بورگوارد یکی از خودروسازانی است که به تازگی فعالیت خود را با کمپانی های ایرانی آغاز کرده و توزیع کنندگان انحصاری خود در این زمینه را مشخص کرده است. امضای سند توزیع کنندگی ایرانی از اولین نشانه های تولد دوباره ی این برند در ایران و خاورمیانه بود. این امر باعث شده تا بورگوارد از طریق بازار داخلی با عرضه تجربه ای سطح بالا و لوکس وارد ایران شود. مراسم امضای قرارداد در شهر برمن آلمان انجام شد و در این مراسم وزیر امور اقتصادی نیز حضور داشت، همین مسئله نشان دهنده ی اهمیت این موضوع و امید به رشد و پیشرفت برند بورگوارد در خاورمیانه است. رشد مجدد چنین برندی در بازار بین المللی خودرو قطعا خبری هیجان انگیز خواهد بود که کمپانی های زیادی را به خود می آورد تا از بازگشت یک برند معتبر دیگر به بازار خودرو آگاه باشند و اقدامات لازم را انجام دهند. بورگوارد شعاری برای خود انتخاب کرده است و با عنوان ” اعلای دست یافتنی” قصد ورود مجدد به کارزار خودروهای لوکس با قیمت متوسط را دارد. ارزش این برند با توجه به قدیمی بودن آن بالاست و آنچنان که مشخص است بورگوارد گزینه ها و تکنولوژی های معاصر را با هم ترکیب کرده است. این برند با متعهد بودن به میراث خود و پایبند بودن به شالوده ی طراحی توانسته اصالت خود را حفظ نماید و در عین حال پیشرفت چشمگیری در محصولات خود داشته باشد.

بورگوارد BX6، پیروز نبردهای سرعت

بورگوارد بین سال های 1950 تا 1958 در پیست مسابقه های بین المللی اتومبیل سواری حضور فعالی داشت. یکی از تیم هایی که بورگوارد را به عنوان خودروی خود در مسابقات انتخاب کرد، تیم هانزا بود که با استفاده از این خودرو توانست موفقیت های چشمگیری را در مسابقه ی معروف 24 ساعته دومانز کسب کند. با تولد مجدد این برند محترم در آلمان بسیاری از علاقه مندان سرعت توانستند انتخاب مورد نظر خود را به راحتی انجام دهند.
حال وقت آن است تا در مورد این خودرو توضیحات بیشتری دهیم و شما را با بی ایکس 6 آشنا نماییم.
بی ایکس 6 نمونه ی بزرگتری از بی ایکس 5 است که تغییرات زیادی را تجربه کرده و از سوی سازندگان موفق به کسب لقب “فوق العاده اسپرت” شده است. فروش اقساطی بورگوارد BX6 در حالی برای کشورهای اروپایی برنامه ریزی می شد که این خودرو در آسیا معرفی می شد و از طرفی سازندگان قصد واد کردن خودرو به بازارهای آمریکایی را داشتند. هرچند قاره ی آمریکا به راحتی هر خودرویی را نمی پذیرد و هر محصول باید از فیلترهای مشخصی برای ورود به بازار بگذرد.
BX6 طولی برابر با 4.51 متر دارد و کلیت استایل این خودرو اسپرت است. بی ایکس 6 حالت های طراحی کوپه را دارد و با استفاده از خطوطی زیبا به صورت هوشمندانه عضلانی طراحی شده است. بی ایکس 6 جسورانه تر از نمونه ی قبلی طراحی شده است و بیشتر باب میل اسپرت دوستان می باشد. قوای محرکه ی این خودرو مانند BX5 به صورت پلاگ این هیبرید طراحی شده است و با به کارگیری یک پیشرانه ی توربو شارژ قدرت موتورخود را به 422 اسب بخار رسانده است، چنین قدرت زیادی توسط سیستم AWD الکترونیکی به هر چهار چرخ منتقل و باعث عملکردی خوب در کنار مصرف سوخت اقتصادی می شود.

به طور کلی این دو رگه ی آلمانی- چینی قصد دارد به تمامی بازارها راه پیدا کند و با شرایط فعلی به نظر می رسد محصولات این کشور با پشتوانه ی برندی معتبر و قدیمی خود بتوانند به راحتی راه خود را در این راستا طی نمایند. طراحی زیبا، پشتوانه ی فنی قوی و قوای محرکه ی هیبریدی قابل نصب بر روی خودرو باعث شده تا این محصول از راه نرسیده موفقیت های زیادی را کسب کند و بتواند جایگاه خود را در بازار اثبات نماید. فروش اقساطی بورگوارد در کشورهای زیادی برای تسهیل خرید این خودرو توسط مردم فعال شده است.