این خودرو شاسی بلند اقتصادی است که توسط شرکت چانگان تولید شده است. در نگاهی به تاریخچه این شرکت به این موضوع  پرداخته شده که این گروه خودرو سازی در شهر چونگ چینگ و در غرب کشور چین واقع شده است. زمینه فعالیت چانگان طراحی، تولید و عرضه خودروهای تجاری و سواری می باشد که تحت عنوان چانا یا چانگان شناخته می شوند. همکاری های مشترکی بین چانگان، فورد، سوزوکی و مزدا وجود دارد و چانگان محصولات این خودرو سازی ها را برای عرضه به بازار تولید می کند. نکته قابل توجه این است که این خودرو سازی در سال ۲۰۱۲ حدود ۱.۹ میلیون خودرو را تولید کرد و همین امر باعث شد چهارمین جایگاه از لحاظ حجم تولید را از آن خود کند. در ایران با ورود و فروش اقساطی خودرو چانگان CS35 شرایط مناسبی برای فروش هر چه بیشتر آن فراهم شد.

زمان رسمی ورود چانگان CS35 به بازار چین در سال 2012 بود. در سال های اخیر تعداد طرفداران خودروهای کراس اوور و شاسی بلند به حد زیادی افزایش پیدا کرده و فروش بالای این کلاس خودرو را شاهد هستیم. در ایران نیز شرکت های خودرو ساز تعداد بیشتر و متنوع تری از شاسی بلند ها را وارد می کنند تا بتوانند جوابگوی نیاز مردم باشند. شرکت سایپا نیز چندی است به تولید خودرو های شاسی بلند می پردازد. از نقطه نظر فنی این خودرو شاسی ‌بلند شهری با دیفرانسیل جلو می باشد. در ابتدای عرضه این خودرو فقط با یک پیشرانه به حجم ۱.۶ لیتر در دو نسخه‌ی دستی و اتوماتیک موجود بود. به ندرت چانگان CS35 در سال ۲۰۱۴ با یک پیشرانه ۱.۵ لیتری نیز به عرضه رسید که در این نسخه به شما فقط امکان سفارش جعبه دنده دستی داده می شود. با این مشخصات فنی خوب اگر قصد خرید به صورت فروش اقساطی چانگان CS35 را دارید به سپند خودرو مراجعه کنید.

دو نوع سیستم انتقال قدرت در چانگان CS35

فناوری جدید BlueCore که در این خودرو قرار داده شده به وسیله قوای محرکه کار می کند. این فناوری مقدار مصرف سوخت و انتشار گازهای آلاینده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و این عملیات را بدون ذره ای لطمه به عملکرد پیشرانه انجام می دهد. پیشرانه‌ ارائه شده توسط سایپا با حجم ۱.۶ لیتری است. این پیشرانه چهار سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ می باشد. هم چنین توان ۱۲۳ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور۱۶۰ نیوتن‌متر در دور موتور ۴۰۰۰ دور بر دقیقه را تولید می کند. سیستم DVVT یا سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها نیز به عملکرد سوپاپ ها کمک می کند.چانگان CS35 در دو مدل اتوماتیک و دستی به بازار عرضه می شود. مدل دستی سیستم انتقال قدرت 5 سرعته دستی را داراست. هم چنین سیستم انتقال قدرت در مدل اتوماتیک از نیروی 4 سرعته بهره می برد. حداکثر سرعت بر آورد شده در مدل اتوماتیک  تقریبا ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است. اما برای مدل دستی اطلاعات خاصی در دست نیست، اما بر اساس حدسیات عملکرد این موتور بهتر از جعبه دنده خودکار است. سیستم تعلیق مستقل مک‌فرسون برای محور جلو و سیستم تعلیق غیر مستقل بازوهای کشنده در محور عقب مورد استفاده قرار می گیرد. چانگان CS35 از سیستم فرمان الکترونیکی EPS بهره می برد. این فرمان به همراهی یک موتور الکتریکی در رانندگی چرخش فرمان را آسان می کند و امکان مانور بیشتر را به راننده می دهد.

چانگان برای طراحی ظاهری دقت زیادی را به کار برده تا اگر نقصی در مشخصات فنی وجود داشت ظاهر زیبا آن ایراد را پوشش داده، فروشی تعداد بالا را رقم بزند. طراحی این خودرو توسط فردی ایتالیایی به نام لوچیا دی امبروزیو انجام شده است. از نظر ابعادی خیلی حجیم نیست اما به وسیله خط های روی بدنه شکلی عضلانی پیدا کرده است. در نگاهی به نمای رو به رو جلو پنجره ای تشکیل شده از نوارهای کرومی را می بینیم. آرم V در بین این جلو پنجره خود نمایی می کند. چراغ های جلو  و عقب با جلو پنجره ترکیب خوبی را تشکیل داده اند. در نمای جانبی دو خط مورب دیده می شود که نمونه آن را در چراغ های عقب با ایجاد برجستگی نیز مشاهده می کنیم. به طور کلی طراحی بدنه قابل قبول است، اما نه به قدری که چشم ها را به سوی خود کشانده و شما را در تایمی طولانی محو خود کند. نمای کابین ساده و زیباست. برخی از قسمت ها مانند کانال بزرگ تهویه و غربیلک فرمان شبیه به بعضی خودروهای فورد است و این موضوع نشانگر تاثیر خودروهای فورد بر طراحان چانگان است.