رنو در مدل های مختلف آن خودرویی پر طرفدار است که بزرگ ترین نمایندگی ها را در کشور دارد. رنو فلوئنس یکی از خودروهای رنو است که در بازار ایران عرضه شد، اما خیلی رونق نگرفت. این خودرو قیمت بالایی ندارد و از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است. فروش اقساطی رنو فلوئنس در صد فروش را کمی بالاتر برده، اما نتوانسته رقم زیادی را به خود اختصاص دهد. فلوئنس به نسبت دیگر خودروهای رنو از کیفیت ساخت بالاتری برخوردار بوده و آپشن های موجود در آن نیز رضایت بخش است. در طراحی این خودرو شاهد استفاده نکردن از خطوط شکسته هستیم که در اغلب خودروهای رنو دیده می شود. هم چنین از ادوات ارزان قیمت استفاده نشده و با طراحی و جنس مناسب تر به بازار عرضه می شود.

در نمای رو به رویی این خودرو ورودی هوایی مشابه خودروهای اسپرت را می بینیم و به طور کلی زاویه جلوی خودرو نیمه اسپرت می باشد. خطوطی که بر روی کاپوت وجود دارد نمایی جذاب به آن بخشیده و مانند نسل های قبل یکنواخت نیست. در نمای جانبی سادگی موج می زند، فقط در بخش پایینی مقداری از این سادگی کم شده است. چراغ های ال ای دی مات و براق در نمای رو به رویی زیبایی این قسمت را دو چندان کرده که از قابلیت نور افشانی در روز برخوردار هستند. در نمای پشتی تفاوت بسیار زیادی با نسل های گذشته دیده می شود و با شخصیتی به روز و جوان پسند ارائه می شود. نمای داخلی سادگی قبل را داراست، اما کیفیت مواد داخلی مورد توجه زیادی واقع شده است.

در بخش صندلی ها طراحی دلنشینی را شاهد هستیم و کافی است در مسیرهای طولانی بر روی آن بنشینیم تا نرمی و کیفیت خوب آن را احساس کنیم. داشبورد ساده با تعداد کم کلیدهای کنترلی از ویژگی های خودروهای رنو محسوب می شود. اما صفحه نمایشگر که درست در بالای داشبورد قرار دارد و قابلیت تا شوندگی در آن موجود است از ویژگی های نیمه لوکس این خودرو محسوب می شود. صندلی های رنو فلوئنس دارای گرمکن در بخش جلویی و پشتی خودرو هستند. این خودرو از سیستم تعلیق مناسب و راحت شهری برخوردار است، البته بهتر است در جاده های پر چاله رفت و آمد نکنید چون ممکن است کمی آزار دهنده باشد.

بررسی کیا سراتو و تفاوت آن با رنو فلوئنس

حال به بررسی خودرو سراتو از پر طرفدارترین خودروهای وارداتی در ایران می پردازیم. طراحی و امکانات در این خودرو به نسبت مناسب و قابل قبولی در کنار یکدیگر وجود دارند. به نسبت رنو فلوئنس می توان گفت طراحی کیا سراتو اسپرت تر است و برای افرادی که علاقه به خودروهایی در این رده، با قیمت پایین تر دارند بسیار مناسب است. این چهره اسپرت و مدرن جوان پسند بوده و بدین ترتیب طرفداران بیشتری نیز دارد. موتور هر دو خودرو در حجم یکسانی موجود می باشد، اما مقدار بهره وری کیا سراتو از این موتور بیشتر است. اگر میزان رانندگی شما زیاد است فلوئنس را انتخاب کنید. زیرا موتور آن بدون نیاز به رسیدگی مدت زمان بیشتری برای شما کار خواهد کرد. در فضای داخلی سراتو پرداخت به زیبایی را به حد بسیار زیادی مشاهده می کنیم.

داشبوردی با کلیدهای کنترلی بسیار و طراحی شلوغ از ویژگی های فضای داخلی کیا سراتو می باشد. اما از کیفیت پایین تری به نسبت رنو فلوئنس برخوردار است. به عنوان مثال: صندلی های فلوئنس چرمی بوده، در حالی که در سراتو روکش صندلی ها از مواد پلیمری می باشد. آپشن ها و امکانات در هر دو خودرو تقریبا مشابه و در یک رده هستند. در بخش فنی سیستم تعلیق فلوئنس کارکرد بهتری دارد. کافی است با هر دوی این خودروها مسیرهای پر از دست انداز و خاکی را طی کنید، خصوصآ در صندلی عقب تفاوت کاملأ حس مس شود. گرچه در رانندگی با حرکات ناگهانی و تهاجمی عملکرد سراتو بهتر است. برای اطلاع از فروش اقساطی خودرو های نام برده می توانید به سپند خودرو مراجعه کنید و یا برای آگاهی از قیمت های روز این دو خودرو با نمایندگی ها تماس برقرار کنید.