در زمانی که تولید پژو 206 در فرانسه رو به پایان بود، به دلیل محبوبیت زیاد این خودرو پژو تصمیم گرفت آن ‌را فیس‌لیفت کرده و چند سال دیگر نیز به تولید نسخه ی فیس لیفت شده آن ادامه دهد. این خودروی فیس لیفت شده 206+ نام گذاری شد و تمام سعی طراح بر این بود که ظاهر آن به مدل 207 شبیه گردد. در 206+ قسمت جلوی خودرو به‌طور کامل توسط طراح بازنگری شده است و چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر نیز تغییر کرده اند اما در قسمت عقب شرکت پژو به جهت کاهش هزینه‌ها فقط گرافیک داخلی چراغ‌ها و سپر را تغییر داد، به همین دلیل 206+ در جلو دارای ظاهر مدرن و جدیدی شد اما در قسمت عقب تفاوت چندانی با 206 نداشت در در داخل خودرو نیز تغییراتی ایجادشد و در این قسمت نیز باز سعی شده بود تا داشبورد خودرو به 207 شبیه گردد.

و اما در ایران، در سال شرکت 1389 ایران‌خودرو تصمیم گرفت 206+ را به‌عنوان نسل جدید 206 در ایران با نام 207 عرضه کند؛ بنابراین نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ 206 با عنوان مدلی کاملاً جدید و با نام 207 آی به بازار عرضه شد. این اتفاق در حالی افتاد که خودروی جدید ازلحاظ آپشن، موتور و گیربکس تقریباً هیچ تفاوتی با 206 تیپ 5 نداشت. در ادامه در سال 1390 و با وضع محدودیت علیه صنعت خودروی ایران، تولید پژو 206 و به‌تبع آن 207 در ایران دچار مشکل شد البته ایران‌خودرو توانست به هر نحوی که شده خط تولید 206 را برقرار نگه دارد اما امکان ادامهٔ تولید 207 یا همان 206+ وجود نداشت و تولید آن در سال 1391 متوقف شد، داستان تولید پرچالش 207 به اینجا ختم نشد و پس از لغو تحریم‌های ایران، دوباره همکاری ایران‌خودرو و پژو آغاز گردید و نهایتا ایران‌خودرو مدل جدید 207 را که دستخوش فیس‌لیفت و تغییراتی جزئی در داخل و خارج ‌شده بود معرفی کرد.

ایجاد امکان ثبت نام برای استفاده از تسهیلات شرایط فروش اقساطی پژو 207 آی گامی دیگر در جهت جذب کاربران با توجه به وقفه ی پیش آمده در تولید بود.

تغییرات داخلی و خارجی پژو 207 آی

در طراحی داخلی پژو 207 آی شکل کلی داشبورد دست‌نخورده باقی‌مانده است اما از جمله تغییرات مهم در  آن می‌توان به نصب یک نمایشگر 7 اینچی لمسی مجهز به سیستم چندرسانه‌ای و GPS در بالای داشبورد اشاره کرد همچنین غربیلک فرمان نیز دچار تغییر شده است، فرمان جدید 207 آی ضمن برخورداری از طراحی بهتر، مجهز به دکمه‌های کنترل سیستم صوتی و قطع و وصل تماس تلفنی نیز می باشد. یکی دیگر از ویژگی های جدید این خودرو نمایش تصویر عقب خودرو با استفاده از دوربین دید عقب بر روی نمایشگر داشبورد می باشد، در داخل 207 جدید غیر از موارد مذکور تغییر عمدهٔ دیگری دیده نمی‌شود. در مورد تغییرات بیرونی 207 می توان گفت صرفاً به تغییر گرافیک داخلی چراغ‌ها و تغییر آینه‌های جانبی بسنده شده است.

در پژو 207 آی یک ردیف لامپ LED ابرویی به بالای چراغ‌های جلو اضافه‌شده است که نقش چراغ‌های روشنایی در روز را عهده دار می باشند، در چراغ‌های عقب نیز از LED استفاده‌شده و گرافیک و طراحی داخلی آن‌ها بسیار بهتر و جذاب تر از چراغ‌های عقب قبلی 207 است. در صورتی که به آینه های خودرو دقت کنیم متوجه خواهیم شد آینه‌های جانبی جدید از طراحی بهتری نسبت به قبل بهره می‌برند چراکه آینه‌های مدل قبلی 207 متعلق به پژو 206 بوده و تغییری در آنها دیده نمی شد. به گفته ایران خودرو، پژو 207آی با توجه به نوع جاده های کشورمان، نوع سوخت موجود در ایران و آب و هوای مناطق مختلف شخصی سازی شده و دارای همخوانی متناسبی با این موارد می باشد. از جمله مزایای دیگر این خودرو مصرف سوخت پائین موتور TU5 در کنار قدرت موتور بالای آن است.

علاوه بر تمام این ویژگی ها نسخه اتوماتیک خودروی پژو 207 آی در سال 96 توانسته است 4 ستاره کیفی کسب کند و در بالاترین رده بندی کیفیت خودروهای تولیدی ساخت داخل قرار گیرد. شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش ایران خودرو، کیفیت پژو 207آی را تضمین کرده اند و عمر بالای قطعات این خودرو می تواند در کاهش هزینه های نگهداری 207آی تاثیر بسزایی داشته باشد، فروش اقساطی ایران خودرو با توجه به اصلاحات طراحی و امکانات جدید این خودرو با استقبال خوبی مواجه شد.