تویوتا راو 4 در مقابل بلند قامت فرانسوی

فروش اقساطی تویوتا راو4

با توجه به محبوبیت زیاد خودروهای شاسی بلند در بازار فعلی خودرو، اگر قصد خرید خودرویی را داشته باشید فاکتور “شاسی بلند” بودن خود به عنوان یکی از مهم ترین عوامل می تواند تعیین کننده باشد وکار تا آنجایی پیش رفته که حتی چینی های زیادی پا به عرصه این رقابت گذاشته اند و هر روز خبرهای جدیدی از ورود یک خودروی شاسی دیگر به بازار می شنویم. در میان این رقابت شرکت های معتبر هم چنان جایگاه خود را حفظ کرده اند و برای خود اسم و رسمی دارند، اما ماجرا در بازار داخل متفاوت است و کره ای ها آنچنان بازار را در اختیار گرفته اند که فرصتی برای نفس کشیدن دیگر رقیبان باقی نمانده و شاید تنها تویوتا توانسته با فروشی خوب و چهره ای جذاب پرچم ژاپنی ها را در میدان این رقابت بالا نگه دارد، یکی از خودروهایی که متاسفانه با تمام شایستگی ها قربانی عرضه بسیار نامناسب شد رنو کولیوس است، خودروی اروپایی با کیفیتی که با همکاری نیسان ساخته شده است و از نظر فنی و ریزه کاری های طراحی چیزی از خودروهای 200 میلیونی کم نمی آورد.

شانس بیشتر راو4 در بدو ورود

راو4 نسل گذشته نتوانست به خوبی خود را نشان دهد اما کمپانی تویوتا با وارد کردن نسل جدید راو4به بازار چنان آمار فروش خوبی از این خودرو کسب کرد که می توان آن را به عنوان یکی از موفق ترین محصولات تویوتا در ایران دانست،  بسیاری افراد یکی از علل افزایش فروش اقساطی تویوتا را راو4 می دانند. رخ خشن و جدی خودرو، موتور 2.5 لیتری قدرتمند، کیفیت بسیار بالای قطعات تویوتا و خدمات پس از فروش، همگی ازعواملی بودند که توانستند راو4 را به موفقیت فعلی اش برسانند. راو4 در بدو ورود عامه پسند نبود و از همان ابتدا بسیاری ادعا داشتند چهره عقب آن با طراحی کلی خودرو هماهنگی مناسبی ندارد اما باید قبول کرد که با گذشت زمان چشم ها به آن عادت کرد و طراحی متفاوت آن نمایان شد. پس از آن می توان به طراحی بسیار ساده داشبورد اشاره کرد، طراحی داشبورد راو4 بیشتر با هدف ارگونومی بودن و بهینه بودن استفاده از آن صورت گرفته است و پس از آن به دنبال جذابیت های بلا استفاده ای رفته است که بسیاری از خودروها با تکیه به آنها فروش خود را بالا می برند، رنو کولیوس اما اولین تجربه رنو در این سگمنت است و ساخت و تولید آن به عهده نیسان بوده است. رنو برخلاف برداشت هایی که بین مردم از محصولات داخل ایرانش رواج دارد، شرکتی معتبر است و با شرکت در مسابقات فرمول یک برتری خود از نظر تکنولوژی را به رخ دیگر شرکت های خودروسازی کشیده است. خودروهای این شرکت از استانداردهای بالایی برخوردارند و شرکت رنو تا به حال توانسته است  بیشترین جوایز خودروی سال اروپا را کسب نماید. کولیوس برخلاف راو4 از نظر چهره در نمای جلو اوضاع مناسبی  ندارد و نمای کناری اش بسیار ساده است اما رینگ های کرومی 18 اینچی ظاهرش را بیش از پیش مورد پسند کرده است. از حق نگذریم طراحی داخلی رنو زیباتر از طراحی خارجی اش می باشد و در صورتی که این خودرو در بدو ورودش با استقبالی بیشتر مواجه می شد در حال حاضر می توانست جایگاهی بالاتر از تویوتا راو4 را در اختیار خود بگیرد.

رقابت ناکام راو4 با مزیت های کولیوس

صندوق عقب کولیوس به صورت دو تکه از وسط باز می شود و این مسئله باعث شده است تا در بسیاری از مواقع که قصد دارید کیسه های خرید خود را در صندوق بگذارید تنها با باز کردن شیشه بالایی این کار امکان پذیر باشد اما در تویوتا راو4 درب صندوق عقب یک تکه و از بالا باز می شود و این عملکرد باعث شده  تا وقتی در پارکینگ های فعلی که تنگ و باریک هستند پارک می کنید تقریباً دسترسی به صندوق عقب را فراموش کنید و قبل از پارک باید وسایل را از صندوق خارج نمایید. دو سیستم دیگر که در رنو کولیوس عملکردی بسیار دقیق تر و بهتری دارد، قابلیت کروز کنترل و تعویض دنده ها به صورت دستی است. با فعال شدن کروز کنترل در رنو کولیوس، عدد دقیق سرعت نمایان می شود و با کم و یا زیاد کردن سرعت کروز به کمک دکمه های روی فرمان، سرعت به صورت دقیق کم و یا زیاد می شود اما در راو4 قضیه متفاوت است و نه تنها عدد دقیق ذخیره شده برای کروز کنترل نشان داده نمی شود بلکه با کم و زیاد کردن سرعت با استفاده از اهرم، سرعت کم و زیاد نمی شود و تغییر آن به صورت نسبی انجام می پذیرد. در تعویض دنده ها نیز کولیوس یک سر و گردن بالاتر از راو4 است و در صورتی که از آن دسته افراد هستید که دوست دارید خودرو در حالت دنده دستی کاملا تیز و گوش به فرمان باشد مطمئنا کولیوس به طور کامل رضایت شما را جلب خواهد کرد. تعویض دنده کاملاً گوش به فرمان است و موتور و گیربکس دقیقاً در راستای فرمانی می باشند که شما به آنها داده اید، در حقیقت لذت داشتن موتور 2.5 لیتری را با رنو کولیوس می توانید بچشید ولی عملکرد حالت دستی تویوتا راو4 اصلا به این دقت نیست و حتی بعضی وقت ها که به آن دنده می دهید اصلاً گوش نمی کند و خودسرانه کار خود را انجام می دهد. رنو کولیوس خودرویی آرام و ایمن برای استفاده بلند مدت خانوادگی است و در مقابل راو4 خودرویی با کیفیت مثال زدنی تویوتا است که قیمتی بالاتر و همچنین بازار دست دوم داغ تری دارد علاوه بر این برای جوانان از نظر چهره و عملکرد گیربکس نیز خواستنی تر می باشد. لذا شاید به نظر برسد این توصیه آنچنان دور از منطق نباشد که بگوییم حتی اگر بودجه اختصاص یافته برای خرید خودرو به نمونه استاندارد و کم آپشن تویوتا راو4 می رسد خرید این خودرو در شرایط بازار فعلی و با توجه به تفاوت هایش با کولیوس، عاقلانه تر است و شرکت های خدمات خودرو بیش از پیش در تلاش برای فراهم سازی شرایط فروش اقساطی راو 4 می باشند اما قطعا با ورود نسل جدید رنو کولیوس و رفع برخی نقاط ضعف از سوی شرکت رنو می توان امید بیشتری به بر هم خوردن این نتیجه گیری داشت.

بدون دیدگاه برای “ تویوتا راو 4 در مقابل بلند قامت فرانسوی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *