رنو ساندرو دارای 2 تیپ کلی معمولی و استپ وی می باشد و هر کدام از این تیپ ها به صورت دنده ای یا اتوماتیک قابل خرید هستند. ساندرو اخیرا بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است و این مسئله باعث شده تا قیمت این خودرو از زمان ثبت نام تا رسیدن به بازار افزایش داشته باشد، در مورد ساندرو استپ وی نیز بازار تا به حال خوش بین بوده است و این خودرو با قیمتی بالاتر از قیمت تمام شده در کارخانه فروش خوبی داشته است. فروش اقساطی رنو با افزایش محبوبیت تیپ های متفاوت ساندرو افزایش قابل توجهی را در داخل ایران تجربه کرد. در این مقاله به نقاط قوت و ضعف ساندرو اتوماتیک و استپ وی بر حسب تجربه رانندگان در مصرف بلند مدت خودروها می پردازیم.

چراغ های سبز برای خرید رنو ساندرو

اگر ساندرو را با توجه به اینکه یک هاچ بک کوچک است مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که مهندسان رنو با طراحی خوب از کمترین فضا بیشترین استفاده را کرده اند و در نتیجه سرنشینان عقب و جلو می توانند در داخل خودرو راحت باشند. این مسئله در مقایسه با خودروهایی مانند پژو 206 نمود بیشتری دارد و مزیت بالایی به حساب می آید، همچنین یکی از بهترین گیربکس های بازار در رنو ساندرو استفاده شده است و استفاده از یک گیربکس خوب در خودرویی با رنج قیمتی ساندرو ویژگی بسیار مثبتی است که رانندگان بسیاری از آن ابراز رضایت می کنند.

عملکرد ساندرو با توجه به قوای فنی مناسبش در سربالایی و سرپایینی هوشمندانه و کم نقص می باشد و ثابت کرده است حتی در مواقعی نسبت به خودروهایی با چند برابر قیمت نیز عملکرد بهتری را به نمایش می گذارد.بر خلاف تصورهای رایج در مورد خودروهای هاچ بک شما در رنو ساندرو با یک فنربندی نرم روبرو خواهید شد و این خودرو تکان های خفیفی دارد، این مسئله با وجود جاده های ناهموار داخل ایران یک مزیت محسوب می شود و شما با داشتن این خودرو به راحتی می توانید از روی ناهمواری ها عبور کنید.

داشتن ترمزهای قوی و قابل اعتماد در شرایط جوی مختلف و همچنین ایمنی مناسب ساندرو با توجه به قیمتش در کنار تمام ویژگی های مثبت دیگری که مطرح کردیم باعث شد تا در یک برهه زمانی فروش اقساطی رنو ساندرو اتوماتیک در میان دیگر هاچ بک های موجود در بازار به بالاترین رتبه برسد.

چراغ های قرمز در خرید رنو ساندرو

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که کیفیت نا مناسب متریال استفاده شده در ساخت کابین روی تمام ویژگی های مثبت یک خودرو خط می کشد به سراغ ساندرو نروید، فضای داخلی کابین فاقد هرگونه جذابیت است و خودروسازان در طراحی این خودرو توجه چندانی به طراحی داخل خودرو نداشته اند همچنین امکانات آن شما را شگفت زده نخواهد کرد و تمامی امکانات در ساده ترین حد آن موجود است. در ساندرو نهایت امکانات تنظیم برقی آینه ها می باشد. مصرف سوخت بالا و هندلینگ نه چندان دلچسب نیز از جمله نقاط منفی دیگری هستند که رانندگان ساندرو به آن اشاره کرده بودند.

به طور کلی ساندرو خودرویی هاچ بک و مناسب برای مصارف درون شهری است که با استفاده ی معمول از آن دچار مشکلات شدیدی نخواهید شد اما با توجه به نقاط ضعف و قوت این خودرو و مقایسه آنها با ویژگی های مد نظرتان و انتظارات خود از یک خودرو، در مورد خرید آن با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.