خودروی بی وای دی با مدل F3 به صورت صادراتی به ایران وارد می شود و ظاهر ساده تر آن در بازار چین به عرضه می رسد. اما این خودرو بدین شکل که در ایران حضور دارد، دارای جذابیت بیشتری به نسبت نوع اصلی تولیدی آن است که در کشورهای روسیه و آمریکای جنوبی نیز به عرضه می رسد. بی وای دی F3 اولین بار در سال ۲۰۰۵ به تولید رسید و در آن دوره از پیشرانه‌ ای با حجم ۱.۵ لیتری که سازنده آن میتسوبیشی بود و سیستم ترمز بهره می برد. در حال حاضر نسل جدیدی از این خودرو توسط شرکت کارمانیا مونتاژ می شود. بی وای دی بر روی پلت فرم نسل نهم تویوتا کرولا قرار می گیرد که شباهت بی وای دی F3 با تویوتا به همین دلیل است. این مدل از خودرو با برند BYD فروش بالایی را چه در بازار داخلی و چه خارجی از آن خود کرده است.

بیشترین شباهت این خودرو با تویوتا کرولا مربوط به مدل 2015 آن می شود و در نهایت نمای زیبایی را در بخش جلویی خودرو تشکیل داده است. طراحی کشیده چراغ ها با حالتی اسپرت تا بخش زیرین جلو پنجره کشیده می شود و ایجاد یک انحنا می کند. لوگوی شرکت بی وای دی کمی بالاتر از بخش وسطی خودرو قرار گرفته و در کنار جلو پنجره مشبک با رنگ مشکی جلوه ای خاص به این قسمت بخشیده است. کاپوت و سپر با استفاده از خطوط حالتی حجیم و در بخش هایی برآمده به خود گرفته، که در نهایت چهره ای جنگنده و تهاجمی را نشان می دهد. ادوات پلاستیکی که در قسمت رو به روی خودرو به کار رفته این نما را به مقداری کم ارزش جلوه می دهد.

نمای جانبی طراحی متوسطی داشته و در بخش درب ها و صندوق فرم ساده و قدیمی ایجاد شده است. البته خطوطی که برای از بین بردن این یک نواختی بر روی درب ها به کار رفته مقداری روح به این نما می بخشد. در نمای پشت نیز گویی با یک خودرو در کلاس بدنه سدان رو به رو هستیم که مدرن نیست و ما را به یاد خودروهای نسل های قدیمی تر می اندازد. با وجود این که چراغ هایی مدرن به این بخش اضافه شده، هم چنان نمایی معمولی را داراست. البته حجم پردازی در بدنه و سپر عقب حالتی اسپرت و مدرن به آن بخشیده است. درست در لبه صندوق انحنایی خاص را مشاهده می کنیم که در کنار خط نقره ای بالای چراغ ها به بهتر شدن این زاویه کمک کرده است.

داخل بی وای دی F3 جدید چگونه است؟

با نگاهی به نمای داخلی خطوط موربی را مشاهده می کنیم که نمونه آن در چراغ های زاویه رو به رو تکرار شده است. BYD F3 جدید آپشن های کاملی را در فضای داخلی خود جای داده، که از مهم ترین آن ها می توان نمایشگر لمسی قرار گرفته در وسط داشبورد را نام برد. مانیتور لمسی 8 اینچ که کیفیتی متوسط را داراست به نسبت قیمت رضایت بخش می باشد. جنس داشبورد بی وای دی F3 از پلاستیک ارزان قیمتی می باشد که ضعیف ترین نوع متریال برای این مدل خودرو به حساب می آید. صندلی ها شبه چرمی هستند و می توان گفت از تمامی متریال استفاده شده در بخش های مختلف جنس بهتری دارند.

ادواتی که به رنگ نقره ای در فرمان، جعبه دنده و داشبورد به کار رفته مقداری از کیفیت پائین کابین را جبران می کند و مجرای تهویه هوا با طرحی جدید و خلاقانه از نکات مثبت این بخش محسوب می شود. دید به اطراف مناسب بوده و سرنشینان صندلی های عقب فضای راحتی برای پا و سر دارند،گرچه در هنگام ورود و خروج فضای سر مناسب نیست. این خودرو با دو مدل جعبه‌دنده‌ در چین به عرضه می رسد. پیشرانه مورد استفاده برای این خودرو در یک مدل ۱.۵ لیتری موجود است. این موتور توان ۱۰۷ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۵ نیوتن‌متر را به تولید می رساند. بی وای دی F3 در مدت زمانی حدود ۱۲.۵ تا ۱۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و نهایت سرعت این خودرو۱۷۰ کیلومتر بر ساعت بر آورد شده است. فروش نقدی و خصوصأ فروش اقساطی خودرو ی نام برده با شرایط عالی در سپند خودرو فرصتی مناسب برای خرید محسوب می شود.