قبل از این که به طور کامل به بررسی این خودرو بپردازیم توضیحی درباره شرکت تولید کننده آن می دهیم. این شرکت خودروسازی فرانسوی است که زمینه فعالیت آن تولید و عرضه کامیون، تراکتور، خودروهای برقی، وسائل نقلیه تجاری، اتوریل و اتوبوس می باشد. هم چنین سومین خودروساز اروپا محسوب می شود و موفق به کسب نهمین رتبه بین شرکت های خودروسازی شده است. در حال حاضر کشور فرانسه بزرگترین سهام دار در شرکت رنو می باشد. حال به بحث درباره رنو داستر 2018 و بررسی این خودرو می رسیم. قرار بر این بود که اولین بار این خودرو در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت نمایش داده شود اما قبل از آن کمپانی خودروسازی داچیا از این خودرو رونمایی کرد. اما از این رونمایی فقط تصاویر کمی انتشار پیدا کرد.

جزئیات کامل این خودرو بعدها در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان به اطلاع تماشاگران و خریداران رسید. بعد از رونمایی و دادن اطلاعات بیشتر در این زمینه و حضور خودروسازان بزرگ شرکت خودروسازی داچیا اطلاعات کامل تری از نسل جدید آن یعنی رنو داستر 2018 ارائه داد. از رقبای اصلی این خودرو می توان رنو کپچر و سیتروئن C4 کاکتوس را نام برد. قیمت رنو داستر 2018 تقریبا معادل با قیمت هیوندای i10 می باشد و قیمت مناسب باعث می شود مشتریان بتوانند به راحتی با سرمایه ای مشخص آن را خریداری کنند. با ورود به بازار ایران مشخصا فروش اقساطی خودرو رنو داستر 2018 نیز با شرایطی مناسب به شما در خرید آسان تر کمک خواهد کرد.

برای اولین بار در این خودرو شاهد تعبیه سیستم کنترل هوای داخل کابین هستیم و به راحتی با این سیستم می توان دمای مورد نیاز سرنشینان در داخل کابین را تنظیم کرد. کلیدهایی که برای تنظیمات این بخش وجود دارد به شکل ولووم و چرخشی است و به مقدار زیادی عملیات تنظیم را راحت تر می کند. افزایش 20 میلی متری فضای پا برای سرنشینان که جزو امکانات فوق العاده یک خودرو محسوب می شود که می توان این فضا را برای سرنشینان عقب با جلو بردن صندلی ها بیشتر کرد. این فضا مناسب ترین فضا برای مسافرت های طولانی و راحت حتی برای سرنشینان جلو می باشد.

مشخصات فنی در رنو داستر 2018

پیشرانه قابل استفاده برای رنو داستر 2018 در2 مدل پیشرانه بنزینی و 2 پیشرانه دیزلی موجود است. پیشرانه های بنزینی در یک نسخه با حجم 1.6  لیتر و نسخه دیگر که 1.2  لیتری هستند معرفی شده است.  نسخه 1.6 لیتری به شکل تنفس طبیعی می باشد و از موتورهای  SCe که نسل جدیدی از موتورهای داچیا داستر هستند استفاده می کنند. این نسخه توان 113 اسب بخاری را که به صورت انحصاری به شکل محور جلو متحرک به عرضه می رسد تولید می کند. اما پیشرانه 1.2 لیتری از موتورهای TCe با استفاده از توربورشارژر توان 123 اسب بخار را تولید کرده و نیروی ایجاد شده به چرخ های محرک جلو و یا چهار چرخ این خودرو ارسال می شود.در مدل پیشرانه های دیزلی همانند نسخه های بنزینی عرضه به صورت چهار چرخ متحرک و یا تک محور بنزینی به خریداران می باشد. یک نوع آن پیشرانه با حجم 1.5لیتری دیزلی با 89 اسب بخار و به صورت تک دیفرانسیل عرضه می شود. در نوع دیگر که نسخه ای با حجم 1.5 لیتری دیزلی می باشد، توان 108 اسب بخار به شکل چهارچرخ محرک و یا محور جلو محرک به خریداران عزیز عرضه می شود.

این نوع پیشرانه برای انتقال نیرو از جعبه دنده اتومات استفاده می کند. این خودرو از لحاظ طراحی به گونه ای می باشد که جلو پنجره ای با طرح جدید و نمای پشتی متفاوتی را به نمایش می گذارد. در نمای پشتی بر روی صندوق وجود نواری نقره ای زیبایی این جهت خودرو را بیشتر کرده و در واقع استفاده ای نیز به عنوان دستگیره عقب دارد. در مدل های نسل قبل این نوار مشکی رنگ بود اما مشخص شد که این رنگ بهترین نما را به آن می دهد.فضای داخلی رنو داستر 2018 از 2 خروجی به شکل مستطیل برای سیستم تهویه برخوردار است. غربیلک فرمان کمی زیباتر از رنو داچیا می باشد و حاشیه های کرومی در نشان دهنده های پشت آمپر وجود دارد. این ادعا وجود دارد که در این مدل جدید سیستم اطلاع رسانی جدیدی به ان اضافه می شود. اما هنوز مشخص نیست که عرضه این سیستم به صورت آپشن باشد و یا به شکل استاندارد بر روی آن قرار بگیرد.