. بسترن آسا B30 محصولی است که بر روی یکی از پلتفرم های مربوط به شرکت فولکس واگن(Bora) شکل گرفته است، مونتاژ و واردات این خودرو بر عهده شرکت بهمن موتور می باشد و با ورود محصولات چینی به این شرکت فروش اقساطی گروه بهمن افزایش محسوسی را تجربه کرد.

قلب تپنده ی بسترن آسا B30

برای بررسی قسمت های مختلف این خودرو از مهم ترین قسمت آن یعنی موتور شروع می کنیم. سیستم پیشرانه در بسترن آسا با موتوری به حجم 1.6 لیتر طراحی شده است. ظرفیت موتور کاملا با سایز خودرو تناسب دارد و استفاده از زنجیر تایم انتخاب هوشمندانه ای برای کاهش صدای خودرو به حساب می آید، این قطعه به گفته کارشناسان دوام بسیار بالایی دارد و راننده از تعویض آن بی نیاز می باشد که همین مسئله باعث کاهش هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری خودرو می شود.
سری موتورهای 4GB توسط همین شرکت توسعه داده شده اند و عموما از توان و بازدهی بالایی برخوردارند. توان بالا برای یک موتور به تنهایی یک مزیت محسوب نمی شود و خودرو باید در کنار توانی که ارائه می دهد مصرف انرژی مناسبی نیز داشته باشد. بسترن آسا B30 این ویژگی را داراست و در کنار آن استاندارد آلایندگی یورو 5 را نیز دارد. در نتیجه موتور این خودرو با توان 107 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن بر متر با محیط زیست نیز در صلح است و قطعات با دوامی دارد. یکی از بزرگترین مزیت های این محصول همین موضوع است که باعث شده تا انتظارات شرکت ها از فروش اقساطی بسترن آسا B30در حد بالایی باشد و به عنوان یک رقیب جدی برای دیگر خودروها در این رنج قیمتی ظاهر شود.

گیربکس استفاده شده در بسترن آسا B30

گیربکس استفاده شده در این خودرو محصول یک کمپانی معروف ژاپنی به نام آیسین است که برترین برند گیربکس در دنیاست. این گیربکس 6 سرعته اتوماتیک (AT) با کد F21 به خوبی در هماهنگی با موتور عمل می کند و سابقه درخشانی دارد. پیش از این شرکت های خودروسازی مانند پورشه، شورولت، تویوتا ، پژو و رنو از این گیربکس در محصولات خود استفاده کرده اند. یکی از جالب ترین نکات درمورد این گیربکس سیستم ایمنی در برابر خرابی یا همان (Failure protection) است، این سیستم باعث می شود تا در زمانی که گیربکس خودروی شما خراب شده است بدون اینکه آسیب جدی به گیربکس برسد با سرعت کم خودتان را به تعمیرگاه برسانید. ساختار این گیربکس را در یک جمله خلاصه می کنیم. سیستم پیشرفته با کارآیی بالا در انتقال توان!
بررسی فنی این خودرو را با صحبت در مورد سیستم تعلیق این خودرو به پایان می بریم.
سیستم تعلیق جلوی این خودرو از نوع مک فرسون مستقل است که میل موج گیر در آن استفاده شده است. سیستم تعلیق عقب نیز از نوع میل پیچشی نیمه مستقل با میل موج گیر می باشد. ساختار این سیستم تعلیق به گونه ای است که خودرو قادر است تا در برابر ضربات، پاسخگویی سریع را از خود به نمایش بگذارد و ظرفیت ضربه گیری بالایی داشته باشد. رانندگی با بسترن آسا B30 دارای پایداری مناسبی است و میل موج گیر دوطرفه استفاده شده در سیستم تعلیق آن باعث شده تا سرنشینان احساس راحتی بیشتری در خودرو داشته باشند. بسترن آسا خودرویی است که در میان خودروهای چینی بیشتر از پوسته زیبا دارای قوای فنی مناسب می باشد.