رنو شرکتی فرانسوی است که اکثر ایرانیان آن را می شناسند و از زمانی که رنو 21 وارد ایران شد خاطرات خوبی را از محصولات این کمپانی به یاد دارند. شرکت رنو با ارائه محصولات ارزان قیمت و با کیفیت سعی بر آن دارد تا همواره در بازارهای خودرو سهم قابل توجهی را از آن خود کند و رضایت رانندگان را تمام و کمال جلب نماید. اتومبیل های این کمپانی در ایران مخصوص خانواده های متوسط و رو به بالاست اما در بازراهای جهانی خودروهای رنو برای اقشار کم در آمد نیز قابل خرید می باشند. به عنوان مثال فروش اقساطی رنو کپچر در ایران تنها توسط افرادی با در آمد متوسط رو به بالا استقبال شد اما این خودرو از ابتدا در اروپا مخصوص خانوارهای کم در آمد ساخته شده است.
مگان با ورودش به ایران تعجب همگان را برانگیخت زیرا تنها اتومبیلی با قیمت متوسط و معقول بود که 5 ستاره ی ایمنی را از NCAP اروپا دریافت کرده بود و از این نظر یک پدیده به حساب می آمد. مگان توسط پارس خودرو مونتاژ می شد و همچنان بازار خوبی دارد چرا که کیفیت خوب قطعاتش دهان به دهان می چرخد و رضایت رانندگان پس از سالها استفاده از این خودرو همچنان پابرجاست. در ادامه به دلایلی اشاره می کنیم که رانندگان زیادی را مجاب به خرید این خودرو می نماید.

  • استهلاک پایین و مصرف بهینه ی سوخت

در مورد استهلاک کم قطعات می توان مگان را تضمین کرد. این اتومبیل همچنان پس از 5 یا 6 سال به خوبی کار می کند و هیچ گاه شما را در جاده تنها نمی گذارد. برای مگان دو نوع موتور در نظر گرفته شده است که به ترتیب حجم های 1600 سی سی و 2000 دارند. موتور 1600 مگان همان پیشرانه ای است که بر روی لوگان نیز قرار دارد و با تولید 115 اسب بخار قدرت مصرف سوختش بالا نیست و هم چنان بر روی 6.8 لیتر ثابت مانده است. این موتور حتی از موتور ملی نیز بهتر عمل می کند و توانسته لقب کم مصرف را از آن خود کند. مگان رقبای زیادی دارد و در این میان رقابت تنگاتنگی با پژو 206 تیپ V8 دارد که تا به اینجای کار توانسته پیروز میدان باشد.

  • سیستم تعلیق مناسب

سیستم تعلیق مگان در قسمت جلو از نوع مک فرسون و میله پیچشی است که با داشتن دامپرهای تلسکوپی توانسته در میان اتومبیل های مونتاژی و بعضا وارداتی در این زمینه عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد. رقبای این اتومبیل در زمینه ی هندلینگ پژو 206 و دنا می باشند که هر دو سیستم تعلیق مناسبی دارند اما پیر فرانسوی هم چنان برایشان کری می خواند و از این حیث برتری نسبی متعلق به مگان می باشد.

  • هندلینگ عالی

شاید به نظرتان این حجم از تعریف و تمجید برای مگان غلو باشد اما واقعیت این است که مگان اتومبیلی شایسته می باشد که هم چنان در بازارهای دست دوم نیز خواستنی است. این خودرو هندلینگ فوق العاده ای دارد و بعد از 12 سال هم چنان جزو بهترین ها است. مگان فرمان برقی و نرمی دارد که تمام و کمال گوش به زنگ حرکت های دست راننده می باشد و در سر پیچ ها یا مسیرهای مستقیم برای خودش جهت تعیین نمی کند. ترمزهای خودرو کاملا مناسب هستند و عمل ترمزگیری با سرعت و دقت کافی انجام می شود. در این زمینه نیز مگان خیلی از رقبای داخلی اش پیشی گرفته و یک سر و گردن بالاتر از آنها ایستاده است.

  • طراحی پویا و جذاب

مگان در عین داشتن قوای فنی خوب طراحی زیبا و جذابی دارد و می توان گفت پس از مدت ها تنها ماشینی است که خریداران را دل زده نمی کند. خودروهای زیادی هستند که در عین لوکس بودن سریعا از قیافه می افتند و تا جایی پیش می روند که حتی پژو 206 صفر کیلومتر نیز صاحبان این خودرو را بوجد می آورد. تویوتا کمری 2010 یکی از همین خودروها است که به سرعت از ریخت و قیافه می افتد. مگان خودرویی است که تا به حال تکراری نشده و طراحی حرفه ای آن نقش به سزایی در تازه بودن این خودرو در نگاه مردم داشته است.

مگان در سال 2005 توانست مقام برترین خودروی سال اروپا را از آن خود کند و از آن به بعد در تمامی بازارهای جهانی به نسبت وسع خرید مردم در منطقه ای که وارد شده جایگاه های متفاوتی را به دست آورد، این خودرو در تمامی جایگاه ها با کیفیت است و تنها تفاوتش مربوط به قیمت نهایی پس از ورود به بازار خودرو می باشد. اگر هم چنان فریب چینی ها را نخورده اید مگان 1600 بهترین گزینه برای خرید خودرویی زیر 60 میلیون می باشد.