رنو مگان، خودروی سدان فرانسوی که محبوبیت خوبی را در بازار ایران به دست آورده بود و هنوز هم به عنوان خودروی خوش فروشی شناخته می شود که حتی بازار دست دوم خوبی نیز دارد. بعد از سال ها غیبت این خودرو از چندی پیش در مورد واردات مگان جدید حرف هایی زده شده و با اطلاعاتی که از طریق رنو پارس به دست خودروسازان رسیده، احتمال ورود این خودرو به ایران بسیار زیاد است. رنو مگان در بازار جهانی دارای مدل های مختلف سدان، هاچ بک، کروک، استیشن و سدان می باشد اما در بازار داخل ایران تنها مدل سدان آن عرضه می شود و هنوز فرهنگ استفاده از خودروهای استیشن و هاچ بک به خوبی سدان جا نیفتاده است و در حقیقت اکثر مردم به دنبال خودروهای شاسی بلند و سدان هستند.
در این مقاله قصد داریم به بررسی این تازه وارد فرانسوی بپردازیم و ببینیم قرار است با چه خصوصیاتی عرضه شود.

با مگان جدید آشنا شویم.

شرکت رنو تا به حال 4 نسل از رنو مگان را تولید کرده است. نسل دوم آن سدانی بود که با نام مگان بر روی خط تولید رفت و نسل سوم هاچ بک آن اسکالا نام گرفت اما با توجه به اینکه حتی فروش اقساطی رنو در آن بازه زمانی بازار خوبی را تجربه نکرد، خیلی زود کنار رفت. در حال حاضر همه منتظر نسل چهارم این خودرو هستند که در سال 2016 معرفی شده است و با زمزمه های شنیده شده قرار است امسال پا به ایران بگذارد و در نمایشگاه خودروی امسال رونمایی شود اما لازم به ذکر است که این خبرها تایید نشده است و تنها درحد گمانه زنی شرکت های خودروسازی از نشانه های موجود در بازار تلقی می شود.
پلتفرم رنو مگان جدید CMF-CD همان پلتفرم رنو-نیسان است و خط تولید ترکیه و اسپانیا را تجربه کرده است. در مورد ظاهر این خودرو باید گفت که طراحی این خودرو نیز همچنان در ادامه سیاست های طراحی شرکت رنو است و نمای جلو و عقب با طراحی چراغ های جدید به روزتر شده اند. خطوط روی بدنه این خودرو شبیه به خطوط طراحی تالیسمان است و در کل طراحی بیرونی خودرو  زیبایی و سادگی چشم نوازی دارد.
طراحی داخلی و قوای فنی مگان جدید
در داخل کابین با صفحه نمایش بزرگ عمودی روبرو خواهید شد که حس یک خودروی لوکس را به شما القا می کند همچنین نشانگرهای دیجیتالی و طراحی کلی داشبورد نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. روکش صندلی ها و متریال استفاده شده در طراحی داخلی نیز از کیفیت خوبی برخوردارند و همین مسئله باعث شده تا فضای داخلی مگان جدید نیز مانند ظاهرش زیبا و راضی کننده باشد. کارشناسان پیش بینی کرده اند که ازشرایط فروش اقساطی مگان جدید استقبال خوبی صورت گیرد.
در قسمت قوای فنی به دنبال یک موتور با حجم و مصرف بالا نباشید چون این کار با سیاست های رنو هماهنگی ندارد و رنو به دنبال ساخت خودروهای اقتصادی با قوای مناسب برای استفاده های شهری است. برای مگان جدید از موتورهای 1.2 و 1.6 لیتری بهره گیری شده است و اگر در مورد قلب تپنده ی مگانی که قرار است وارد ایران شود کنجکاو هستید باید بگوییم پیشرانه 1.2 لیتری با توربو شارژر برای این خودرو در نظر گرفته شده است. این موتور با قدرتی معادل با 130 اسب بخار دارای 1198 سی سی حجم است و شتاب گزارش شده برای آن 10.9 ثانیه می باشد که انصافا برای یک خودروی شهری رقم خوبی است.
مزایا و تجهیزات مگان جدید
در مورد اینکه قرار است چه تجهیزاتی بر روی مدل وارد شده به ایران نصب شود اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما به طور کلی مگان جدید به سیستم هشدار نقطه کور، سیستم هشدار خروج از خطوط، سیستم HSA برای کمک در سربالایی ها و سیستم ترمز کمکی مجهز می باشد. در ویدیوهای رونمایی از این خودرو مگان جدید دارای سانروف و رینگ های 18 اینچی نیز می باشد که احتمالا بر روی مگان جدید قابل سفارش و نصب هستند. حجم بالای صندوق برای مسافرت های شهری و تجهیزات رفاهی خوب از جمله مزایای این خودروی جدید می باشد.