این خودروی ژاپنی کراس اووری محبوب در بازار جهانی می باشد که به صورت رسمی به کشور وارد شده است. سوبارو فارستر از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار بوده و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. این خودرو با وجود تنوع زیادی که در کلاس بدنه مختلف داراست، به دلیل این که در حال حاضر تنها یک مدل از این برند در ایران موجود است چندان شناخته شده نیست. اما در کشورهای مختلف 7 مدل از برند سوبارو به عرضه می رسد. پیشرانه های تولید شده برای بسیاری از خودروسازان مطرح در جهان توسط سوبارو تولید می شود. فارستر در واقع خودرویی در کلاس بدنه کراس اوور با سایز متوسط محسوب می شود. از طریق فروش اقساطی سوبارو فارستر با شرایط عالی صاحب این خودروی محبوب جهانی می شوید.

اولین نسل از این خودرو در سال 1997 تولید شد و تا 2002 در بازار موجود بود. در حال حاضر نسل چهارم سوبارو فارستر به بازار عرضه شده که اولین بار در سال 2012 به نمایش در آمد. در سال 2014 این خودرو عنوان بهترین شاسی بلند را در دنیا از آن خود کرد. هم چنین در تستی که در بنیاد بیمه و امنیت بزرگراه های آمریکا از این خودرو گرفته شد موفق به کسب امتیاز بسیار عالی پیک پلاس شد. به علاوه مؤسسه AJAC کانادا نیز در سال 2017 سوبارو فارستر را بهترین شاسی بلند معرفی کرد. برخی از کشورها این خودرو را به همراه آپشن X Mode عرضه می کنند که فروش بالایی را در کانادا به دست آورده است. این مدل عملکرد و توانایی خوبی را در جاده داراست. زمان خرید مدل دو دیفرانسیل سوبارو فارستر، امکان انتخاب این آپشن وجود دارد.

طراحی بدنه سوبارو فارستر

طراحی این خودرو به منظور جذب بیشتر و هم چنین کارایی بالا صورت گرفته است. در واقع سوبارو فارستر از طراحی اسپرتی تبعیت می کند که در مدل های مختلف این برند دیده می شود. به مرور زمان و در محصولات برند سوبارو، تغییر زیادی به چشم نمی خورد و تنها تفاوت این خودروها در نمای رو به روی آن هاست. نمای رو به روی حس جنگنده بودن این خودرو را با وجود چراغ هایی با سایز بزرگ و کشیده القاء می کند. قسمتی از جلو پنجره به بخش کاپوت کشیده شده تا هم از لحاظ طراحی زیبا به نظر برسد و هم به هدایت هوای پیشرانه کمک کند. بر عکس خودروهای دیگری که در رده سوبارو فارستر هستند، این بار در بخش های جانبی به جای پلاستیک از آهن استفاده شده است. سپر از طراحی حجیم و سه بعدی تشکیل شده و در ترکیب با چراغ های مه شکن زاویه ای جذاب را نمایان می کند.

با نگاهی به نمای جانبی سقف بلندی را با طراحی خاص مشاهده می کنیم که راحتی سرنشینان را به ارمغان خواهد آورد. این بخش از خودرو در نهایت سادگی و به دور از هر نوع پیچیدگی و یا حجم پردازی طراحی شده است. در تمام مدل های فارستر، ریل باربند وجود داشته که حس اسپرت این خودرو را دو چندان می کند. نمای عقب سوبارو فارستر نشانگر طراحی اسپرت و هماهنگی تمام اجزاء با یکدیگر است. این بخش از خودرو با چراغ های تیز و خطوط شکسته، احساس خشونت را منتقل می کند. به طور کلی در بررسی خصوصیات ظاهری بدنه سوبارو فارستر یک خودروی کراس اوور اسپرت فوق العاده جذاب تلقی می شود که در دنیا مورد استقبال قرار گرفته است.

سه نوع پیشرانه در سوبارو فارستر استفاده می شود، که دو مدل آن با حجم ۲ و ۲.۵ لیتری بنزینی و نمونه دیگر با حجم ۲ لیتری دیزلی به عرضه می رسند. نسخه‌‌ی بنزینی، با حجم ۲.۵ لیتر، به دلیل بهره نبردن از سیستم توربوشارژ از دیگر پیشرانه ها ارزان تر است. این خودرو در ایران قوی‌ترین نمونه خود را به همراه پیشرانه‌ی پرقدرت ۲ لیتری ارائه می کند. در تمام مدل های نام برده، سیستم دو دیفرانسیل به صورت استاندارد به کار می رود. این پیشرانه ها نوع بوکسر می باشند که حالتی غیر خطی داشته و عملکرد آن ها با زاویه 180 درجه است. بی شک فروش اقساطی خودرو هایی که با برند سوبارو وارد ایران می شوند، در برنامه ریزی اقتصادی علاقه مندان به این خودرو تأثیر خواهد داشت.