فروش خودرو های وارداتی

فروش خودرو های وارداتی

 

صنعت خودرو مدت هاست که با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم می کند. در چند سال اخیر عدم تعادل عرضه و تقاضا باعث شد رد دلالان در بازار خودرو بیش از گذشته نمایان شود. که تفاوت زیادی بین قیمت روز صفر خودرو در کارخانه و بازار وجود داشته باشد.

این چالش ها و مشکلات دست به دست هم داد تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا برود. و دولت وارد این موضوع شود. در همین راستا در 20 اسفند 1400 رئیس جمهور با صدور 8 فرمان خواستار تغییر در عرضه و خرید خودرو شد. ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر افزایش 50 درصدی تولید خودرو، بر حذف تدریجی روند عرضه خودرو به قید قرعه و اصلاح و شفاف سازی سریع فروش خودرو به مردم تاکید کرد.

به همین دلیل در 13 اردیبهشت 1401 سید رضا فاطمی امین وزیر صمت با معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو، ممنوعیت عرضه خودرو های داخلی از طرق دیگر را اعلام کرد.

خرید خودرو های وارداتی

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز ثبت نام خرید خودرو های وارداتی از هفته آینده خبر داد. و گفت: فروش خودرو های وارداتی از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام می شود. امید قالیباف به ثبت سفارش 85 هزار خودرو توسط شرکت های واردکننده اشاره کرد. افزود: شرایط و جزئیات ثبت نام طی روز های آینده در قالب اطلاعیه و نشست خبری اعلام می شود.

مشاور وزیر صمت استقرار سامانه یکپارچه فروش خودرو و عرضه خودرو های وارداتی در این سامانه را در راستای اجرای مصوبه اخیر دولت در خصوص روش های جایگزین عرضه در بورس کالا دانست. و گفت: سامانه یکپارچه خودرو فروش کاملاً قابل نظارت و شفاف بوده است. ظرفیت عرضه خودرو های داخلی نیز برای این سامانه پیش بینی شده است.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: متقاضیان خرید خودرو های وارداتی باید نصف مبلغ خودرو را در حساب خود داشته باشند.

 

همچنین بخوانید:

پیگیری کارت سوخت جا مانده در سامانه جدید