خودرو جک S5 دارای امکانات و تجهیزات مناسبی بوده و طراحی ظاهری آن مورد پسند بسیاری از علاقه مندان به خودروهای کراس اوور قرار گرفته است. امکانات و شرایط مناسب فروش اقساطی جک S5 به بالا بردن در صد فروش این خودرو و خرید آسان تر آن کمک بسیار زیادی کرده است. برخی افراد دو خودروی جک S5 و هیوندای توسان ix35 را مشابه می دانند و حتی بر این باورند که جک S5 نسخه چینی هیوندای توسان ix35 بوده است. به همین منظور در مقاله پیش رو به بررسی و مقایسه این دو خودروی زیبا می پردازیم.

این دو خودرو از نظر طراحی بدنه دارای شباهت های بسیار زیادی هستند. تنها تفاوت آن ها در شکل جلو پنجره و طراحی چراغ ها می باشد. نمایی که شباهت در این دو کراس اوور را به حد اعلاء رسانده بخش جانبی آن هاست. وقتی از این نما به این خودرو ها نگاه می کنیم، تشخیص این که کدام مدل است سخت می شود. طراحی درب ها در کنار پنجره ها کاملأ مشابه بوده و در هر دو از رینگ های آلومینیومی 18 اینچی استفاده شده است. نکته جالب توجه این جاست که از تایرهای یکسان با مشخصات مشابه نیز بهره گرفته اند. اما در نمای پشتی دارای تفاوت هایی هستند و شباهت نمای عقب جک اس5 بیشتر مشابه آئودی Q5 می باشد. از لحاظ ابعاد و ارتفاع نیز می توان این دو خودرو را در یک سطح قرار داد و تفاوت ها بسیار کم و جزئی است.

به محض ورود به کابین شباهت بسیار زیاد این بخش مشهود است، اما باید خاطر نشان کرد که دارای تفاوت هایی نیز در بخش غربیلک فرمان و دیگر موارد خواهند بود. مواد و متریال به کار برده شده در کابین هیوندای توسان به نسبت جک S5 برتری داشته، در حالی که در نگاه اول به نظر می رسد از متریالی با کیفیت یکسان بهره گرفته شده است. در هر دو مورد کابینی وسیع و جا دار را مشاهده می کنیم. هم در صندلی های جلویی و هم در فضای پشتی به اندازه کافی جادار بوده و حتی برای افراد قد بلند نیز مشکلی ایجاد نمی کند. سیستم تهویه به کار رفته در هر دوی این خودروها با عملکرد مناسبی رو به رو می باشد.

تفاوت های فنی جک S5 و هیوندای توسان

از لحاظ فنی، برخلاف ظاهر، موتور و گیربکسی متفاوت استفاده شده است. موتور جک S5 با حجم ۲ لیتری توربو و گیربکس آن ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاچه می باشد. اما در هیوندای توسان ix35 موتور به کار برده شده ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی بوده و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک معمولی را داراست. با توجه به این که پیشرانه هایی که به توربوشارژر مجهز هستند حساسیت زیادی به فیلتر هوا، روغن، عملکرد نامناسب سیستم خنک کننده و کیفیت مناسب بنزین دارند، باید بیشتر مراقب آن ها بود. البته باید خاطر نشان کرد به دلیل وجود توربو لگ در جک اس5 این مورد نگران کننده نخواهد بود. حداکثر قدرت موجود در این موتورها از رقم تقریبأ یکسانی بهره می برند. این در حالی است که میزان گشتاور تولید شده در این موتورها متفاوت است. موتور توسان گشتاوری معادل 227 نیوتون متر در دور 4000 و موتور جک S5 حداکثر گشتاور ۲۶۵ نیوتن متر است را در دور ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دور در دقیقه به تولید می رساند.

از لحاظ امکانات و تجهیزات اشتراکات زیادی در این دو خودرو وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان: سانروف، شیشه های سولار، آیینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن، آیینه های جانبی تا شونده برقی، چراغ راهنما بر روی آیینه های جانبی، سنسور نور، روکش چرمی صندلی ها، روکش چرمی فرمان، تنظیم صندلی راننده به صورت برقی، گرمکن صندلی در بخش جلو، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل سرعت در سر پائینی، سیستم کنترل ایستادگی درسر بالایی و شیب تند، سیستم تهویه مطبوع خودکار، استارت دکمه ای و سیستم ورود بدون نیاز به کلید را نام برد. در جمع بندی های صورت گرفته بعد از مقایسه این خودروها به این نتیجه می رسیم که جک S5 با توجه به قیمتی که در بازار عرضه می شود، امکانات خوبی داشته و رقبای چینی را پشت سر می گذارد. اگر قصد خرید با شرایط فروش اقساطی خودرو های کراس اوور با دنده اتوماتیک را دارید پیشنهاد ما به شما جک S5 می باشد.